Masintikkimisblogi
Masintikkimisblogi
M A S I N T I K K I M I S K O O L I T U S E D - ka Töötukassa klientidele.
Janome MBX, Husqvarna 6D, Brother PE-Design, Bernina, Wilcom.
Masintikkimisfailid tellimisel, tikkimistöö tellimisel.
Tikkimine odavam kui trükkimine!
01 September 2016
Toredat kooliaasta algust kõikidele isetegijatele!

Masintikkimise koolitused algavad jällegi, nagu igal aastal. Tänase tähtsa päeva puhul tahan näidata oma tublide õpilaste töid. Siinkohal kinnitan, et kõik minu õpilased on väga tublid - teie kõik.

Masintikkimiskoolitustel on käinud need inimesed, kes oskavad kasutada tavalist õmblusmasinat. Kui ka Sina kuulud nende hulka, tasub kaaluda tikkimismasina soetamist kas teenimiseks või meelelahutuseks.

Veel statistikat:
* Umbkaudu 50-st õpilasest oli meesterahvaid kõigest 3. Tegelikult sobib masintikkimine meestele ka väga hästi, neil lihtsalt on tehnilist taipu ja masintikkimine pakub natuke põnevust.
* Kes on saanud tikkimismasina osta töötukassa ettevõtluse toetust kasutades, neil kõigil on õmbleja taust. Kui ka Sinul on õmbleja taust, ole teadlik oma võimalustest.
* Kui tehnika hind üldiselt langeb, siis tikkimismasinate hinnad pidevalt tõusevad.
* Enamus tikkimismasina ostjaid ei ostagi üldse tikandite programmeerimistarkvara. Igaüks, kellel on tikkimismasin, saab tikkida internetist tellitavaid tikandeid. Saab ka tellida tikkimisfaili oma joonise järgi.
* Kui algul ostetakse tikkimismasin oma pere tarbeks, siis praegu ma ei tea ühtegi sellist tikkimismasina omanikku, kes ei teeniks oma masinaga. St kõik tikkimismasina omanikud teenivad, mõni rohkem mõni vähem. Tellimused lihtsalt tulevad, midagi pole parata.

Mul kahjuks pole kõikide oma õpilaste näputööde viiteid, aga uudistada ikka tasub. Mõni neist on ainult ühe päeva koolitusel käinud, mõni aga läbinud kogu õppekava masintikkijale:

Maire ja Saima näputööd: https://www.facebook.com/Maire-Tikkimine-620081491407274/?fref=ts
Eire näputööd: https://www.facebook.com/eyrestudio/?fref=ts
Heli tööd: https://www.facebook.com/helvatikand/?pnref=lhc
Tiina tööd: https://www.facebook.com/noorikiri/?fref=ts
Malle tööd: https://www.facebook.com/QTikand-990278780987195/?fref=ts
Kirsika: https://www.facebook.com/byCherryka/?ref=br_rs&hc_ref=SEARCH
Kristel: https://www.facebook.com/Krissvalg?fref=ts
Merle kudumid: https://www.facebook.com/Merle-kudumid-434316636636384/?fref=ts
Triin: https://www.facebook.com/triin.tilger.3?fref=ts
Kaisa: https://www.facebook.com/search/top/?q=tamme%20tikand%20ou
Riina: https://www.facebook.com/DesigRi-O%C3%9C-masintikkimine-1631659477063558/?fref=ts
Merike: https://www.facebook.com/RARAtikand/?fref=ts
Age: https://www.facebook.com/Fie-Age-Rander-armastan-linast-1088929167808175/?pnref=lhc
rena posted @ 09:00 - Link - kommentaarid (2)
28 Märts 2016
Kevad- parim aeg masintikkimiskoolitusele tulla!

Võib tekkida elumuutusi, mis sobivad hästi uue hobiga alustamiseks või koguni oma ettevõtte loomiseks. Minuga just nii juhtus.

Töötasin kodust eemal. Olin juba väsinud igapäevastest pikkadest sõitudest, kuigi töö ise oli igati meeldiv ja põnev. Kuni ühel päeval sain teada, et olen lapseootel. See tähendas aga ees ootavat lapsepuhkust - minu jaoks eelkõige vaba aega üle pikkade aastate. Nüüd oli vaja mõelda, millega oma sülle kukkunud vaba aega sisustama hakata. Tahtsin midagi uut õppida. Mulle meenus, kuidas ma noore plikana käisin poe vaateaknal imetlemas üht tikkimismasinat. Tol ajal maksis too tikkimismasin pööraselt palju ja nii ta tookord unistuseks jäigi.

Mõeldud tehtud, tikkimismasin saigi koju toodud. Just selline, mis mahub köögilauale, aasta oli siis 2007. Kulus väga palju aega tikkimismasina kasutama õppimiseks, tikandite ise tegemiseks.

