Tervitused!
Üks, mida Te minu blogis varem näinud ei ole, on ehted. Mõnega olen ikka oma elus hakkama saanud ja tahan ühe Teilegi ära näidata.
Tegu on roostevabast terasest (lehtmetall) puuri ja kullassepasae abil välja saetud käevõruga, mille valmistasin 10 aastat tagasi. Roostevaba teras ei ole just kerge metall saagimiseks ja nägin selle võruga üksjagu vaeva. Toonase metallehistöö õpetaja käest sain kiita, tema arvates meenutab ehe viikingi-aegu. Selline ta on:

Alumiiniumilehest olen ka ehteid välja saaginud, aga need ei kannata suuremat kriitikat. Pärlitööd olen samuti kunagi teinud (ainult et toona oli vaja peenikese traadi saamiseks värvilist traati koorida ning pärlid tulid ema valmis kaelakeedest

).
-----------
Ja ühe koti näitan veel ära. Ei midagi erilist, ikka samasugune kui eelmised:

Mõnusat päeva!
Tere taas!
Ühel heal hommikul oli meie peres selline lugu: ärkan mina, lähen kööki kohvitama ja kuulen, et keegi kõnnib meie imuri torus. Ja on täitsa hädas kohe oma kõndimisega. Kraabib ja kolistab mis kole, läheb ühele poole - hääled kaovad vähekeseks, tuleb siis tagasi ja peaaegu et tuppa välja. Helistasime siis nõnda maja haldajale, et ta selle "kõndija" vabastaks. Haldaja oli aga teises riigis ning lubas kellegi abiks saata. Läks tund, ei midagi. Teine, ikka kedagi ei tulnud. Mees käis kodus ja vaatas, et ega ise selle krabistajaga ikka hakkama ei saa ja läks tööle tagasi.
Mina aga olin veendunud, et katuse ventilatsiooniavast oli sisse saanud keski lind, võtsin ventilaatori toru ümbert katte maha ja lõikasin torusse augu. Ootasime lapsega. Sest krõbin käis ju edasi. Aga vaene lind ei julenud tulla - tal oli vaja selleks ju toru sees tükk maad allapoole "kukkuda" ja ilmselt kartis ta, et enam üles tagasi ei saagi. Me näitasime siis peegliga valgust august sisse, et "tule-tule, siit saab välja!" Ja tunni aja pärast "kolksti!" Ning selline tore tegelane lendas meile tuppa:

Laps loomulikult tahtis linnu endale jätta

Lasime tal ikkagi minna. Mul hea meel, et üks elusolend päästetud ja et me ei pidanud korterist hirmsa haisu tõttu kolima hakkama või maja lammutama. Hais oleks aga garanteeritud, kui päästeoperatsiooni ette ei oleks võtnud!
Kui kodus juhtub olema selline tegelane:

ja Sul on vaja õmmelda eelmises postituses oleva koti sangad ringi sellisteks:

siis tuleb see sokolaadinägu koduseid töid tegema panna. Meie pere pesamuna armastab triikimist (tegelikult küll lühikest aega ja emme valvsa järelvalve all - nõnda, et suuremat abi väikesest töömehest veel ei ole) :

Nõnda et Glenne, Sinu kott sai ka posti pandud ning lähipäevil peaksid selle kätte saama.
Sellised siis minu viimase aja teod ja tegemised

Pea on plaane täis, eks ma varsti näitan midagi jälle

Hei!
Valmis järjekordne kott. Ikka samasugune kui eelmine

Glenne, anna teada, kas on sobiv?!
Eest:

ning tagant:

Väike muudatus kotil võrreldes eelmisega on: sang on üks ning see on pikem. Kõik detailid on liimiriidele triigitud (seda oleksin pidanud ka Mia32 kotiga tegema, aga küllap ma jõuan talle kunagi uue koti teha

). Nööbid metallist. Põhja all jälle vatiin.
Mõnusat suvist õhtut!
Nüüd juhtus mul ka nii, et üks mammutpostitus lihtsalt kadus enne üles saamist ära

Alustan siis uuesti:
Tere!
Drex küsis minult lõikeid, mida oma "padjapüürikotti" tehes kasutasin. Kuna kott sündis töö käigus ja lõigeteta, pidin juhendite loomiseks tegema täiesti uue koti. Kel huvi ja tahtmist ning kes suudab minu piltidest-seletustest läbi närida, siis palun astuge sisse minu kotikooli

:
Tulemus peaks saama umbes seesugune (Sina osta muidugi ENDALE meelepärane kangas

