Masintikkimisblogi
Masintikkimisblogi
M A S I N T I K K I M I S K O O L I T U S E D - ka Töötukassa klientidele.
Janome MBX, Husqvarna 6D, Brother PE-Design, Bernina, Wilcom.
Masintikkimisfailid tellimisel, tikkimistöö tellimisel.
Tikkimine odavam kui trükkimine!
24 September 2009
Õmblesin paar mütsi, pimedas helendava niidiga. Müts puuvillasest trikotaazist, kahekordne, alt ärakeeratava äärega. Lõige on ristküliku kujuline, tuti asemel on õmmeldud müts nö kõrgem ja siis õmmeldud samast riidest patsikummi taoline asi mis töötab ka mütsi regulaatorina. Selline müts mahutab ka suurema juuksepuhmaka kenasti ära ja ei vajuta soengut ludusse

rena posted @ 15:32 - Link - kommentaarid (2)
22 September 2009
Pimedaks sügisajaks valmisid takside jaoks voordiga turvavestid. Nööbitavad, helkur seljal, voodriks spordirõivaste fliis (ühel poolt karvne teiselt poolt trikotaazi moodi). Pealmine neoonkangas on turvavestide matejal, tugev trikotaaz. Kapuuts ei jää jooksu ajal küljelt küljele töllerdama vaid seisab ilusti oma kohal. Kaal 90 grammi.rena posted @ 08:27 - Link - kommentaarid (6)
19 September 2009
See on minu 3 viimase päeva töö. Sain uue tikkimisjala, kust saab lõnga läbi panna ja tahtsin seda uut tehnikat kohe proovida. Tegin spetsiaalselt selle teki jaoks pilve- ja lille tikkimisfailid. Kasutasin värviüleminekuga Katia Butterfly efektlõnga. Selliste lihtsate kujundite jaoks polnud vaja alusriietki kasutada. Hello Kitty on aplikatsioon, peale õmmeldud. Teki tagumine pool on roosakirjust riidest, mida eespoolgi kasutatud. Vahel on kahekordne vatiin. Ühekordne tundus liiga õhuke olevat.

Tekike on saadaval. Saab tellida sobivate tegelastega.
Paelaga tikkimiseks tuleb ise teha Fabric Decoratoriga (Husqvarna programm) varesejala moodi piste, laius ei tohi ületada 1.5 mm, muidu ei mahu nõel tikkimise ajal auku. Selle tikkimisjalaga on kaasas ka üks tikand, sealt saab vaadata, milline see õige piste täpselt olema peab. Kui piste on nimetatud programmiga valmis tehtud, siis tuleb ta eksportida MyMotifs alla ja peale seda on ta 4D Design Creatoris kasutatav (jooneks valida MotifLine ja siis sealt juba valida propertise alt MyMotifs ja õige piste).
rena posted @ 16:17 - Link - kommentaarid (1)
16 September 2009
Esimene kohvikott, jõuluhõnguline. Aga midagi pidi ju ikka aia taha minema, nagu mul pea iga esimese tööga läheb. Nimelt sangapaelad ei ole õiges kohas. Kui kotti raskust panna, siis hoiab kott kortsu, st paelad pidanuks üksteisele lähemal olema. Voodriks must riie ja kaks taskut ka sees.

rena posted @ 09:16 - Link - kommentaarid (3)
11 September 2009

Joped turvaliseks!

Üleni must jope sai nähtavaks tehtud, topelt nähtavaks. Helkurist käpajäljed on aplitseeritud pimedas helendava niidiga.

Krael on helendava niidiga taks, kui aga kapuuts pähe tõmmata, siis kapuutsi alt tuleb samasugune taks nähtavale.


Selg:
rena posted @ 06:14 - Link - kommentaarid (4)
10 September 2009
Minu esimene poekott. Kuna ühel mu heal tuttaval (mesinik) oli varem just selline õhukesest impregneerist poekott ja me Tartu poode läbi käies kuskilt sellist ei leidud, siis tuli ise teha. Täiesti tavaline poekott, sisse tegin prillitoosi jaoks tasku ja mesilane sai ka tasku peale. Sangadeks on kotisangapael, millel helkurribad sees.

rena posted @ 06:43 - Link - kommentaarid (4)
09 September 2009
Veel mõned hiigelsuured Hello Kittyd. Täpsem info s i i n

rena posted @ 08:21 - Link - kommentaarid (2)
08 September 2009
Pühapäeval tegime koos ühe vahva taksiomanikuga väikese koosõmblemise päeva. Modelle oli võtta kolmes mõõdus Pildile jäi Leedi, talle kohe meeldis, et talle riideid selga pannakse. Eesmärgiks sai võetud teha emasele koerale jope. Emase jope peab olema kõhu alt kinnine, sest nendel on seal karvakasv niru. Isased see-eest on kõhu alt karvased ja neile ei pea nii kinnist jopet tegema. Toreduse pärast sai ka kapuuts tehtud. Tegime nööbitava, siis saab hästi nööpe liigutada, kui kutsu peaks kõhnuma või hoopis kaalus juurde võtma. Talvel pidavat märjaga krõpsupael lahti minema, seepärast otsustasime seekord nööbitava teha. Pealmiseks materjaliks on kummeeritud impregneer, vee- ja tuulekindel, samas õhku läbi laskev. Vahel õhuke vatiin ja voodririie. Samal põhimõttel tehtud, nagu inimeste joped. Nii head materjali saab Tartust Ilvese firmapoest.

Üks oluline tegur jope juures on tema kaal. Liiga raske rõivas on inimeselgi rakse kanda, rääkimata siis pisikesest koerast. See jope kaalub 101 g, lisandub veel 4 nööpi, mis on hetkel õmblemata.

Mõned pildid:Viimasel pildil on paar viimast nööpi veel õmblemata. Kuna jope omanikuks saab ilmselt Lotte, siis oleks hea kui viimased nööbid saaks just tema kumerusi järgides paika. Lisaks tuleb ju Lotte jopele ka mingi tuuning peale teha. Seda mõtlen veel. Korraks lipsas peast läbi, et eriti hea oleks väike tasku, kilekotikese jaoks, mida õues käikudel vaja võib minna.

Sellise jope tegemisele kulus kokku 10 tundi. Lõigete kohandamine kutsu mõõtudele ja kõik järgnev, iga natukese aja tagant modelli selga proovimine jne. Edaspidi läheb ehk kiiremini, mingi nägemus juba olemas.
rena posted @ 08:08 - Link - kommentaarid (2)
07 September 2009
Tegin ühe hiigelsuure Hello Kitty, võrdluseks lisasin eelnevad tööd, väikesed Kittyd kõrvale. Suure mõõdud 13x16 cm, 14500 pistet.

rena posted @ 06:32 - Link - kommentaarid (1)
419133 visitors