Täna on nii, et kui tikkimismasin on olemas, siis piisab ühest koolituspäevast, et temaga kohe tööle hakata. Uuel masinal saame koos ka niidipinged paika sättida.
Koolituskava siin: http://www.embroideryfile.com/Masintikkimiskoolitus.html

Kellel tikkimismasin olemas, tasub harjutamiseks kasutada tasuta alla laetavaid tikkimisfaile:
http://www.embroideryfile.com/freebies
Lisan tänagi ühe juhendi, kuidas väikese tikkimisraamiga tikkida pikka tikandit.

Väikese tikkimisraamiga pika tikandi tikkimine - ehk tikandi jätkamine abinurkade abil

Pakun välja soovijaile harjutamiseks Hageri ainelise mustri.Vahemärkus. Teadjamad kohe märkavad, et värvid küll õiged pole - oranz ja hall. Siin ongi tähtis moment - masintikandil tuleb vaadata üksnes disaini, kujundit, mida tikitakse. Värvilise niidi paneb ju tikkimismasinale ikka see, kes masinaga töötab.

Seega, igaüks valib ise, mis värvi niite ta kasutada soovib. Võib esmalt kogu tikandi ära tikkida. Siis näete ise, kuidas täpselt masin tikib. Abinurgad on abiks tikandi jätkamisel, hiljem nad harutatakse ära. Kui hakkate tikandit jätkama, siis peavad uue tikandi alustusnurgad minema täpselt kohakuti eelmise tikandi abinurkadega. Kui alustasite uut tikandit ja näete, et nurgad kokku ei lähe, siis jätke kohe masin seisma, harutage valesse kohta tikitud nurgad ära ja nihutage tikkimismasinas tikandit vajalikus suunas. Proovige uuesti tikkida.

Kui kiiresti ja täpselt teil õnnestub tikandit jätkata, sõltub juba tikkimismasina võimalustest. Kinnitan siinkohal, et iga masinaga saab väga täpselt ikkagi tikandit jätkata. Mõne masinaga saab kohe esimese korraga väga täpselt kokku. Mõne masinaga tuleb mitu korda proovida ja harutada natuke, enne kui tikand täpselt kokku läheb.

Kellele pakuvad huvi jätkatavad masintikkimise disainid, võib vaadata kõiki jätkatavaid mustreid, mis hetkel on saadaval: http://www.embroideryfile.com/endless
rena posted @ 15:10 - Link - kommentaarid
04 Märts 2016
Iga töö jaoks oma masin - tikkimismasin
Enne tikkimismasina ostu tulge koolitusele!

Iga tikkimismasin sobib kõikideks tikkimistöödeks?
Siiski mitte - iga töö jaoks on oma masin. Enamuste Eestis müüdavate tikkimismasinatega ei saa näiteks pildil olevale mantlile väga täpsesse kohta tikkida, aga on ju tarvis. Tasku liist on väga kitsas, tikand peab tulema täpselt liistu keskele ja mitte viltu. Ka kaelusesse oli vaja tikandit väga täpselt keerata ja positsioneerida. On tikkimismasinaid, millega saab väga hästi positsioneerida, aga ei saa nii paksule mantlile tikkida. On masinaid millega saab väga paksu materjali tikkida, aga ei saa jälle positsioneerida. On masinaid millel on positsioneerimiseks ainult lasertäpp, on masinaid millel pole sedagi. On lihtsamaid masinaid, mis sobivad meelelahutamiseks igale huvilisele, isegi vanaemale. On keerukamaid masinaid kes soovivad rohkem tikkimisvõimalusi. Tikkimismasinate valik on kirju, iga masin on eriline. Igale tikkimishuvilisele leidub kindlasti õige masin! Ootan koolitusele.

Mantli tasku disain on leitav pildile klõpsatesrena posted @ 18:26 - Link - kommentaarid
14 Veebruar 2016
Vana tooli uus elu

Vana kontoritooli katte vahetamine on kahekesi umbes tunnike tööd - puhtalt kättevõtmise asi.
Statistika mõttes võin masintikkimishuvilistele öelda, et selle konkreetse tooli kanga tikkimine võttis kokku täpselt 2 tööpäeva.
Mina soovitaks arhailist tikandit nii tikkida, et tikkige esmalt suuremad tikandidisainid ja siis tekkinud vahed-augud täitke pisemate disainidega.
Iga soovija saab arhailisi disaine valida siit, avanevad ka pildile klikates:

http://www.embroideryfile.com/handlook/archaic-embroidery

rena posted @ 20:00 - Link - kommentaarid (4)
08 Veebruar 2016
Sõbrapäevaks tasuta fileetehnikas veeslahustuv-südamepits!

http://www.embroideryfile.com/filet-heart

Kuna kõik tikkimismasina omanikud ei ole facebooki: https://www.facebook.com/embroideryfile/
järgijaid, siis annan siin blogis ka teada, et kõik soovijad saavad kuni sõbrapäevani tasuta südamepitsi.
Andke ainult mulle teada mis on teie embroideryfile.com kasutajanimi ja ma aktiveerin teile südamepitsi tasuta. Siis saate ise valida faili oma tikkimismasina jaoks.
Ikka head soovides,
Marge Haug
rena posted @ 12:10 - Link - kommentaarid
Heegelpits, fileetehnika - masintikand

