Kelly käsitööd http://


Kelly käsitööd
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
MinustVanus: Kolmas kümme
Asukoht: Kehra
Tähtkuju: Jäär

Igatmoodi näputööd ;)

KIIRE ÜLEVAADE:Huvitavad lingid:

LANAGROSSA
Vahvad vilditud kotid
Voodriga kilekindad lastele
JÕULUD
HEEGELDATUD MÄNGUASJAD
VANAD KINDAMUSTRID
VILDITUD KOTTE
KOOTUD (ja vilditud) KOTID
Sajad LAPIMUSTRID ÕMBLEJALE
Ja veel huvitavaid kotte
Kudumid koos skeemidega
KINDAD, SOKID
Võrratud kudumid
KYLLI KERAAMIKA
WALDORF-nuku õmblemine
KREISI :)
KÄTHE-KRUSE NUKUD
Lapiguru :)
SUPERKUDUJA
TINGMÄRGID (heegeld.)
LAPIKORVID
RAHAÜMBRIK
Imeline kootud tekk!
FREEFORM
Pöörased ideed
INSPIRATSIOONIKS
HEAD MÕTTED
LEMMIKUD:......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
20 Aprill 2009
MOES ON MUMMUD vol.2 ehk 198 karamellikarva heegeldatud mummu. Ja õpetus:

Lubasin, et heegeldan ühe rohkemummulise koti veel ning panen töö käigu kirja nii sõnas kui pildis. Kõigile neile, kel tulevikus peaks isu tekkima heegeldada pea 200 mummu üheks kotiks.
Selle koti heegeldamisele kulus samuti terve suure inimese kampsun, ühe kaltsukast hangitud koti sang ja minu vana pluus. Ehk et materjalidena on tegu 100% taaskasutusega. Mis on ju hea?!
Tulemus sai järgmine:

MinuBeezMummukas

Loodan, et õpetus satub hiljem ka õpituppa, kuna blogidest on neid hijem kole keeruline leida.
Töö käik:
Varu võrdlemisi suur kogus lõnga, mille heegeldamiseks saad kasutada heegelnõela nr. 4-5. Mina kasutasin nõela nr. 5 ning lõngaks harutasin üles ühe kantud kampsuni.

Loo üles just nõnda palju ahelsilmuseid („kett“), kui suurt kotisuud soovid. Tööd alustasin koti ülemisest äärest. Heegelda edasi-tagasi kinnissilmustega pikk „vöö“ nõnda, et heegeldad uue kinnissilmuse alati eelmise rea kinnissilmuse TAGUMISEST aasast läbi. Jälgi, et Sa ei eksi – iga eksimus on hiljem näha. Nii tekib pisut patentkudet meenutav laineline pind. Ühenda ring (Pilt nr.1) ning alusta esimes mustrireaga (Pilt nr 2 ja 3): heegelda ülejärgmisse eelmise rea kinnissilmusesse 5 ühekordset sammast, jäta üks silmus vahele, kinnissilmus, üks silmus vahele, 5 ühekordset sammast jne..

Algus

Kui Sinu ring sai täis täpselt kahe kaare vahel, heegelda 3 ahelsilmust, samasse auku üks poolsammas ning igasse eelmise Kaare sambasse omakorda ühekordne sammas nii, et saad kõik 5 ühekordset sammast lõpuks ühe lõngaga kokku tõmmata (Pilt nr. 4 ja 5). Kui oled kõik 5 sammast kokku heegeldanud, heegelda eelmise rea Kinnissilmusesse 3 poolsammast. Seejärel jälle järgmised 5 sammast kokku, 3 poolsammast eelmise rea kinnissilmusest, 5 sammast kokku jne... Tekib esimene mummurida. Selle rea läbides heegelda 1 terve kinnissilmuserida vahele! Nii jäävad mummud edaspidi üksteisest enamvähem võrdsele kaugusele. Uut rida alustades mõtle, kas soovid mumme otse üksteise alla heegeldada või tekitada tahtlikult „diagonaali“. Mina heegeldasin üksteise otsa ning ringi heegeldamisel jälgisin, et iga 5-st ühekordsest sambast koosnev grupp algaks eelmise rea mummu tipust (Pilt nr.6). Sarnaselt võid edasi heegeldada just nii palju mummuridu, kui palju soovid (mina kotil on ühel ringil 22 mummu, mummuridu on 9). Viimase mummurea peale heegeldasin 2 kinnissilmuserida.