):
SUUREMALTHakkame pihta:
Vajad põhikangast, voodririiet, kolme suurt ja ühte väiksemat nööpi, niiti, pisut vatiini, soovi korral paar meetrit pitsi.
1. Kogu minu kotitegu sai alguse TASKUST. Kõigepealt lõikasin põhikangast ja voodririidest välja tükid suurusega 23 x 28 cm. Tükkide "näod" kokku, üks serv kinni, keeran tagasi, pressin ning tepin ülemise serva läbi. Kõrgus peaks olema kahanenud ühe cm võrra (pilt 1).
2. Õmble kinni ka pildil 1. naeratavad servad ning keera tasku tüki mõlemad servad võrdselt tagasi. Pressi ja õmble kinni (pildid 2 ja 3). Minu tasku esitükk sai 22 x 17 cm lai (+ servad).
3. Lõika põhikangast nii suur tükk, et see ületaks igast küljest tasku esimese tüki mõõte vähemalt 1 cm võrra. Mina võtsin tüki mõõtudega 21 x 25 cm (pilt 4) ning õmble tasku KÜLJEOSAD alumise tüki külgede peale (pilt 5). NB! Õmble nii, et tasku alumine osa oleks valitud alumise riide alumise osaga kohakuti, üles jäta siis 2-3 cm vaba ruumi.
SUUREMALT4. Et esitükk saaks soovitud laiuse, lõika 2 põhikangast tükki mõõtudega 7 x 25 cm ning õmble need kummalegi poole tasku külgedele (pilt 6). Mina otsustasin tepingutele peale õmmelda pitsi (pilt 7).
5. Tasku klapi jaoks lõikasin 2 põhikangast tükki mõõtudega 13 x 21 cm, ühe kaunistasin pitsiga ning õmblesin klapi pooled kokku, keerasin õigetpidi, teppisin ääred ning kinnitasin klapi ülemise serva tasku ava peale jäänud 2-3 cm-se tühimiku külge (pildid 9 ja 10). Tasku põhi õmble kinni, sättides KÜLJED esitüki ja alumise tüki vahele volti. Nüüd on esitükk valmis ja selle mõõdud minu kotil said 31 x 25 cm.
SUUREMALTTagumise tüki võid teha taskuta, kui esimese tasku õblemine Sind ära tüütas. Lõika sama suur tükk põhikangast ja valmis ta ongi. Mina tegin taha ka tasku ja kes soovib, võib sama katsetada:
6. Lõikasin koti tagumise poole kangast välja (31 x 25 cm) ning veel lõikasin 2 tükki kangast suurusega 22 x 21 cm. Ühe väiksema kanga tüki asetasin tagatüki peale, "näod" vastamisi. Nii et ülemised servad oleksid kohakuti ja külgedele jääks võrdne ruum. Kinnitasin tüki nööpnõeltega ning joonistasin väiksema tüki peale joone, mis oli ülemisest servast 3 cm kaugusel ja väiksema tüki külgedelt samuti 3 cm kaugusel. Õmblesin joont mööda (pilt 11).
7. Lõikasin õmbluses tekkinud nurgad diagonaalselt läbi, keerasin töö õigetpidi, pressisin ja ääristasin kahe õmblusega (pildid 12 ja 13).
8. Teise samasuure tüki asetasin eelmisega kohakuti, kinnitasin nööpnõeltega ning märkisin täisnurga alt õmblemise kauguse. Õmblesin läbi. Nüüd saab juba käe taskusse pista (pildid 14 ja 15).
9. Tasku kinnituse tarvis lõikasin 2 6,5 x 10 cm-st tükki, õmblesin kokku, teppisin ja õmblesin nööpaugu. Kinnitasin tasku ava ülemisse serva täpselt keskele (pilt 16). Nüüd on ka tagumine tükk valmis.
SUUREMALT10. Nüüd lõikasin koti põhja jaoks põhikangast tüki 12 x 31 cm ning teppisin läbi sama suure tüki vatiini (pilt 17).
11. Koti külgedeks lõikasin 2 tükki suurusega 12 x 25 cm, õmblesin need esi- ja tagatüki vahele ning õmblesin maha nii, et niidiread jääksid esi- ja tagatüki peale. Siis õmblesin põhja ja küljed kokku (pilt 18 ) (need kangaribad on seal selleks, et ühendasin hiljem voodri ja põhiosa omavahel).
12. Vaata nüüd oma koti külgi! Kui need maha tepitud õmblused KÜLJETÜKI KESKOSANI kokku vead ja läbi õmbled, saadki sellise alt pisut laieneva kuid ruumika koti (pilt 19).
SUUREMALTVooder õmble täpselt samade mõõtudega või siis õige pisut suurem. Sest kole on, kui vooder peaks pesus kokku tõmbama ja asjad jääksid koti sisse justkui õhku. Mõõda kindlasi üle valmis koti ülemise ava suurus ning õmble ka koti voodri KÜLJED sarnaselt kokku (voldiga). Voodri õmblemisel jäta viimase põhja ja tagatüki vahele u 15 cm pikkune auk!!! Jälgi veelkord, et kotisuu mõõdud nii pealmisel kui voodriosal oleksid samad!
13. Sangade jaoks lõikasin kaks 9 x 74 cm pikkust riba, õmblesin kokku, keerasin paremat pidi, pressisin ja õmblesin peale pitsiriba.
14. Nüüd on mul vaja veel kahte riba - esimene läheb koti pealmise tüki ülemisse otsa ja teine VOODRI ülemisse otsa. Esimene sai 7 x 60 cm, teine 8 x 60 cm laiune. Esimese õmblesin valmis kotitooriku, teise voodri külge. Märkisin ära sangade kohad, õmblesin KOTI PÕHIOSA ÜLEMISE RIBA KÜLGE sangad ning liitsin kaks riba sirge õmblusega kokku. Tekkis "toru." Jube keeruline? Abiks pilt 20.
15. Voodri alumisse serva jäi auk, eks? Nüüd tõmban koti paremat pidi (pilt 21) ja saan sellise pika toruloru (pilt 22). Kõige tähtsam on, et nii koti kui voodri varem sisse õmmeldud külgede kohad kattuksid (pilt 23).
SUUREMALTNüüd ei jää enam üle muud, kui teppida valmis koti ülemise siilu mõlemad pooled (ülemine äär ja siilu alumine äär). Kangas ei tohiks olla väga paks (sest voodri poolele lõikasid ju riba laiema ja selle õmblusvaru jääb madalamale). Vaata, et presstald oleks võimalikult tugev ja õmblus saaks ühtlane. Keskele veel nööpauk ja nööbid (ülemise nööbi õmblemisel tegin nii, et suure nööbi taha panin väiksema, et koti tagumisele poolele ei jääks tavalist niidipusa):
SUUREMALTPeakski vist kõik olema