Fileetehnikas pitsi tikkimine sobib hästi ka algajatele masintikkijatele. Vaja on vaid veeslahustuvat kangast, nt Vilene, Avalon vms.
Minu absoluutne lemmik on Paide rahvuslikus stiilis kaheksakand:Pits otse kanga sisse
Tikand algab mitme kontuurjoonega, kui soovite pitsi otse kanga sisse tikkida, siis laske tikkimismasinal paar tiiru kontuuri ära tikkida, siis jätke masin seisma ja lõigake kangas ära nii, et te alumist veeslahustuvat kangast ei puutuks, viimane peab terveks jääma. Asetage üks tikandi suurune tükk veeslahustuvat kangast nö augu katteks ja laske masinal tikand lõpuni tikkida.
Veeslahustuv kangas tuleb soojas vees ära lahustada, võib ka pesumasinas pesta.


Eraldiseisev pits
Tikkige kahekordsele veeslahustuvale kangaleNiidid
Katsetage julgelt erinevate niitidega. Võib proovida pealmiseks niidiks panna väga peenikese alusniidi, saate väga peene tikandi.
Kui soovite tugevat - paksemat pitsi, lauamatiks sobivat, kasutage paksu niiti. Võib näiteks Gunold puuvillane nr 30 või muud sarnast.
Julgelt proovides leiate kindlasti oma lemmiku, millise niidiga tikitud on just teile paraja paksusega pits.
rena posted @ 10:31 - Link - kommentaarid (1)
03 Veebruar 2016
Arhailine tikand - miks mitte käsitööliste pistetega

Masintikkimistehnikate valik ei ole sugugi piiratud, igaüks saab leiutada oma pisteid ja neid tikkida. Masinaga tikkimisel on kõige lihtsam tikand loomulikult see, mis on ühevärviline. Siis ongi nii, et vajutad nuppu, masin tikib ja ise saad kohvi juua
Mitmesuguseid tikkimispisteid saab ise luua, just selliseid nagu tarvis. Näiteks siin on sellised ristuvad niidipostid lille varre küljes. Samas varre ots algab hoopis varspistega ja läheb sujuvalt üle ristuvate pistetega varreks, sest just nii on disain joonistatud.
Arhailine tikand tänapäevases võtmes, natuke lustakas

Just nii võib iseloomustada uut Tiina Kraavi joonistatud arhailist tikandite kollektsiooni, mis on hetkel valmimisel. Osad tikandid on kohe kasutamiseks valmis ja kättesaadavad. Mõned tikandid lisanduvad veel lähiajal. Kogu kollektsioon on mõeldud mugavale tikkijale, st niidivahetusi on vähe. Iga tikand tikitakse 3-4 niidivärviga. Eriti mugav on seda tikkida mitmenõelalise tikkimismasinaga, st tikkija ise masina juures ei pea üldse midagi tegema, masin vahetab ka niite ise. Kuna masin tikib üht tikandit väga kiiresti, umbes 10 minutiga, siis võib neid tikandeid kohe palju tikkida, kui teil leidub veel üks 10 minutit.
rena posted @ 12:34 - Link - kommentaarid
03 Detsember 2015
Jõulusokk - nii väikesele kui suurele, ka lemmikule

Jõulusokil peab kindlasti nimi peal olema, kuidas siis muidu päkapikud teavad kellele sokk kuulub. Jalutasin eile õhtul pimedas koju ja nägin ühel aknal koguni nelja ühesugust sussi! Tore vaatepilt oli, aga kuna sussid olid täpselt ühesugused ja ilma nimeta, siis kuidas päkapikud teavad, kelle suss on?

Jõulude ajal ei tohi oma kalleid koduloomi ära unustada! Täna saab jõulusoki omale ka kutsa Browny - lahe!

Kuna terve jõulukuu möödubki enamasti nimesid tikkides, siis tasub arvestada, et nimi on tavaliselt pikk ja kitsas, seetõttu tasuks ühe raamitäiega tikkida nii mitu nime kui mahub. Pildil 15x24 cm raam ja parajasti mahtus 2 nime kõrvuti tikkima.

Soovin igaühele oma jõulusokki ja et päkapikud käiksid tihemini!


rena posted @ 16:11 - Link - kommentaarid (1)
27 November 2015
Koolituskeskuses nüüdsest ka 10-niidiline tikkimismasin

