Kelly käsitööd http://


Kelly käsitööd
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
MinustVanus: Kolmas kümme
Asukoht: Kehra
Tähtkuju: Jäär

Igatmoodi näputööd ;)

KIIRE ÜLEVAADE:Huvitavad lingid:

LANAGROSSA
Vahvad vilditud kotid
Voodriga kilekindad lastele
JÕULUD
HEEGELDATUD MÄNGUASJAD
VANAD KINDAMUSTRID
VILDITUD KOTTE
KOOTUD (ja vilditud) KOTID
Sajad LAPIMUSTRID ÕMBLEJALE
Ja veel huvitavaid kotte
Kudumid koos skeemidega
KINDAD, SOKID
Võrratud kudumid
KYLLI KERAAMIKA
WALDORF-nuku õmblemine
KREISI :)
KÄTHE-KRUSE NUKUD
Lapiguru :)
SUPERKUDUJA
TINGMÄRGID (heegeld.)
LAPIKORVID
RAHAÜMBRIK
Imeline kootud tekk!
FREEFORM
Pöörased ideed
INSPIRATSIOONIKS
HEAD MÕTTED
LEMMIKUD:......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
27 November 2009
Haakisin endale viiruse külge. Gripiviiruse. Kaks päeva olin päris sirakil ja ainult magasin kõrges palavikus, täna saabusid vennad köha ja nohu ning need ei taha kuidagi sõna kuulata. Köhides pean korraga haarama nii peast, sabakondist kui ribidest, aga mul on ainult 2 kätt! Õudne häda. Valutan üle kere. Õnneks on ihukuum 39 pealt alla kukkunud ja tundub, et jään elama.
Miks ma ei peakski, kui eile tuli minu 9-aastane poeg koolist koju omaenda nõelvilditud tervisekaruga. Emale. See tähendab siis et mulle. Naer tuli kohe peale. Aitäh, kulla poeg!

Jyrgen Tegi M6mmi

Enne haigeks jäämist kudusin endale ühe pluusi. Lithsa. Muster ja tegumood tekkisid enne peas iseenesest ning lihtsalt vormistasin. Saigi täpselt selline, nagu tahtsin. Mulle meeldib väga.

PruuniKampsuniga

Lähen nüüd tagasi voodisse. Ega käsitöötajat minust viimastel päevadel ei ole olnud. Olen aina maganud. Arvasin varem, et ega 12 tundigi jutti magada ei ole võimalik. Tuleb aga välja, et ka 36 tundi pisikeste morsipeatustega und ei ole tõsise haiguse korral mitte midagi!
Olge terved!

19 November 2009
Tõmban omalt poolt ka Rõõmsa Sügise projektile joone alla. Joon iseenesest ongi juba jupp aega all, nüüd jätan märgi ka siia.

RS2

Mina tegin paki Sniffile. Mul vedas selles mõttes, et Sniff on oma blogisse usinasti kirjutanud, tema oskused samuti selgesti näha. Ometi ei olnud selle teema "käsitöölist asja" sugugi kerge välja nuputada. Mure oli selles, et Sniff on ise ütlemata osav! Ta on oma tegemisi jäädvustanud nii seinast seina, et oli kole keeruline midagi originaalset välja mõelda. Leidsin siis, et kudumist harrastab Ta ehk pisut vähem...
Suureks abiks sai mulle aga järgmine:

Quote: "sniff"
Minu 3 lemmikut sügisvärvi:

*Pruun - kastanid, tammetõrud ja seened - üks mu lemmikvärvidest
*Hall - sügis ei ole ainult värvideküllus, vaid ka halli massi aeg
*Lilla - sügisene lilleaed

Lahe on lehehunnikutes sahistada....
Koduaia õunad viivad keele alla.....kui kõht oleks täitmatu, siis neid rõgistaks lõpmatult
Eriti meeldib kummikutega metsas samblamätastel õõtsuda ja siis see sügisene metsa lõhn.....


Käisin mitu nädalat koos fotokaga õues. Et püüda leida seda, mis Sniffile meeldib.
Leidsin PRUUNI, Sniffi lemmikvärvi kastanitest:
RS3

LILLA, millist leiab sügisesest lilleaiast:
RS5

Leidsin lehehunnikuid, milles on lahe sahistada:
RS4

ning koduaia õunu, mida võib tõepoolest lõpmatuseni süüa:
RS6

Halli oli selles sügises üksjagu. Õieti oli raske leida pildistamiseks sobivat ilma, kuna enamasti oligi kõik kangesti hall. Seda halli ma ei pildistanud. Oleksin tahtnud jäädvustada merd, aga sinna ma ei jõudnudki... Samuti jäid pildistamata kummikud samblal... kuigi mul selline mõte oli.
Igatahes sai sügispakki pruunist ja lilladest lõngadest kootud kott:
RS

Halli hiire heegeldasin ka (kuna ma ei suutnud neid kolme värvi kokku kuidagi sobitada ja öeldes HALL meenub mulle kohe HIIREKE). Kaardi tarvis lasin ilmutada mõned pildistatud fotod ning voltisin kaardist lõõtsa (Sniff juba näitas seda). Rahvakalender läks samuti pakki. Sest see oli pruun ja sobis minu arvates kenasti:
RS1

Kokkuvõttes ütlen, et projekt oli igati tore. Esiteks sain ma ise ühe fantastilise paki! Ja teiseks pani see sügises tähele panema ka muid värve kui ainult enda lemmikuid. Aitäh Susale! Järgmisel sügisel jälle!