Kui keegi sellest hirmpikast ja keerulisest õpetusest aru sai, on ok

Lähen ja kasutan nüüd sama kanga jäägid ka ära, eks siis näitan jälle, kui millegagi hakkama saan

Veel üks samasugune
Sellistes värvides kotti soovis Keiti. Kui talle meeldib, siis sellise ta saab:

Detaile veel:

Drex soovis teada
SELLISE KOTI õmblemise juhendit. Eile võtsin asja käsile. Kui täna õhtul nööpaugud ära teen, saan üksikasjaliku juhendi koos fotodega lähipäevil kirja panna.
Päikest!
Lubasin kotilainet.
Teen palus mul teha talle üks selline kott, mis sai kotivahetus vol.3 raames Põhjatähele.
SELLE KOTI noorem õde sai siis Teeni palvel siniste kantidega. Ole hea, Teen, anna teada, kas selline oleks sobiv:

Koti klapi all on lukk, nagu ikka. Sees kolmeosaline ruumiline tasku ja võtmehoidjakinnis. Taga takjapaelaga suur tasku:

Üks samasugune kott, aga teistes värvides on veel valmis. Keitile. Kui viitsin fotosid töödelda, annan märku.
PS: Kes on varem müügiks õmmelnud, andke palun hinna osas natuke nõu.
Tere taas!
Enne järgmist "kotilainet" näitan Teile, et ka heegelnõel on minu suur sõber

Nädala eest sain valmis ühe pitsilise heegelduse, mille idee ikka Isetegijatelt. Tegelikult algas kõik nõnda, et mõtlesin teha ühe kiire ja pisikese töö (vaata
SELLE POSTITUSE KESKMIST PILTI ), seal on algus näha. Heegeldasin siis ka sellise lihtsa ja selge ruudu, et saada endale üks boolero. Teate küll ju, neid on siin mitmed teinud. Valisin Abakhanist heegelniidi ja nõela nr. 1,5 ning alustasin. Esimese kahe lapi valmides tundus, et asi saab liialt lai. Harutasin viimased read ära ja kohandasin eelviimase rea mustrit ning sain seljaosa 6 lappi valmis. Siis aga tundus, et käeauk jääb liiga kitsas. Otsustasin heegeldada õla peale veel ühe lapi ning ette kummalegi poole 2. Proovisin selga - liiga lühike, natuke liiga kitsas. Heegeldasin siis alla veel 5 lappi. Ikka liiga kitsas. No ja siis sai ka esimese poole vahele 2 lappi tehtud. Boolerost sai pluus

:

Eile õhtul andsin lastele kordamööda fotoka kätte ning sellise seeria saime:

Pluusi kaelaagu, varrukaäärte ja alumise serva mustri kombineerisin ise kuidagi peast:

Nõnda, et esialgsest plaanist 10 lapikesega endale väike boolero saada kasvas 19-ne lapiga pitsiline pluusike. Ise olen täitsa rahul. Alumise ääre võibolla harutan üles ja teen veel pisut pikema. Ja mingit aluspluusi oleks ka vist vaja. Ning seelikut, kindlasti ka seelikut!