Uus on alati põnev. Kuna enne ostu selle masinaga Eestis tutvuda pole võimalik, siis nägin minagi seda masinat esimest korda.
Teadmata veel kõik tema plussid ja miinused.
Tegemist on tikkimismasina mudeliga Brother PR1000e.
Kuller andis telefoni teel teada, et tikkimismasin on palju suurem kui pesumasin. Nibin-nabin mahtus õnneks uksest sisse.Esimesena saime karbist kätte manuaalid - väga paksud. Eesti keelset kasutusjuhendit pole. Esimene õhtu möödubki manuaali uurides, nii ka järgnevad õhtud.Leidsime tikkimisraamid. Suurima mõõt on 20x36 cm. Võrdlusks asetan kõrvale husqvarna raami, millel tikkimisala sama mõõduga:Lummememme kleepsud - tavalised kleepsud, mida tikkimismasin suudab ära tunda ja kleepsu abiga positsioneerib tikandi automaatselt. Lumememmesid kasutavad ka Brotheri väiksemad tikkimismasinad, ühenõelalised - need mis köögilauale mahuvad.Kui võrrelda seda 10-niidilist tikkimismasinat näiteks Janome MB-4 mudeliga, siis Janome tundub poole väiksem olevat. Karbist tuli selline masin välja:Üksinda seda tõsta ei jaksa, liiga suur ja raske:Masintikkimise koolitusele saab sel aastal registreeruda veel vana hinnaga. Uuest aastast koolituse hind natuke tõuseb. Koolituskavasid näeb siin:

http://embroideryfile.com/Masintikkimiskoolitus.html
http://embroideryfile.com/Programmeerimiskoolitus.html


rena posted @ 15:55 - Link - kommentaarid
04 November 2015
Müüa tikkimismasin JANOME MB-4, kasutatud masintikkimiskoolitustel vähem kui 1 aasta.

Tikkimismasin on ostetud Karnaluksist eelmise aasta novembri lõpul, seega on veel 1 a kehtiv garantiiaeg.
Müün, kuna ostan asemele suurema ja võimsama.
Janome MB-4 sobib hästi nii esimeseks tikkimismasinaks, kui ka neile, kellel on juba 1-nõelaline masin olemas. Janome tikkimismasinat peetakse üheks töökindlamaks tikkimismasinaks üldse.
Masinaga tuleb kaasa kõik mis uuena kaasas oli, ka eestikeelne kasutusjuhend.
Lisaks saab ostja soovi korral tasuta algajate masintikkimise koolituse Embroidery File OÜ tikkimistöökojas.
Hinnasoov 2700 eurot.
Kontakt: marge.haug@gmail.com
Tel: 58350100

Tikkimismasin on müüdud.rena posted @ 17:22 - Link - kommentaarid (1)
23 September 2015
Jälle kooli!

Uus õppeaasta on alanud ja ootan nii endiseid kui ka uusi õpilasi end masintikkimise vallas täiendama.

Värviüleminekud masintikandis

Tihti on klientide logod värviüleminekutega väga ilusaks fotoshopitud. Niidiga päris foto laadset tulemust ei saa, aga sarnast siiski.
Vaatleme üht logo.Jälgime toone helehallist tumehallini ja kollakaid toone. Toone kokku lugeda polegi mõistlik, neid on liiga palju. Nii palju niite me ilmselt kasutada ei soovi.
Kui nüüd niidiga proovida värviüleminekuid, siis selleks on mitmeid võimalusi, mida tasuks katsetada.
Lihtsaim võimalus on ühe ja sama niidiga erinevaid toone tikkida.
Täitepinna korral - selleks piisab mängida piste tihedusega. Heledama tooni saab hõredama pistega, tumedama tooni tihedama pistega.
Joontikandi korral - ühekordne joon jääb kõige heledam, kolmekordne joon tumedam, viiekordne joon veelgi tumedam jne.
Koolitusel vaatleme ja õpime kasutama enamlevinud värviüleminekute tehnikaid.
Uurige siin tulbi lehti ja vart, mis on ühe niidiga.Siin on mitmeid erinevaid tehnikaid kasutatud, aga niite minimaalselt, kokku 6 värvi.
Siinkohal kehtib reegel, et alati saab pareminiKohtumiseni koolitusel! Võtke julgesti ühendust ja lepime koolitusaja kokku!
rena posted @ 10:43 - Link - kommentaarid
24 Juuni 2015
Ümara kaeluse masintikkimine

Mõnikord on t-särgi kaelused ebasümmeetrilised. Ostes seda ehk ei märkagi, aga kui pluus selga panna või tikkimisraami sättida, siis hakkab kohe silma.
Pildil kaeluse serv enne, rohelise joonega märgistatud.Kuna enamasti t-särgid väga hästi venivad, siis soovitan kaeluse sümmeetriliseks traageldada tugikanga külge. Sel juhul jääb kaelus ühtlaselt ümar ka peale tikkimist.

rena posted @ 09:43 - Link - kommentaarid
14 Mai 2015
Käsitööliste pistete programmeerimine - kettpiste

Lisaks varspistele ja sämp-pistele on järg jõudnud kettpiste kätte. Olgu siinkohal öeldud, et kettpistet tuleb ise programmeerida. Tikkimistarkvarad käsitsi-ilmelisi tikkimispiseid ei sisalda, va üks erand: Brother-i kõige uusim tarkvara sisaldab kettpistet, huvilised leiavad youtuubist täpsemat infot. Õnnetuseks ei lase Brother piste pikkust sättida selliseks, nagu minul tarvis ja ka muid mulle vajalikke parameetreid ei lase muuta. Seetõttu tuleb ikkagi ise programmeerida. Tähelepanelikum uudistaja näeb, et sisemine pruuni niidiga kettpistes sõõr ja rohelise niidiga kettpiste on erinevates tehnikates kettpisted.
Programmeerimise koolitusel vaatleme neid kahte ja veel mõnda versiooni. Räägime ka sellest, miks mitut erinevat tüüpi kettpistet tarvis on ja millistes tingimustes kasutada.

