Kelly käsitööd http://


Kelly käsitööd
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
MinustVanus: Kolmas kümme
Asukoht: Kehra
Tähtkuju: Jäär

Igatmoodi näputööd ;)

KIIRE ÜLEVAADE:Huvitavad lingid:

LANAGROSSA
Vahvad vilditud kotid
Voodriga kilekindad lastele
JÕULUD
HEEGELDATUD MÄNGUASJAD
VANAD KINDAMUSTRID
VILDITUD KOTTE
KOOTUD (ja vilditud) KOTID
Sajad LAPIMUSTRID ÕMBLEJALE
Ja veel huvitavaid kotte
Kudumid koos skeemidega
KINDAD, SOKID
Võrratud kudumid
KYLLI KERAAMIKA
WALDORF-nuku õmblemine
KREISI :)
KÄTHE-KRUSE NUKUD
Lapiguru :)
SUPERKUDUJA
TINGMÄRGID (heegeld.)
LAPIKORVID
RAHAÜMBRIK
Imeline kootud tekk!
FREEFORM
Pöörased ideed
INSPIRATSIOONIKS
HEAD MÕTTED
LEMMIKUD:......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
20 Mai 2009
MOES ON MUMMUD vol.3 ehk heleroheline mummumeri koos õpetusega alustades heegeldamist koti põhjast:

RohelineMummukott

Sain siis valmis oma kolmanda mummukoti. Taaskord kampsunina elanud lõngast. Aina enam mulle need mummud meeldivad ja olin isegi natuke kade, et selle koti ära kinkisin Saaja oli rõõmus ja lohutan end teadmisega, et saan endale igal ajal uue koti heegeldada, kui vaja peaks olema või igatsus liiga suureks läheb...
Seekord alustasin heegeldamist põhjast ning julgen öelda, et nii on lihtsam. Keerulise sissepoole kahandamisega põhja all ei pea vaeva nägema ja ka ülemine äär sündis kõik ühes tükis. Et tegemiselusti ka teistele jagada, võtsin töö käigu taas pildistada ja jagan näpunäiteid hea meelega.
ÕPETUS SIIS:

Pilt 1. Loo sobiva pikkusega aassilmustest kett (u 20 cm) ning asu heegeldama ringiratast ovaali. Ovaali suurusest sõltub tulevikus Sinu koti põhi ehk koti suurus üldiselt. Ära üle pinguta, kuna lõnga alles hakkab kuluma!

Pilt 2. Heegelda koti põhja ovaalile uus „külgedeks“ kujunev rida nii, et vii heegelnõel uue rea esimese silmuse TAGANT sisse, järgmise silmuse EEST sisse ning tõmba uueks kinnissilmuseks. Heegelda nii terve rida ning selle peale veel 2 rida kinnissilmuseid.

Pilt 3. Mummu moodustamine. Heegelda uue rea ülejärgmisse silmusesse 5 ühekordset sammast, jäta üks silmus vahele ning kinnita sambakuhi kinnissilmusega, tee ülejärgmisse silmusesse taas 5 ühekordset sammast jne. Pead jälgima, et põhja suhtes oleksid moodustunud kaarekesed võrdsetel kaugustel nii ees kui taga.

RohelineMummukott_1_2_3

Pilt 4. Heegelda eelmise rea viiest kasvatatud sambast taas viis sammast – jäta need aga lõpetamata ning tõmba kõik sambad korraga viimast heegeldades läbi. Eelmise rea kinnissilmusesse heegelda 3 poolsammast. Talita samamoodi kõikide sambagruppidega. Kui rida on lõpetatud, heegelda 1 kinnissilmuserida.

Pilt 5. Uue rea heegeldamisel tee nii, nagu tegid Pilt 3. selgituses – uus mumm hakkab kasvama eelmise keskele.

Pilt 6. Võta teine mummurida taaskord kokku nõnda nagu Pilt 4. kirjelduses. Moodustunud on kaks mummurida.

RohelineMummukott_4_5_6

Pilt 7. Jätka heegeldamist nii kaua, kuni soovitud kõrgus on käes.

Pilt 8. Koti ülemine äär. Heegelda EDASI-TAGASI kinnissilmustega 6-8 rida nii, et iga uus kinnissilmus sünnib eelmise rea kinnissilmuse TAGUMISEST ÜHEST aasast. Ainult nii tekib pisut sakiline pind. Koti ühte ülemisse serva tekib küll auk, aga selle õmbled hiljem kinni ja muretseda pole vaja. Kui sakiserva kõrgus käes, ühenda koti ülemine äär ning heegelda 2-3 rida ühekordsete sammastega. Mina heegeldasin 3 rida ja viimasel real kahandasin kokku -4 sammast (2 ees ja 2 tagapool – heegeldasin kaks ühekordset sammast kokku).

RohelineMummukott_7_8

Pilt 9. Õmble kokku koti ülemisse äärde jäänud pragu ning kinnita käsitsi koti sanga PANNAL.

Pilt 10. Koti lukk ja vooder. Lukk õmble käsitsi koti viimase rea kinnissilmuste alla. Jälgi, et õmblused oleksid tihedad ja ühtlased. Luku mõlemad otsad katsu sättida kenasti paari otsasamba taha „püsti“.
Voodriks lõika sügavam ja laiem tükk kangast, kui on Sinu koti külje kõrgus ja laius (selleks, et heegeldus venib pisut hiljem ja kott jääks voodri ümber lodev). Soovi korral õmble voodrile enne selle koti sisse õmblemist tasku(d). Ka põhi lõika heegeldatud koti põhjast pisut suurem. Vooder aseta koti sisse nii, et selle ülemine äär ulatuks peaaegu koti heegeldatud ääre „murdekohani“. Kinnita nööp- või haaknõeltega ja tee paaris kohas voodrisse väikesed krooked. Nüüd keera koti heegeldatud äär (koos lukuga) sissepoole, voodri peale ning tepi käsitsi terve ring umbes 1 cm kaugselt lukust (ülespoole siis).

RohelineMummukott_9_10

Kott on valmis! Kanna ise või kingi tõeliselt heale sõbrale (kuna tema jopega sobib toon eriti hästi!).
Mõnusat meisterdamist!

RohelineMummukott_11

-----

LOTTE tegemise õpetuse katsun ka kirja panna ja jagada. Läheb pisut aega. Kannatust!


......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
LEMMIK:

-raamat
"Rock´n Roll ja Ridamaja"

-film
"Ristumine peateega"

-muusika
Siiri Sisask
U2

MÕTTETERA

HINDA AEGA - SEE ON LÕNG, MILLEST ON KOOTUD ELU......

Meeldib, ei meeldi
Meeldib
Armastusega tehtu Ei meeldi
Ajapuudus
UUDISTAJAID

717870 korda...

Arhiiv
Viimased postitused
Mai 2009