Kelly käsitööd http://


Kelly käsitööd
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
MinustVanus: Kolmas kümme
Asukoht: Kehra
Tähtkuju: Jäär

Igatmoodi näputööd ;)

KIIRE ÜLEVAADE:Huvitavad lingid:

LANAGROSSA
Vahvad vilditud kotid
Voodriga kilekindad lastele
JÕULUD
HEEGELDATUD MÄNGUASJAD
VANAD KINDAMUSTRID
VILDITUD KOTTE
KOOTUD (ja vilditud) KOTID
Sajad LAPIMUSTRID ÕMBLEJALE
Ja veel huvitavaid kotte
Kudumid koos skeemidega
KINDAD, SOKID
Võrratud kudumid
KYLLI KERAAMIKA
WALDORF-nuku õmblemine
KREISI :)
KÄTHE-KRUSE NUKUD
Lapiguru :)
SUPERKUDUJA
TINGMÄRGID (heegeld.)
LAPIKORVID
RAHAÜMBRIK
Imeline kootud tekk!
FREEFORM
Pöörased ideed
INSPIRATSIOONIKS
HEAD MÕTTED
LEMMIKUD:......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
20 Aprill 2009
MOES ON MUMMUD vol.2 ehk 198 karamellikarva heegeldatud mummu. Ja õpetus:

Lubasin, et heegeldan ühe rohkemummulise koti veel ning panen töö käigu kirja nii sõnas kui pildis. Kõigile neile, kel tulevikus peaks isu tekkima heegeldada pea 200 mummu üheks kotiks.
Selle koti heegeldamisele kulus samuti terve suure inimese kampsun, ühe kaltsukast hangitud koti sang ja minu vana pluus. Ehk et materjalidena on tegu 100% taaskasutusega. Mis on ju hea?!
Tulemus sai järgmine:

MinuBeezMummukas

Loodan, et õpetus satub hiljem ka õpituppa, kuna blogidest on neid hijem kole keeruline leida.
Töö käik:
Varu võrdlemisi suur kogus lõnga, mille heegeldamiseks saad kasutada heegelnõela nr. 4-5. Mina kasutasin nõela nr. 5 ning lõngaks harutasin üles ühe kantud kampsuni.

Loo üles just nõnda palju ahelsilmuseid („kett“), kui suurt kotisuud soovid. Tööd alustasin koti ülemisest äärest. Heegelda edasi-tagasi kinnissilmustega pikk „vöö“ nõnda, et heegeldad uue kinnissilmuse alati eelmise rea kinnissilmuse TAGUMISEST aasast läbi. Jälgi, et Sa ei eksi – iga eksimus on hiljem näha. Nii tekib pisut patentkudet meenutav laineline pind. Ühenda ring (Pilt nr.1) ning alusta esimes mustrireaga (Pilt nr 2 ja 3): heegelda ülejärgmisse eelmise rea kinnissilmusesse 5 ühekordset sammast, jäta üks silmus vahele, kinnissilmus, üks silmus vahele, 5 ühekordset sammast jne..

Algus

Kui Sinu ring sai täis täpselt kahe kaare vahel, heegelda 3 ahelsilmust, samasse auku üks poolsammas ning igasse eelmise Kaare sambasse omakorda ühekordne sammas nii, et saad kõik 5 ühekordset sammast lõpuks ühe lõngaga kokku tõmmata (Pilt nr. 4 ja 5). Kui oled kõik 5 sammast kokku heegeldanud, heegelda eelmise rea Kinnissilmusesse 3 poolsammast. Seejärel jälle järgmised 5 sammast kokku, 3 poolsammast eelmise rea kinnissilmusest, 5 sammast kokku jne... Tekib esimene mummurida. Selle rea läbides heegelda 1 terve kinnissilmuserida vahele! Nii jäävad mummud edaspidi üksteisest enamvähem võrdsele kaugusele. Uut rida alustades mõtle, kas soovid mumme otse üksteise alla heegeldada või tekitada tahtlikult „diagonaali“. Mina heegeldasin üksteise otsa ning ringi heegeldamisel jälgisin, et iga 5-st ühekordsest sambast koosnev grupp algaks eelmise rea mummu tipust (Pilt nr.6). Sarnaselt võid edasi heegeldada just nii palju mummuridu, kui palju soovid (mina kotil on ühel ringil 22 mummu, mummuridu on 9). Viimase mummurea peale heegeldasin 2 kinnissilmuserida.