Koolitusel näeme!


rena posted @ 13:34 - Link - kommentaarid
09 Aprill 2015
Täna midagi väga positiivset... õhinapõhine koolitus

Tänane koolitusel osaleja oli pealtnäha täiesti tavaline inimene. Tema huviks oli enda vajadustele ja ootustele sobiv tikkimismasin välja valida, selles kirjus-mirjus tikkimismasinate maailmas. Lisaks ka ise tikkimismasina taga istuda, tikkimistööd teha, näha kuidas erinevat tüüpi tikkimismasinatega töötamine käib. Kuidas kõik tööprotsessid käivad, kuidas tikkida ekstreemsematele materjalidele jne jne. Ega enne ju ei tea, kui pole ise proovinud. On ju kõhklusi, et kas ma ikka saan hakkama, kas see on mulle jõukohane töö jne. Täna oli eriti tore jälgida, kuidas tikkimismasina taga see inimene justkui särama lõi, justnagu nooremaks muutus. Kui tikkimiseks tikandeid valima hakkasime, siis tuli välja, et ta on meie tikkimisfailide lehel peaaegu igapäevane külastaja, käib, uurib, vaatleb, kas on täna ehk ka midagi uut jne. Mulle tegi nalja see, et tema teadis täpselt tikandeid peast, mis meil saadaval on. Tema südamesooviks oli õunapuuõit tikkida. Mina seepeale arvasin, et meil on tänase koolituspäeva lõpuni üks tund ja me seda suurt õunapuuõitega kaelust tikkida ei jõua. Tema teadis kohe ja täpselt, et on olemas ka väiksem õunapuu õitega tikand. Mulle tegi kangesti nalja, et keegi teab minu koostatud tikandeid punktipealt peast ja täpsemini, kui ma ise neid mäletan. Kuidagi südame tegi kohe soojaks, et töötamine muutis ühe inimese nii õnnelikuks. Kasutan tuntud matemaatikute nalja, et KAUGELT OLI ARU SAADA, et teda ikka väga väga huvitab kogus see masintikkimse maailm, kuigi tal endal veel masinat ju polegi. Kiuslik mata õppejõud küsib vastu: aga kui kaugelt peab vaatama, et aru saada
Hea oli mõelda ja aru saada, et meie failide lehe peal käib ka niisuguseid uudistajaid, kellel masinat ju pole, aga käivad unistamas. Seegi on ju väga terapeudiline ja lõõgastav.
Kuidagi soe tunne tekkis, et oleme midagi vajalikku ära teinud!
Head uudistamist soovides

http://embroideryfile.com/

Mõne nädala pärast on oodata väga vahva kunstniku Okeiko disainidega tikkimisfaile.

rena posted @ 18:22 - Link - kommentaarid (3)
31 Märts 2015
Masintikkimise huvilistele on veel vabu kohti 2 aprillil algavale Tartu Rahvaülikooli kursusele

Masintikandiga kaunistatud ridikül 2015

See on hea võimalus tikkimismasina ja tikkimismasina tööga tutvumiseks neile, kel endal tikkimismasinat ei ole.

Täpne info siin:
http://www.rahvaylikool.ee/kursus/5/57/912/masintikkimine


Kursusel valmib metallraudadega või nn ümbriktüüpi pidulik masintikandiga ridikül, mille kaunistamiseks kasutame www.embroideryfile.com failikogu.

Teemad:

ridiküli erinevate kujude, sangade, rihmade tutvustus ja valik
pealismaterjali (nahk, kunstnahk, kangas), sellele sobiliku tikandi ja voodrimaterjali valik
tikandi valimine, vajadusel uue mustri loomine, selle lisamine kangale või nahale
kokkuõmblemine, raudade õmblemine, soovi korral lisaks kaunistamine pärlite ning litritega
Edukas koolituse läbija:

- tunneb erinevaid ridikülide vorme ja nende lisandeid
- tunneb erinevaid pealismaterjale ja voodrimaterjale
- oskab valida sobivat tikandit ja kavandada uut tikandit
- oskab lisada tikandit kangale või nahale ja seda täiendada
- oskab kotti kokku õmmelda, lisada kotiraudu ja viimistleda

Koti valmistamiseks vajaliku kanga või kunstnaha võib ise kaasa võtta, naturaalset nahka saab soodsa hinnaga osta juhendaja käest sularaha eest (ühe koti jagu ligikaudu 7 €). Kotiraudu saab ka osta juhendajalt (ligikaudu 6 €).

Tikkimiseks kasutab juhendaja kursusel oma tikkimismasinat.

rena posted @ 14:25 - Link - kommentaarid
20 Märts 2015
Väikese mehe unistus - Draakon!

