Kelly käsitööd http://


Kelly käsitööd
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
MinustVanus: Kolmas kümme
Asukoht: Kehra
Tähtkuju: Jäär

Igatmoodi näputööd ;)

KIIRE ÜLEVAADE:Huvitavad lingid:

LANAGROSSA
Vahvad vilditud kotid
Voodriga kilekindad lastele
JÕULUD
HEEGELDATUD MÄNGUASJAD
VANAD KINDAMUSTRID
VILDITUD KOTTE
KOOTUD (ja vilditud) KOTID
Sajad LAPIMUSTRID ÕMBLEJALE
Ja veel huvitavaid kotte
Kudumid koos skeemidega
KINDAD, SOKID
Võrratud kudumid
KYLLI KERAAMIKA
WALDORF-nuku õmblemine
KREISI :)
KÄTHE-KRUSE NUKUD
Lapiguru :)
SUPERKUDUJA
TINGMÄRGID (heegeld.)
LAPIKORVID
RAHAÜMBRIK
Imeline kootud tekk!
FREEFORM
Pöörased ideed
INSPIRATSIOONIKS
HEAD MÕTTED
LEMMIKUD:......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
22 September 2009
"KUIDAS ÜKS MASKI TEGI!"

Nonii, kullakesed! Suve viimasel pooltunnil alustan ma selle postituse kirjutamist. Tulemas on megalähetus ja ma ei ole sugugi kindel, et selle suve jooksul lõpuni jõuan. Asi puudutab nimelt üht varasemat tööd - Lotte maski, mille tegevuse käigu lubasin avalikustada. Aga vahepeal oli ju niiiiiii palju põnevat teha! Igatahes leidsin oma postkastist kirja palvega vana lubadus täita ja millal siis veel, kui aastaajavahetusel. Onju?!

Kui siin peaks ringi seiklema mõni ehtne nukukunstnik, siis tema võib minu Lotte meisterdamise käiku lugedes võibolla naermisest kõhukrambid saada. Asi on aga nii, et kui kasvataja mulle selle ettepaneku tegi, teadsin absoluutselt kohe, mismoodi „põhimõtteliselt“ üht maski moodi asja teha saaks. Ei tea, kust ma selle teadmise võtsin, aga just see esimene naljakal kombel täiesti küps plaan sai ka realiseeritud.
Kui keegi kunagi elus peaks ühel või teisel põhjusel soovima maski teha, tuleb arvestada kindlasti ajakuluga – kardetavasti „homme on vaja!“ töö see siiski ei ole..
Alustan:

Vaja läheb:
2 suuremat õhupalli, maalriteip, toidukile, 10 rulli marlisidet (laiem), 0,5 l PVA liimi, vatiini, õhukest fliisi, õige pisut tülli, lõnga, punast froteeriiet, sinist ja musta markerit, musta lõnga, juuksekummi. Palju aega ja pealehakkamist.

Pilt 1. Puhusin täis 2 õhupalli (mis olid kindlasti jupp maad suuremad kui minu pea) ning ühendasin need nii enam-vähem nurga alt maalriteibiga.
Pilt 2. Kerisin õhupallidele ümber mõned tõhusad read toidukilet.
Pilt 3. Toidukilele järgnes pallide katmine tavalise marlisidemega (10 rulli). Oma 5 kihti sidet sai see peatoorik küll ümber.

Lotte_1_2_3

Pilt 4. Märkisin marlile markeriga selle koha, kust hakkas hiljem sisse käima maski kandja pea. Lasin marlisse mässitud õhupallidele peale PVA liimi ning silusin liimi tihedasti marlisse (v.a. pea augu puhul). Seda tööd tuleb teha jupp-haaval maski toorikut keerates. Mask muutub raskeks. On hea, kui kogu marli on tugevasti liimist läbi imbunud.
Pilt 5. Peale liimiga töötlemist katsin maski tooriku ajaleheribadega (et saaks tugevam) ja jätsin maski mitmeks päevaks kuivama.
Pilt 6. Kuivanud maskile joonistasin peale umbkaudse näopildi.

Lotte_4_5_6


Pilt 7. Lõikasin maski alumise (liimita) osa ära (üks õhupall läks katki)
Pilt 8. Lõhkusin ära ka teise õhupalli ning tõmbasin maski „sisu“ lihtsa vaevaga välja.

Lotte_7_8

Pilt9. Panin maski endale pähe ning märkisin selle välisküljele võimalikud silmade asukohad. Lõikasin fliisist välja umbkaudsed tükid, millega mask hiljem katta. Sain nö. lõiked.
Pilt 10. Õmblesin ninakoha ja maski näo pealmise tüki masinaga omavahel kokku ning traageldasin hoolikalt vormi venitades ülejäänud tükid omavahel kokku. Märkisin ära lõua alla tekkiva traagelduse kohad (pliiatsiga) ning harutasin alumise õmbluse lahti. Võtsin maskilt „katte“ maha.

