Kelly käsitööd http://


Kelly käsitööd
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
MinustVanus: Kolmas kümme
Asukoht: Kehra
Tähtkuju: Jäär

Igatmoodi näputööd ;)

KIIRE ÜLEVAADE:Huvitavad lingid:

LANAGROSSA
Vahvad vilditud kotid
Voodriga kilekindad lastele
JÕULUD
HEEGELDATUD MÄNGUASJAD
VANAD KINDAMUSTRID
VILDITUD KOTTE
KOOTUD (ja vilditud) KOTID
Sajad LAPIMUSTRID ÕMBLEJALE
Ja veel huvitavaid kotte
Kudumid koos skeemidega
KINDAD, SOKID
Võrratud kudumid
KYLLI KERAAMIKA
WALDORF-nuku õmblemine
KREISI :)
KÄTHE-KRUSE NUKUD
Lapiguru :)
SUPERKUDUJA
TINGMÄRGID (heegeld.)
LAPIKORVID
RAHAÜMBRIK
Imeline kootud tekk!
FREEFORM
Pöörased ideed
INSPIRATSIOONIKS
HEAD MÕTTED
LEMMIKUD:......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
10 August 2007
Nüüd juhtus mul ka nii, et üks mammutpostitus lihtsalt kadus enne üles saamist ära Alustan siis uuesti:

Tere!
Drex küsis minult lõikeid, mida oma "padjapüürikotti" tehes kasutasin. Kuna kott sündis töö käigus ja lõigeteta, pidin juhendite loomiseks tegema täiesti uue koti. Kel huvi ja tahtmist ning kes suudab minu piltidest-seletustest läbi närida, siis palun astuge sisse minu kotikooli :
Tulemus peaks saama umbes seesugune (Sina osta muidugi ENDALE meelepärane kangas ):

Kott eest ja tagant

SUUREMALT

Hakkame pihta:
Vajad põhikangast, voodririiet, kolme suurt ja ühte väiksemat nööpi, niiti, pisut vatiini, soovi korral paar meetrit pitsi.

1. Kogu minu kotitegu sai alguse TASKUST. Kõigepealt lõikasin põhikangast ja voodririidest välja tükid suurusega 23 x 28 cm. Tükkide "näod" kokku, üks serv kinni, keeran tagasi, pressin ning tepin ülemise serva läbi. Kõrgus peaks olema kahanenud ühe cm võrra (pilt 1).

2. Õmble kinni ka pildil 1. naeratavad servad ning keera tasku tüki mõlemad servad võrdselt tagasi. Pressi ja õmble kinni (pildid 2 ja 3). Minu tasku esitükk sai 22 x 17 cm lai (+ servad).

3. Lõika põhikangast nii suur tükk, et see ületaks igast küljest tasku esimese tüki mõõte vähemalt 1 cm võrra. Mina võtsin tüki mõõtudega 21 x 25 cm (pilt 4) ning õmble tasku KÜLJEOSAD alumise tüki külgede peale (pilt 5). NB! Õmble nii, et tasku alumine osa oleks valitud alumise riide alumise osaga kohakuti, üles jäta siis 2-3 cm vaba ruumi.

TASKU Omblemine 1

SUUREMALT

4. Et esitükk saaks soovitud laiuse, lõika 2 põhikangast tükki mõõtudega 7 x 25 cm ning õmble need kummalegi poole tasku külgedele (pilt 6). Mina otsustasin tepingutele peale õmmelda pitsi (pilt 7).

5. Tasku klapi jaoks lõikasin 2 põhikangast tükki mõõtudega 13 x 21 cm, ühe kaunistasin pitsiga ning õmblesin klapi pooled kokku, keerasin õigetpidi, teppisin ääred ning kinnitasin klapi ülemise serva tasku ava peale jäänud 2-3 cm-se tühimiku külge (pildid 9 ja 10). Tasku põhi õmble kinni, sättides KÜLJED esitüki ja alumise tüki vahele volti. Nüüd on esitükk valmis ja selle mõõdud minu kotil said 31 x 25 cm.

Esitüki õmblemine

SUUREMALT

Tagumise tüki võid teha taskuta, kui esimese tasku õblemine Sind ära tüütas. Lõika sama suur tükk põhikangast ja valmis ta ongi. Mina tegin taha ka tasku ja kes soovib, võib sama katsetada:

6. Lõikasin koti tagumise poole kangast välja (31 x 25 cm) ning veel lõikasin 2 tükki kangast suurusega 22 x 21 cm. Ühe väiksema kanga tüki asetasin tagatüki peale, "näod" vastamisi. Nii et ülemised servad oleksid kohakuti ja külgedele jääks võrdne ruum. Kinnitasin tüki nööpnõeltega ning joonistasin väiksema tüki peale joone, mis oli ülemisest servast 3 cm kaugusel ja väiksema tüki külgedelt samuti 3 cm kaugusel. Õmblesin joont mööda (pilt 11).