Vahel tuleb ka väikemeeste unistusi täita. Õnneks sooviti tavalist draakonit, mitte 3-pealist ja tuld purskavat. Vahel nagu veab kohe

rena posted @ 09:06 - Link - kommentaarid
15 Märts 2015
Edasijõudnud masintikkijatele - veetilga programmeerimine

Vasakul foto, paremal tikand


rena posted @ 11:24 - Link - kommentaarid
23 Veebruar 2015
Masintikkimine - see on pidev õppimine

Üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna, üks korralik silm on rohkem kui pool disaini:

Vasakul foto, paremal tikand

rena posted @ 19:30 - Link - kommentaarid
11 Veebruar 2015
Tikandite programmeerimise koolitused - ka vene keeles

Kuna õpetan mitmeid Eestis kasutatavaid tikkimisprogramme, siis nüüd on vajadus õpetada ka vene keeles. Üks väga hea tarkvara selleks on Wilcom. Vene keelne versioon on ka hinnalt soodne. Lisan veel, et hiina keelne on veel soodsam sõltuvalt turu suurusest Sellepärst eesti keelset masintikkimise tarkvara meil ilmselt niipea siin Eestis loota ei ole.
Vene keele masintikkimise terminoloogia on esialgu raske, aga pole midagi, küll pika peale harjub ära. Siin on üks mu esimesi katsetusi uue tarkvaraga. Lisan veel neile, kes on tarkvara otsinguil, et sellist tikandit saab teha iga programmeerimist võimaldava tarkvaraga. Igaüks saab tarkvara valida näiteks mugavama keele toe järgi.
Siin tagasihoidlik katsetus:

rena posted @ 19:51 - Link - kommentaarid
12 Jaanuar 2015
Tekstide koostamine tikkimisprogrammis. Jõulukuu - kingituste meisterdamise kuu

Kõik tikkimisprogrammid, mis võimaldavad programmeerimist, võimaldavad ka ise tekstide koostamist. Tekstide koostamine on masintikkimises kõige tarvilikum oskus, kuna see on enim tellitud töö. Kõik tikkimisprogrammid aga ei oska automaatselt väga väikest teksti teha nii, et see ka tikituna ilus jääks. Ilusa teksti koostamine nõuab põhjalikemaid teadmisi vastavast tikkimisprogrammist. Seetõttu soovitan kõigil masintikkimise huvilistel esimesena valida õppimiseks just
Tekstide koostamise kursus

Sel aastal said kõik minu pere liikmed endale mäletuseks ühe tikitud nimega jõulukuuli. Tikitud jõulukuuliga on tore ka järgmisel aastal möödunud jõule meenutada.
Jõulukuulid meisterdas Karola, kontakt FB: https://www.facebook.com/pages/Karola-looming/139061196200239


rena posted @ 12:37 - Link - kommentaarid (2)
10 November 2014
Nõelamaalingu tehnikas moon

Masintikkimisega saab hakkama igaüks! Tikkimismasinate hinnad on nii soodsaks läinud, et praegu on võimalik juba 400 euro eest korralik tikkimismasin soetada.
Kui venemaal tundub igal memmel tikkimismasin olevat, siis varsti on ka Eestis see aeg käes. Ühelt poolt tehnika odavnemise tõttu ja teiselt poolt on võimalik ka eesti keeles ja eesti disainerite tikandite faile soetada interneti abiga.

See imeilus parajasti mobiiltelefoni kotile sobiv masintikkimise fail on kätte saadav pildil klikates. Selle disaini juures rõõmustab mind eriti see, et selle on disaininud ja programmeerinud minu õpilane, disainerinimega T&T.

rena posted @ 20:37 - Link - kommentaarid (1)
04 September 2014
Tikkimismasinaga saab korda saata imesid - ühe tikandi mitu nägu

Niitidega mäng on justkui mäng legodega. Hakkad ühest otsast klotse laduma ja kunagi ei tea, mis välja tuleb. Mida rohkem on niidivärve, seda ennustamatum on tikkimistöö tulemus ja töö valmimisel muudkui üllatud. Aga tuleb välja, et isegi kahe värvilise tikandiga saab ootamatult ilusaid tulemusi, kui oskad ainult tikkimisniidi toone kõrvutada.
Ühe kahe niidilise masintikandi näide ka. Minu tehtud tikand sinistes toonides, aga
FB Maire Tikkimine tikkis sama tikandi hoopis beezides toonides.Alates septembrist saab jälle registreerida end masintikkimise kursustele

Kursused on mõeldud nii masintikkimisega alustada soovijaile, kes alles plaanivad tikkimismasinat soetada kui ka neile, kellel tikkimismasin on juba olemas. Koolituskavad on siin, nii alagajale kui edasijõudnule:

Masintikkimiskoolitus algajale
Tikkimisfailide programmeerimise koolitus
rena posted @ 06:10 - Link - kommentaarid (1)
30 Juuni 2014
Lisa rõivastele särtsu stiilse ridiküliga!

Tikand on loodud tikandite sarja Suvi IV täiendamiseks.

