Leif hakkas isetegijaks
Leif hakkas isetegijaks
Nii tore on midagi luua....
10 Oktoober 2006
Ma tean väga hästi, et käised minu figuuriga ei sobi aga mis sa hädaga ikka teed!
Tööl paikneb mu laud akna all, tuul puhub pidevalt aknast sisse. Eelmisel talvel lõi põletiku vasakusse kätte. Selle tulemusena polnud võimeline kätt küünarnukist kõverdama. Saabuva külma aja tahaksin kergemalt üle elada. Nii, nüüd olen siis põhjendanud miks ma käised tegin.
Juhised leidsin siit
http://club.osinka.ru/viewtopic.php?t=3341&postdays=0&postorder=asc&&start=1035

Leif posted @ 14:43 - Link - kommentaarid (12)
24 September 2006
Kuigi mulle on kingitud palju ilusaid heegeldatud laudlinu ja linikuid, puudus ikka see "õiges mõõdus", st lauda servast serva kattev, lina. Olin juba mõelnud minna mõne oma töid müüva tädi juurde ja tellida. Aga nüüd kui olen juba umbes aasta teie heas seltskonnas viibinud, polnud enam probleemiks endal see valmis teha.

Leif posted @ 15:32 - Link - kommentaarid (7)
17 September 2006
Kodu Kauniks foorumist leidsin vahtralehe mustri. Kuna sügis juba läheneb ja sügis seostub mulle millegipärast lehtedega ning sobiv heegelniit oli ka juba olemas, siis kribinal-krabinal tegin linikud valmis

Leif posted @ 05:41 - Link - kommentaarid (9)
09 September 2006
Avekse töid vaadates tuli kindel otsus vähemalt üks pärlikee ise valmis teha. Siin see siis onSkeemi leidsin siit
www.lana-bead.sitecity.ru

Üks mis kindel - see on mu esimene ja ka viimane isetehtud kee - mul ei ole püsivust nii suurt keskendumist nõudva töö jaoks. No võib-olla siiski ühe veel teen, sest väga tahaksin spiraali tegemist proovida.
Leif posted @ 07:05 - Link - kommentaarid (12)
30 Juuli 2006
Teiste kannul tasapisi nokitsedes olen jõudnud vanutamiseni. Huvitav millal volangsallini jõuan?
Esimese asjana tegin koti.Heiet jäi üle ning otsustasin kohvikannu soojendaja teha. Heegeldasin siis hiigelsuure tooriku, sest tahtsin, et kannu sang ka soojendaja alla mahuks. Kui pesumasin lõpetas, siis esimese hooga ei saanud aru mis pisike asjake mu peopesal on, hiljem siiski õnnestus kuidagi 3 liitrilisele purgile venitada. Aga seda, kus "soojendajat" edaspidi kasutada küll ei tea.

Leif posted @ 11:31 - Link - kommentaarid (10)
29 Juuli 2006
Kui teistel mummukee juba unustatud asi, siis mina sain enda oma alles täna valmis.Kevadel kinkis tütar mulle sellise isetehtud käevõru.

Leif posted @ 19:15 - Link - kommentaarid (2)
04 Juuni 2006
Sain ämmalt suure koguse lõnga mille etiketil on kirjas: Haapsalu Estviking, 65% acrylic, 35% Wool. Heegeldasin sellest endale õlaräti. Hea lihtsa mustri leidsin siit http://forum.knitting-info.ru/index.php?showtopic=645&st=70
Leif posted @ 10:10 - Link - kommentaarid (14)
23 Märts 2006
Motiivikoti-projekti väljakuulutamisel rõõmustasin, et on hea võimalus lõngajääkidest lahti saamiseks. Ei julgenud ennast registreerida ühisüritusest osalejate nimekirjas, sest kartsin, et ei jõua tähtajaks valmis.
Salli mustri olin ennem Isetegijas algatatud ahvimise ja autoriõiguste teemalise arutelu algust välja printinud. Nüüd ei suutnud leida blogi kust leidsin salli mustriga lingi ja olen süüdi kõiges eespool nimetatus.Leif posted @ 17:10 - Link - kommentaarid (12)
22 Jaanuar 2006
Lõpetasin pikemat aega pooleli olnud kotid.

Esimene on ebaõnnestunud kott-tasku millele õmblesin kõik kunagi heegeldatud lille-proovid. Arvan, et suvel koeraga kodu lähedale jalutama minnes võtan selle koti siiski kasutusele tänu ta heale suurusele - mahutab täpselt võtmed, telefoni ja rahakoti.Teise kotiga olen juba rohkem rahul.Volangsallide heegeldamise hullusest ma kuidagi suutsin ennast eemal hoida, kuigi raske oli. Aga siis avasin Susa blogi ja .... siin on tulemus minu "kvaliteedis".Ei tea kas see oli heegeldaja või lõnga viga, aga sall ei tahtnud ilusti kukkuda ja ma olin sunnitud nõelaga veidi üksikuid elemente omavahel täiendavalt ühendama.
Leif posted @ 18:17 - Link - kommentaarid (7)
30 Detsember 2005
Esimese asjana õmblesin lihtsa koti mis mahutab kõik vajaliku koertenäitusel käimiseks.

Seejärel kudusin endale pontso.

Lõnga jäi veidi üle ja sellest kudusin sõbrannale pontso.

Suurest vaimustusest kudusin kohe ka kolmanda pontso, seekord ämmale jõuludeks.

Vahepeal olid ilmad külmemaks läinud ja ma kudusin mütsi..Müts mulle meeldis, aga lapsed ütlesid üksmeelselt, et ma sarnanen selle mütsiga räpparile ja nüüd käingi ma sellega ainult aias. Aga ilmad läksid muudkui külmemaks ja ma olin sunnitud endale uue mütsi kuduma, seekord juba koos salliga.. Salli otsad on erinevad, ise oleksin tahtnud mõlemaid otsi lillemotiividega aga ülejäänud pere nõudis narmaid ja ma läksin kompromissile leides kuldse kesktee. Seejärel ajas mu kallis abikaasa huuled torru ja torises, et kõigile teen peale tema ja nüüd on ta uue mütsi ja vesti omanik.

Vahepeal vihtusin koos teiste isetegijatega ka lilli teha

Plaanis on mõned nendest kinnitada nn näitusekotile. Pooleli on veel motiividest vest (65 motiivi olen juba valmis heegeldanud) ja ühe koti heegeldamine on ka veel pooleli.
Leif posted @ 20:43 - Link - kommentaarid (8)
013213 käsitööhuvilist on siin käinud