7. Lõikasin õmbluses tekkinud nurgad diagonaalselt läbi, keerasin töö õigetpidi, pressisin ja ääristasin kahe õmblusega (pildid 12 ja 13).

8. Teise samasuure tüki asetasin eelmisega kohakuti, kinnitasin nööpnõeltega ning märkisin täisnurga alt õmblemise kauguse. Õmblesin läbi. Nüüd saab juba käe taskusse pista (pildid 14 ja 15).

9. Tasku kinnituse tarvis lõikasin 2 6,5 x 10 cm-st tükki, õmblesin kokku, teppisin ja õmblesin nööpaugu. Kinnitasin tasku ava ülemisse serva täpselt keskele (pilt 16). Nüüd on ka tagumine tükk valmis.

Tagatasku omblemine

SUUREMALT

10. Nüüd lõikasin koti põhja jaoks põhikangast tüki 12 x 31 cm ning teppisin läbi sama suure tüki vatiini (pilt 17).

11. Koti külgedeks lõikasin 2 tükki suurusega 12 x 25 cm, õmblesin need esi- ja tagatüki vahele ning õmblesin maha nii, et niidiread jääksid esi- ja tagatüki peale. Siis õmblesin põhja ja küljed kokku (pilt 18 ) (need kangaribad on seal selleks, et ühendasin hiljem voodri ja põhiosa omavahel).

12. Vaata nüüd oma koti külgi! Kui need maha tepitud õmblused KÜLJETÜKI KESKOSANI kokku vead ja läbi õmbled, saadki sellise alt pisut laieneva kuid ruumika koti (pilt 19).

Põhi ja küljed

SUUREMALT

Vooder õmble täpselt samade mõõtudega või siis õige pisut suurem. Sest kole on, kui vooder peaks pesus kokku tõmbama ja asjad jääksid koti sisse justkui õhku. Mõõda kindlasi üle valmis koti ülemise ava suurus ning õmble ka koti voodri KÜLJED sarnaselt kokku (voldiga). Voodri õmblemisel jäta viimase põhja ja tagatüki vahele u 15 cm pikkune auk!!! Jälgi veelkord, et kotisuu mõõdud nii pealmisel kui voodriosal oleksid samad!

13. Sangade jaoks lõikasin kaks 9 x 74 cm pikkust riba, õmblesin kokku, keerasin paremat pidi, pressisin ja õmblesin peale pitsiriba.

14. Nüüd on mul vaja veel kahte riba - esimene läheb koti pealmise tüki ülemisse otsa ja teine VOODRI ülemisse otsa. Esimene sai 7 x 60 cm, teine 8 x 60 cm laiune. Esimese õmblesin valmis kotitooriku, teise voodri külge. Märkisin ära sangade kohad, õmblesin KOTI PÕHIOSA ÜLEMISE RIBA KÜLGE sangad ning liitsin kaks riba sirge õmblusega kokku. Tekkis "toru." Jube keeruline? Abiks pilt 20.

15. Voodri alumisse serva jäi auk, eks? Nüüd tõmban koti paremat pidi (pilt 21) ja saan sellise pika toruloru (pilt 22). Kõige tähtsam on, et nii koti kui voodri varem sisse õmmeldud külgede kohad kattuksid (pilt 23).

Pooled kokku

SUUREMALT

Nüüd ei jää enam üle muud, kui teppida valmis koti ülemise siilu mõlemad pooled (ülemine äär ja siilu alumine äär). Kangas ei tohiks olla väga paks (sest voodri poolele lõikasid ju riba laiema ja selle õmblusvaru jääb madalamale). Vaata, et presstald oleks võimalikult tugev ja õmblus saaks ühtlane. Keskele veel nööpauk ja nööbid (ülemise nööbi õmblemisel tegin nii, et suure nööbi taha panin väiksema, et koti tagumisele poolele ei jääks tavalist niidipusa):

Koti detaile

SUUREMALT

Peakski vist kõik olema
Kui keegi sellest hirmpikast ja keerulisest õpetusest aru sai, on ok
Lähen ja kasutan nüüd sama kanga jäägid ka ära, eks siis näitan jälle, kui millegagi hakkama saan

......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
LEMMIK:

-raamat
"Rock´n Roll ja Ridamaja"

-film
"Ristumine peateega"

-muusika
Siiri Sisask
U2

MÕTTETERA

HINDA AEGA - SEE ON LÕNG, MILLEST ON KOOTUD ELU......

Meeldib, ei meeldi
Meeldib
Armastusega tehtu Ei meeldi
Ajapuudus
UUDISTAJAID

698073 korda...

Arhiiv
Viimased postitused
August 2007