Tikkimisfail saadaval pildil klikates:

rena posted @ 12:12 - Link - kommentaarid
23 Juuni 2014
Põhja-Eesti tikand - Jõhvi mustriga tikitud teksavöö või nahkvöö

Masintikand jääb efektne tikituna ükskõik millisele teksariidele, kunstnahale või naturaalsele nahale.
Tikandisse on sisse programmeeritud nii madalpiste, kui ka varspiste. Varspiste on unikaalne ja annab 3d efekti, justnagu oleks tikitud mitmekordse mulineega.
Tikitud vöö sidumispaelte voodriks on kasutatud siidlipsu, kuna ta on voodriks ideaalne: hinnalt soodne, piisavalt libe, vastupidav materjal.

Nõuanne masintikkijatele!
Kui nahka tikkides kuulete iga nõelapiste korral võõrast häält, plump-plump, siis on teie kasutatav tikkimisnõel liiga suur. Vahetage väiksema vastu ja jälgige, kas tikkimismasina hääl muutus sõbralikumaks.

Kui leidsite siit blogist midagi kasulikku, siis olete väga oodatud ka meie FB lehte jälgima:
Masintikandid Facebookis

Maisintikand on kõigile kättesaadav pildil klikates
rena posted @ 16:38 - Link - kommentaarid (1)
04 Juuni 2014
Nõelamaalingu tikkimistehnika. Needle painting embroidery. Needle painted embroidery design

Nõelamaalingu tikkimistehnika on uus ja põnev nii käsitsi tikkijatele kui ka masintikkijatele. Selle tehnika teerajajaks võib nimetada Lõuna-Aafrikas elavat meistertikkijat Trish Burr-i. Ta on välja andnud ka mitmeid nõelamaailingu tikkimistehnikas raamatuid. Algajale tikkimishuvilisele soovitan raamatut "Needle Painting Embroidery : Fresh Ideas for Beginners by Trish Burr". Kõik tema ülejäänud raamatud on mõeldud pigem edasijõudnud tikkijatele. Siin mõned lingid tema tikkimise raamatutele ja hiljuti valminud tikanditele:

Interneti aadress, kust saab osta Trish Burr-i raamatut

Trish Burr tikandite valik

Nõelamaalingu tehnika masintikandis

Olen nõelamaalingu tehnikat veidi uurinud ja välja töötanud tehnika masintikkijatele, mis põhineb Trish Burr-i õpetustel. Õpetan nõelamaalingu tikkimistehnikat kõigile masintikkimise huvilistele. Siinkohal julgen öelda, et tikandeid on võimalik teha iga tikkimistarkvaraga, mis võimaldab tikandite programmeerimist (Brother, Husqvarna, Janome, Bernina). Lisan siinjuures, et ka Eesti Töötukassa kliendid saavad tulla masintikkimiskoolitustele.
Masintikkimise koolitusi olen korraldanud juba nii palju, et tikandite allalaadimise lehel on saadaval minu andekaima õpilase disainitud ja programmeeritud mooni tikandifail. Tikkimiseks on vajalik 10x10 cm tikkimisraam. Täpsem tehniline info pildil klõpsates:
rena posted @ 08:50 - Link - kommentaarid (1)
29 Mai 2014
Rahvuslikud motiivid kleidimoes

1 juunil tähistatakse kleidi kandmise päeva.
Rahvuslike mustrielementidega tikand sobib kaunistama pea igat kleiti. Kutsun üles eksperimenteerima ja tikkima vahelduseks tavalisele kangale hoopis pitsile, organzale või tüllile.
Seekord on Põhja-Eesti rahvuslikud motiivid tikitud otse pitsile! Disain on kätte saadav pildil klõpsates.

Pitsile tikkimiseks on hea kasutada vees lahustuvat tugikangast. Vees lahustuv kangas sobib hästi tikkimise abiliseks nii käsitsi tikkijatele kui ka masintikkijatele. Käsitsi tikkijatel on hea sinna mustrit peale joonistada. Masintikkijad võivad pitsi asetada kahe tugikanga vahele, et venimist vältida. Vees lahustavat tugikangast saab minu käest tellida.

Head tikkimist!rena posted @ 12:51 - Link - kommentaarid
20 Aprill 2014
Masintikkimisalased kursused Tartu Rahvaülikoolis

Sel kevadel on Tartu Rahvaülikoolis kaks masintikkimise alast koolitust kohe algamas:

http://www.rahvaylikool.ee/kursus/5/57/912

Masintikandiga krae kevad 2014


Masintikandiga märk/pross kevad 2014
rena posted @ 09:31 - Link - kommentaarid
20 Märts 2014
Kuidas teha tikkimismasina jaoks tikkimisfaili?

Esmalt vajad tikandi kavandamiseks ideed. Seekord vajasime sinililli, kohalike tantsumemmede klubile. Joonise tegemisel on tore ka pere kõige pisemad asjasse pühendada, nagu valminud pildilt nähtub:
Käsitsi joonistatud joonise saab arvutisse skännides või pildistades.
Tikandite programmeerimiseks on Eestis enamlevinud programmid:
Janome MBX v4,
Husqvarna 5D,
Brother Pe-Design 8.
(Tänaseks on tegelikult kõik need kolm nimetatud tootjat juba veidi uuema tarkvara turule toonud, neid on hetkel vähestel.)

