Masintikkimisblogi
Masintikkimisblogi
M A S I N T I K K I M I S K O O L I T U S E D - ka Töötukassa klientidele.
Janome MBX, Husqvarna 6D, Brother PE-Design, Bernina, Wilcom.
Masintikkimisfailid tellimisel, tikkimistöö tellimisel.
Tikkimine odavam kui trükkimine!
31 Oktoober 2011
Minu elu teised sõrmikud

Otsisin 5 silmalist kirja, et saaks kududa pitsi ka sõrmedele. Hoobilt hakkas mulle meeldima Tiina Meeri raamatust nn valepalmik, kootud jänesekõrva võttega. Seda jänesekõrva võtet nägin ka Nipet-Näpet saates, aga siis TM kudus seda mitme eri värvi lõngaga ja ma tookord küll hästi aru ei saanud sellest. Raamatu abil on asi aga imelihtne:Lõng Raasiku 2x, vardad 2,5 mm, pöial kiiluga.
Silmi vardal 11. Alustades pöidlast silmi sõrmede jaoks: 19, 17, 17, 17, 14.

LISA. 3 silmaline kiri.
Piltidega juhend on Tiina Meeri raamatus, mille kaanel oli mälu järgi 3- ja 5-silmalised kirjad. No ei leia seda raamtut hetkel üles, kirjutan juhendi oma sõnadega.
Jänesekõrva võte - esimese silma tõstad kudumata pahempidise võttega, teise ja kolmanda silmuse kood parempidi, nüüd tõsta võetud silmus üle kahe parempidi kootud silmuse maha. Tulemuseks jääb 3 silmuse asemele vardale hoopis 2 silmust.
Mina lisasin kirjakordade vahele 2 pahempidist silmust, nagu kindal näha. Kirjeldan nüüd mustri kirja:
1 rida. Tee jänesekõrva võte
2 rida. Koo esimene silmus parempidi, õhk silmus, koo teine silmus parempidi. Nüüd on varrastel jälle õige arv silmuseid. See õhksilmus moodustabki augukese kirja keskele.
3 rida. Koo kolm parempidist silma.
Nüüd kordad ridu 1 kuni 3.
rena posted @ 07:14 - Link - kommentaarid (10)
28 Oktoober 2011
Sain uued liistud kätte, aga liistude ninaosa tundub väga kõrge olevat, seetõttu ei saa riiet kuidagi siledana liistu peale tõmmata. Või peavadki liistud sellised olema?
Ehk aitab tallutamine veidi ninaosa paremaks teha.
Hetkel kuivavad:

rena posted @ 13:24 - Link - kommentaarid (5)
21 Oktoober 2011
Joonistasin paar mooni ja tegin neist tikkimisfailid, lisasin uued failid ka tikkimisfailide müüginurka (kliki pildil):
Lilleribas kasutatud uusi moone ja šabloonide komplekti osi. Tulemus sai seekord selline:
Siin tööproov, sellest saab lasteaeda laualinik:


rena posted @ 07:05 - Link - kommentaarid (1)
13 Oktoober 2011
Väga lahe oli pisipõnniga koos meisterdada. See oli meile mõlemale elus esimene kord päris ise auke puurida. Tüüblite read jäid küll üsna sinka-vonka, ei tasu väga lähedalt uurida
Aga selgus, et pooled niidirullid ei mahu ära, õnneks saan sinna veel mõned kaikad lisada.


Mainin kenaduse pärast, et idee võtsin oma sõbranna isetegija-pilleriinukese kodust. Temal oli välismaalt tellitud sarnane asi.
rena posted @ 07:01 - Link - kommentaarid (11)
05 Oktoober 2011
Infoks masintikkijatele ja teistele huvilistele.

Lisan tasapisi omatehtud tikandifaile müügiks siia
Kui teil on huvi mõne minu tehtud tikandifaili kohta, palun andke teada, ma riputan ta müügiks üles kiiremini. Kes on minu töid korra ostnud, saab edaspidi 10% soodustust iga tikkimisfaili pealt.

Teen soovijaile tikandifaile.
Tellimiseks kirjuta mulle marge.haug@gmail.com

1. Saada pilt või joonis minu e-mailile, millest tikandit soovid. Pilt võiks olla väga hea kvaliteediga, et oleks näha ka väikesed detailid. Kui on väike ja kehv pilt, siis palun kirjelda oma soove võimalikult täpselt.

2. Tikandifaili suurus sentimeetrites, sinu tikkimisraami suurus. Kui soovitud tikand ei mahu sinu raami, siis tuleb teha tikand mitmeks osaks, et saaksite seda tikkida ka väiksema raamiga.

3. Kanga tüüp, millele soovite seda tikandit tikkida. See on oluline, kas soovite nahale, teksale, organzale, t-särgi riidele.

4. Tikkimisfaili formaat, millise laiendiga tikkimisfaili te soovite. Üldlevinumad on hus, pes, vip, xxx, vp3, dst jne.

Ma palun teil edastada nii palju detaile oma soovidest kui võimalik. See aitab minul luua tikkimisfaili just teie soovide kohaselt.
rena posted @ 10:58 - Link - kommentaarid
04 Oktoober 2011
Tellimisel tegin nn šabloonid tikkimiseks. Iga detail on ise joonistatud. Eriti hea on neid kasutada tikkijal, kel on väike (10x10 cm) tikkimisraam. Nii on kerge väikese raamiga teha suuremat tikandit. Iga lill-leht on tehtud nii, et ta sobib teiste komplekti osadega kokku nii suuruse kui tikke poolest. Neid faile saab ise kokku sättida oma äranägemise järgi. Tegin ühe väikese kompositsiooni näite, all vasakus nurgas.
Maasika õis on kasutatav ka meelespea õiena.

rena posted @ 10:33 - Link - kommentaarid (1)
03 Oktoober 2011
Tellimustöö.
Eriti haruldane on, et tikkimistöö tellitakse meesterahvale. Veel erilisem aga oli see, et tellija ise oli meesterahvas ja nii kindla soovi ja nägemusega, et mul jäi kohe suu lahti pikaks ajaks kui ta väga detailselt oma soove kirjeldas Oleks selliseid julgeid mehi rohkem!

Eesti rahvuslille motiiviga meeste särk

rena posted @ 07:24 - Link - kommentaarid (4)
424361 visitors