Mummud

Koti põhi: heegeldasin viimase kinnissilmuserea peale uue kinnissilmuserea järgmiselt: Viisin heegelnõela silmuse TAGANT suunaga ette (pilt nr.7), seejärel järgmise kinnissilmuse EEST taha (pilt nr. , võtsin lõnga heegelnõelale ning tõmbasin läbi. Nii tekib põhja alla kerge rant Pilt 9 ja 10), mis aitab kotil vormi hoida.

Pohjaserv

Koti põhja alustangi tekkinud reast ning heegeldan suunaga sissepoole koti külgede kohal kahandades just niimitu rida, et põhja kaks külge omavahel kokku ulatuksid (Pilt 11 ja 12). Nüüd pead hoolega jälgima, et kahandus oleks ühtlane ja koti põhi ei jääks kummi ega liiga pingule! Kui tundub, et servad on võimalik ühendada, keera töö pahempidi ja heegelda põhja alt kokku (Pilt 13).

Pohi

Nüüd on koti põhiosa valmis ning saad asuda luku ja sangade tegemisele. On lihtne, kui heegeldad koti ülaäärele sarnase pika „salli“ ning kinnitad selle koti külgedele efektse nööbiga. Koti ülemine äär tuleb üle heegeldada sama värvi peenema lõnga ja peenema heegelnõelaga.
Kel viitsimist, võivad sangaga pisut rohkem vaeva näha. Mina ostsin kasutatud koti, mille sangad ja lukk mulle tooni tõttu sobisid ja harutasin need laht. Sain 2 pannalt, pandlaid ühendava sanga ja nahkotstega luku. Kõigepealt heegeldasin üle pandla keskosa 3 kinnissilmust, jätsin pandla „keele“ vahele ja heegeldasin veel 3 kinnissilmust (pilt 14), keerasin tööd ja heegeldasin edsi-tagasi kinnissilmustega piisava pikkusega „keelekese“ (pilt 15). Tegin teise pandlaga samamoodi ning õmblesin saadud pandlad koti ülemise serva külge tugevasti kinni (pilt 16).

Pannal

Nüüd heegelda pisut pikem aassilmustest kett, kui pikk on Sinu koti ülemine serv ringselt. Heegelda selle peale rida ühekordseid sambaid (pilt 17). Nüüd pane saadud „uss“ näoga alaspidi koti ülemise serva sissepoole nii, et uss algaks pisut enne pannalt. Võta peenem heegelnõel ja lõng ning heegelda koti ülemise serva ja saadud „ussi“ alumise serva silmused omavahel kokku (Pilt 1. Kui ring saab täis, haruta vajadusel paar sammast „ussist“ vähemaks ning ühenda koti sisemine ülemine ring (pilt 19). Heegeldasin veel ühe sambarea ja ühe kinnissilmuserea peenema heegelnõelaga (pilt 20).

Servast

Kui valmis serva sissepoole keeran, saangi korrektse ülemise serva (Pilt 21). Nüüd õmblen kotile käsitsi külge luku (pilt22), lõikan välja voodri (kasutasin selleks oma vana pluusi) ning õmblen voodri kokku (pilt 23)

Serv

Nüüd asetan kotile sisse voodri, keeran voodri ülemisele servale peale koti valmis lukuga serva ning õmblen tihedasti läbi (Pilt 24). Kui nüüd luku kinni tõmban, on koti ülemine serv ühtlaselt tugev ja sirge (Pilt 25). Ka koti avades ei riiva miski silma (Pilt 26).