Lotte_9_10

Pilt 11. Katsin maski mahulise vatiini tükkidega (õhukese liimikihiga), lasin kuivada. Õmblesin maski „katte“ mööda traagelniite kinni (jättes piisava ava katte peale tõmbamiseks).
Pilt 12. Tõmbasin maskile katte peale ning õmblesin lõua alla jääva ava käsitsi kinni.
Pilt 13. Märkisin silmade avad ning lõikasin keskelt suunaga äärte poole lahti. Keerasin katteriide nurgad maski sisse ning õmblesin ettevaatlikult läbi maski tooriku. See oli raske töö, kuna liim oli maski tooriku peaaegu läbimatuks muutnud.
Pilt 14. Kui silmaavade fliisiosa oli fikseeritud, õmblesin peaaegu täpselt samal trajektooril veel ühe ringi – seekord fikseerisin õmblusreaga looritülli tükikesed, et silmade ette moodustuks võrk. Parema kontrasti saavutamiseks õmblesin silmade ääred musta lõngaga üle, tegin ripsmed ja kulmud.

11_14

Pilt 15. Kõrvade tarvis lõikasin silma järgi parajad ovaalid. Kasutasin tumepunast froteeriiet, mis sobis üsna hästi. Kõrvade alumistel pooltel kasutasin sedasama kangast, millest maski näosa. Õmblesin tükid parempidised küljed vastamisi omavahel kinni, sirge serva jätsin õmblemata. Keerasin kõrvalapakad õiget pidi.
Pilt 16. Pealagi ja pats. Punasest kangast lõikasin umbes seesugused siilud, nagu tavaliselt mütsi õmmeldes. Pikendasin mütsilõike tipuosa ning õmblesin üksteise kõrvale just niimitu siilu, et „müts“ Lottele ümber pea mahuks. Asetasin Lottele „mütsi“ pähe, surusin nööpnõeltega kõrvad õigetesse kohtadesse ning õmblesin mütsi käsitsi pea külge. Seejärel panin Lottele pähe patsikummi, täitsin patsituti ning krookisin patsi ülevalt kinni.
Lotte silmad joonistasin sinise ja musta markeriga otse tüllile. Vildikajälg vaatamisel ei sega, aga silma teeb ilmekamaks küll. sobib kenasti.

15_16

Maski alumise ääre üleulatuv fliis keera sissepoole ja õmble käsitsi mõne pistega. Umbes nii ma tegin ja sellise maski sain:

Lottelasteaeda1

Mõned tähelepanekud: Marlist ja liimist toorikute tegemine on üsna keeruline ja aeganõudev. Kui oled õhupallid ühendanud, kilega katnud ja neile marli ümber mässinud, on juba silmaga näha maski lõplik eeldatav suurus ning selle nina ja silmade asetus. Kui ninaosa on liiga otse, ei näe maski kandja ilmselt hiljem silmaavadest allapoole. Mask on üsna kinnine - st. et pead arvestama, et maski kandja saaks kenasti hingata ja tee maskile auk, kust pea sisse pistad, pigem suur kui väike. On hea, kui sinu kaks käelaba veel maski mahuksid. Nii, põhimõtteliselt. Kaelaaugust. Maski kandja (ehk antud juhul Lotte) peab olema keskmisest kõvema häälega või kasutama rääkimisel väikest mikrofoni. Miks? Sest hääl kaob maski ninaotsa ära muidu.

NB! Tehnika on minu peas sündinud. See tähendab, et päriselt maske võibolla niimoodi ei tehta. Seepärast ei ei ole postituse pealkirjaks "Kuidas teha maski" vaid "Kuidas üks maski tegi"
Ja kas näed - seda suve veel pool tunnikest jäänud! Ei teagi, mis selle viimasega peale hakata. Magama nagu minna ei tihka ja midagi uut käsitöölist alustada oleks ka nagu patt. Ega seda sel suvel enam valmis saaks. Kui ma just kibekiiresti mõnd pärlitegu ära ei õpi
Igatahes soovin Teile kõigile hästi meeleolukat ja ilusat sügist. On teine juba saabunud. Mis sellest, et kella järgi veel aega...
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
LEMMIK:

-raamat
"Rock´n Roll ja Ridamaja"

-film
"Ristumine peateega"

-muusika
Siiri Sisask
U2

MÕTTETERA

HINDA AEGA - SEE ON LÕNG, MILLEST ON KOOTUD ELU......

Meeldib, ei meeldi
Meeldib
Armastusega tehtu Ei meeldi
Ajapuudus
UUDISTAJAID

722043 korda...

Arhiiv
Viimased postitused
September 2009