10 November 2009
Rõõmsa Sügise pakivahetuse tähtaeg kukkus. Ja mulle tundub, et kogu sügis sai selle projektiga ühtäkki läbi...
Veel enne, kui Te kollaste lehtede aja ära unustate ja end täiesti päkapikuteemale pühendate, näitan ära Rõõmsa Sügise projektist inspireeritud töö. Ei, seda ma pakki ei pannud. Sest minu pakisaaja on ise üle mõistuse osav heegeldaja

Nimelt hakkasin selle projekti alguses mõtlema, et kas aastaaegu saaks ka kuidagimoodi erinevate käsitöötehnikatega nimetada. St. et mulle tundub, et õhkõrnad Haapsalu sallid meenutavad talve. Mulle lihtsalt tunduvad kootud nupud just"talvised" . Suvele passivad tikitud lilled. Noh, üldse igasugused lilled. Kevad on aga pigem nagu lilleseadete, pitslinikute ja säärase käsitöö päralt.
Ja sügis? Leidsin sügisele ka tehnika. Freeformi. Olen elus paar väikest vabaheegelduslapikest prooviks teinud. Nüüd kraapisin kodust kokku erivärvilised lõngakerad ja pusisin need üheks pinnaks kokku. Nõnda:

Freeformbag1

Harjutasin kätt natuke erinevate "stiilidega", kui FF kohta ülepea mingit stiili öelda saab. Koti esimene pool sai rahulikuma, teine aga pisut pöörasema ilme:

Freeformbag2

Kott on pealt lukuga ning mahutab vabalt ka läpaka või paksu dokumendikausta. Või PALJU lõnga, mida on hea endaga kaasas vedada. Vabaheegeldus tundub täitsa põnev. Tänaseks olen kokku korjanud kodused valged kerad ning neist on valmimas üks pisut suurem töö. Sellest siis kunagi hiljem. Siis, kui ka mina olen päkapikuperioodist taastunud.

Vabaheegeldamine on hää viis lõngajuppide ärakasutamiseks. Ja võtab vähem aega ja materjali, kui näiteks suuremat sorti voodikatte või teki tegemine. Mis on minu arvates väga oluline Juttu käsitöötehnikate ja aastaaegade vahel ei maksa aga väga tõsiselt võtta. Lihtsalt mulle tundub, et vabaheegeldus on üsna sügisene tehnika

Freeformbag4
----
Olge terved!!!

03 November 2009
Tere, armsad käsitöötajad!

Täna sain üllatuse osaliseks. Postkastis ootas pakiteade. Kibekiirelt käisin postitädide juures ära ning..... pakis oli imevahva sügisene üllatus!

Sygispakk1

Projekti Rõõmus Sügis raames sain paki Marimarilt. Oh, kui hea meel mul on! Marimari on hästi ära kasutanud minu sügise lemmikvärve - oranzi, rohelist ja pruuni. Ning mis kõige vahvam - pakis on asjad, milliste tegemisel ma ise suur mihkel ei ole. Ehk et siis: imeilus roheline siidsall (isiklikud siidimaalimised jäävad 15-aasta tagusesse minevikku), vilditud karbike, milles leidsid omale pesa minu hõbeehted (viltimist ei ole ma kohe üldse proovinud) ning väga vahva küünal (ka küünlategemine sellisel moel on mul täiesti proovimata). Hiiumaad, kus Marimari elab, jääb meenutama väga lahe pruun lambake sildiga "Ei säilitusainetele!", ühe oma sügisfoto saan pista imetoredasse pildiraami ning põske pistmiseks pakike kuivatatud jõhvikatega. Lisaks oli pakis sokiseen, mille abil villaseid varbasoojasid nõeluda saab. See oli eriti vahva üllatus, kuna tõi mulle meelde vanaema, keda sarnase seenega tugitoolis sokke nõelumas mäletan. Oi, ma olen rahul!!! Aitäh Marimarile ilusate sügisesoovide eest kaardil ning säärase luksusliku paki tegemise eest! Olen siiralt rahul!!!

No vaadake seda vilditud karbikest, kas pole tore!
Sygispakk2

-------

Minu enda pakk on valmis. Mis puutub käsitöölist osa. Kaart veel teha. Püsin kenasti graafikus
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
LEMMIK:

-raamat
"Rock´n Roll ja Ridamaja"

-film
"Ristumine peateega"

-muusika
Siiri Sisask
U2

MÕTTETERA

HINDA AEGA - SEE ON LÕNG, MILLEST ON KOOTUD ELU......

Meeldib, ei meeldi
Meeldib
Armastusega tehtu Ei meeldi
Ajapuudus
UUDISTAJAID

717757 korda...

Arhiiv
Viimased postitused
Oktoober 2012
September 2012
Juuli 2012
Juuni 2012
Jaanuar 2012
Oktoober 2011
August 2011
Juuli 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
September 2007
August 2007
Juuli 2007
Juuni 2007
Mai 2007
Aprill 2007
Märts 2007
Veebruar 2007
Jaanuar 2007
Detsember 2006
November 2006
Oktoober 2006
September 2006
August 2006
Juuli 2006
Juuni 2006
Mai 2006