Kellel nimetatud tikandi loomise tarkvara ei ole, saab minu poole pöörduda tikandi programmeerimise tellimiseks. Kellel aga vajalik tarkvara on, kuid oskusi programmeerimiseks napib, saab registreeruda tikandite programmeerimise koolitusele siin:
http://www.embroideryfile.com/ProgrammeerimiseKoolitus.html

Kuna meil on joonis olemas, siis nüüd hakkame kavandama tikkimise tehnikaid ja järjekorda. Mõtleme valmis enne programmeerimise alustamist:
* mitut värvi niiti kasutan. Näiteks lilleõie teen 3 värviga, lehe 2 värviga jne
* millises järjekorras niite kasutan. Kuna joonisel on lille leht kõige all ja õied lehe peal, siis tasub alustada lille lehest. Järjekord nii: leht, pung, varred ja õied
* kuna looduses on sinilille mitmetes toonides, siis programmeerin ka nii, et iga lille saab tikkida eri tooniga
* mõtlen iga tikandi osa jaoks eraldi, kust tikand algab ja kus ta peaks lõppema, et mul tekiksid võimalikult lühikesed hüppeniidid ja võimalikult vähe hüppeid.

PS. Kui alustan tikandi programmeerimist ilma kavandita, siis võtab ühe tikandi arvutis loomine mitu korda rohkem aega kui joonise abil programmeerides. Miks? Aga seepärast, et siis ei saa eelnevat nelja punkti ette valmis mõelda ja kohe õiges järjekorras pisteid programmeerida. Igasugune muutmine raiskab kõvasti aega. Parem on teha kohe õigesti ja õiges järjekorras.

Üldiselt pean meeles igal sammul:
* püüan arvestada sellega, et hüppeniite ei tikitaks üle, siis on neid hiljem ebamugav ära lõigata
* püüan programmeerida nii, et tikandil oleks võimalikult vähe pisteid. Ma ei soovi tulemuseks kontkõva tikandit, vaid pehmet ja õhukest, mis katab hästi ja saab kiiresti tikitud.
* väldin liiga pikki pisteid, need võivad tikandit krookima tõmmata.
* kontrollin, kas iga tikandiosa all on ikka piisavalt tugevduspisteid. Vajadusel korrigeerin, lisan või eemaldan nõelapisteid.

Kui tikand on valmis programmeeritud, siis teen ka proovitikandi. Seekordne proovitikand on tikitud läbipaistvale siidsallile. Selleks, et nii õhukesele materjalile tikkida, asetan salli kahe veeslahustuva tikkimise tugikanga vahele, et libe sall kindlalt paigas püsiks. Veeslahustuv kangas on kare ja hoiab hästi salli paigal.

Valmis tikand koos tekstiga:
rena posted @ 12:42 - Link - kommentaarid (2)
20 Veebruar 2014
Rahvuslik masintikand, mille muster sobib ka käsitsi tikkimiseks

Kirivöö aineline tikitud vöö. Tikandi muster saadaval pildil klõpsates:rena posted @ 16:14 - Link - kommentaarid (1)
23 Jaanuar 2014
Tikkimisfailide programmeerimise koolitus Janome MBX, Husqvarna või Brother PE-Design programmidega

Tikkimisfailide programmeerimise personaalne koolitus on mõeldud nii algajale tikkimisfailide tegijale kui ka edasijõudnule. Koolituse käigus saab osaleja valida tikkimistehnika, mida ta õppida soovib.

Kui tunnete, et vajate personaalset abi oma teadmiste täiendamisel mõnes alljärgnevas osas, palun registreerige end koolituspäevale emaili teel.

Osaleja võib kaasa võtta disaini, mille soovib valmis programmeerida. Olgu siinkohal öeldud, õppimine on järjepidev protsess ja vajab ka praktikat. Samuti võib keerukamate disainide programmeerimine aega võtta mitu päeva. Soovitav on tikandite programmeerimise koolitusel käia kord või kaks korda kuus.
Koolitus koosneb alljärgnevatest valitavatest teoreetilistest osadest, millele järgneb ka praktiline läbitegemine. Kasutame Janome MBX, Husqvarna või Brother PE-Design tikkimisprogramme. Annan nõu kuidas teie olemasoleva tikkimisprogrammiga saada soovitud tulemust, selleks tuleb teil oma programm arvutiga kaasa võtta.

Tikkimistehnika valikud
Tekstide koostamine, kirjastiilide lisamine tikkimisprogrammi
Klassikaline masintikand, logo programmeerimine
Pits, veeslahustuv pits
Ristpiste tikand, ristpistes portree tikand
Portree tikand
Käsitsi tehnikad: Handlook Embroidery, Needle Painted Embroidery, arhailine tikand
Puffy tikand: Puffy Embroidery

Koolituse täpsem kava pildil klikates:
rena posted @ 10:01 - Link - kommentaarid
449944 visitors