Vooder

Täna käisin uue kotiga tööl. Olen väga rahul ning loodan, et õpetusest on kellelegi abi
Parimat!
Kelly


14 Aprill 2009
Olen alati pisut kadestanud neid noori emasid, kes käivad oma lastega väikeste tüdrukute sünnipäevadel. Esiteks tundub mulle, et tüdrukutele tehakse märksa enam mänguasju, teiseks tundub mulle, et väikesed piigad tarvitavad aasta jooksul ikka mõne kübara või kotikese.
Niisiis - meid kutsuti ühe äärmiselt toreda tüdruku sünnipäevale. Milline rõõm! Heegeldasin selleks puhuks koti ja kübarakese:

KingitusSandrale

Koti motiivide muster ajakirjast Käsitöö (Suvi 2007 - kott esikaanel). Materjaliks Capri, heegelnõel nr.2. Kotil on peal kollane lukk ja sees vooder.

MytsikeSandrale

Sünnipäeva-eelsel õhtul käisime pojaga sinililli korjamas ning poeg joonistas ka kaardi (kuidas ta sinililli korjab) ning kingitus saigi 100% isetehtud. Sünnipäevalaps jäi väga rahule:

Sandra-------------------------
Kas mummumustri ootajail jätkub veel natuke kannatust? Muster ootab skännerit.

Hääd kevadet!


06 Aprill 2009
MOES ON MUMMUD!

Kui foorumisse ilmus teema lillelise ja/või mummulise koti heegeldamisest, ei arvanud ma sellest esiti midagi. Mida aeg edasi, seda enam hakkas foorumisse (ja ka blogidesse) ilmuma väga vahvaid mummukotte. Ja kui Roheline tõi näiteks järjekordse mummukoti idee, ei lasknud mummud mul enam magada.
Lõngaks kasutasin üht võrdlemisi suurt kampsunit, mille otse kotiks heegeldasin:

Mummukott1

Koti sang on heegeldatud ja kinnituskohta lisasin nööbi. Mummuridu on kokku 7. Põhja heegeldasin otse ja kahandasin sissepoole "mandlikujuliselt".

Mummukott2

Ma ei oleks eladeski arvanud, et mummud NII palju materjali võtavad. Selles kotis on TERVE kampsun koos varrukate ja kraega ! Järgmise koti tegemisel olen juba targem ning muretsen materjali poest - nii saab seda vajadusel juurde osta. Ja järgmised kotid kindlasti tulevad!!!


02 Aprill 2009
Olen teist päeva tõbise lapsega kodus. Lisaks ei pääse ma ka ise viirusest - kurk on valus ja tärkav nohu ajab tuju väga pahaks. Haigusel on aga käsitöölise elus tähtis roll - kui tõbi just voodisse ei murra, saab kodused varud üle vaadatud ja mõni ammu peas olnud töö saab tehtud.
Nii sai meie pere valge "tugitool kahele" väga lihtsa villase katte. Ikka selleks, et määrdumist vältida.

UusKateTugitoolile

Kangad on pärit väga hea sõbra emalt. Sisuks kasutasin üht villast vana tekki. Lapitüki tagumine pool samuti kodustest varudest. Juurde tegin lukuga padjakatte, mille tagumisel poolel "keeleke". Nõnda saab patja üle toolileeni või käetoe visata.

UusKateTugitoolile2

Tegemised ei ole kuidagimoodi erilised, aga aja ja materjali maksimaalselt hea ärakasutamise seisukohast minule enesele ometi väga tähtsad
Tähtsaid tegemisi Teilegi! Ja hoidke end viiruste eest!!!

......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
LEMMIK:

-raamat
"Rock´n Roll ja Ridamaja"

-film
"Ristumine peateega"

-muusika
Siiri Sisask
U2

MÕTTETERA

HINDA AEGA - SEE ON LÕNG, MILLEST ON KOOTUD ELU......

Meeldib, ei meeldi
Meeldib
Armastusega tehtu Ei meeldi
Ajapuudus
UUDISTAJAID

718170 korda...

Arhiiv
Viimased postitused
Oktoober 2012
September 2012
Juuli 2012
Juuni 2012
Jaanuar 2012
Oktoober 2011
August 2011
Juuli 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
September 2007
August 2007
Juuli 2007
Juuni 2007
Mai 2007
Aprill 2007
Märts 2007
Veebruar 2007
Jaanuar 2007
Detsember 2006
November 2006
Oktoober 2006
September 2006
August 2006
Juuli 2006
Juuni 2006
Mai 2006