Mummud

Koti põhi: heegeldasin viimase kinnissilmuserea peale uue kinnissilmuserea järgmiselt: Viisin heegelnõela silmuse TAGANT suunaga ette (pilt nr.7), seejärel järgmise kinnissilmuse EEST taha (pilt nr. , võtsin lõnga heegelnõelale ning tõmbasin läbi. Nii tekib põhja alla kerge rant Pilt 9 ja 10), mis aitab kotil vormi hoida.

Pohjaserv

Koti põhja alustangi tekkinud reast ning heegeldan suunaga sissepoole koti külgede kohal kahandades just niimitu rida, et põhja kaks külge omavahel kokku ulatuksid (Pilt 11 ja 12). Nüüd pead hoolega jälgima, et kahandus oleks ühtlane ja koti põhi ei jääks kummi ega liiga pingule! Kui tundub, et servad on võimalik ühendada, keera töö pahempidi ja heegelda põhja alt kokku (Pilt 13).

Pohi

Nüüd on koti põhiosa valmis ning saad asuda luku ja sangade tegemisele. On lihtne, kui heegeldad koti ülaäärele sarnase pika „salli“ ning kinnitad selle koti külgedele efektse nööbiga. Koti ülemine äär tuleb üle heegeldada sama värvi peenema lõnga ja peenema heegelnõelaga.
Kel viitsimist, võivad sangaga pisut rohkem vaeva näha. Mina ostsin kasutatud koti, mille sangad ja lukk mulle tooni tõttu sobisid ja harutasin need laht. Sain 2 pannalt, pandlaid ühendava sanga ja nahkotstega luku. Kõigepealt heegeldasin üle pandla keskosa 3 kinnissilmust, jätsin pandla „keele“ vahele ja heegeldasin veel 3 kinnissilmust (pilt 14), keerasin tööd ja heegeldasin edsi-tagasi kinnissilmustega piisava pikkusega „keelekese“ (pilt 15). Tegin teise pandlaga samamoodi ning õmblesin saadud pandlad koti ülemise serva külge tugevasti kinni (pilt 16).

Pannal

Nüüd heegelda pisut pikem aassilmustest kett, kui pikk on Sinu koti ülemine serv ringselt. Heegelda selle peale rida ühekordseid sambaid (pilt 17). Nüüd pane saadud „uss“ näoga alaspidi koti ülemise serva sissepoole nii, et uss algaks pisut enne pannalt. Võta peenem heegelnõel ja lõng ning heegelda koti ülemise serva ja saadud „ussi“ alumise serva silmused omavahel kokku (Pilt 1. Kui ring saab täis, haruta vajadusel paar sammast „ussist“ vähemaks ning ühenda koti sisemine ülemine ring (pilt 19). Heegeldasin veel ühe sambarea ja ühe kinnissilmuserea peenema heegelnõelaga (pilt 20).

Servast

Kui valmis serva sissepoole keeran, saangi korrektse ülemise serva (Pilt 21). Nüüd õmblen kotile käsitsi külge luku (pilt22), lõikan välja voodri (kasutasin selleks oma vana pluusi) ning õmblen voodri kokku (pilt 23)

Serv

Nüüd asetan kotile sisse voodri, keeran voodri ülemisele servale peale koti valmis lukuga serva ning õmblen tihedasti läbi (Pilt 24). Kui nüüd luku kinni tõmban, on koti ülemine serv ühtlaselt tugev ja sirge (Pilt 25). Ka koti avades ei riiva miski silma (Pilt 26).

Vooder

Täna käisin uue kotiga tööl. Olen väga rahul ning loodan, et õpetusest on kellelegi abi
Parimat!
Kelly

......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
LEMMIK:

-raamat
"Rock´n Roll ja Ridamaja"

-film
"Ristumine peateega"

-muusika
Siiri Sisask
U2

MÕTTETERA

HINDA AEGA - SEE ON LÕNG, MILLEST ON KOOTUD ELU......

Meeldib, ei meeldi
Meeldib
Armastusega tehtu Ei meeldi
Ajapuudus
UUDISTAJAID

721785 korda...

Arhiiv
Viimased postitused
Aprill 2009