Untitled Document
Vanus : 40 ++
Asukoht : Jda-Virumaa
Tähtkuju : JÄÄR
E-mail : marijundas@hot.ee
Meeldib
Kui asi on hästi tehtud
Ei Meeldi
Suhtumine käib küll
559460
Viimased postitused
Detsember 2011
18 Detsember 2011
Ajalehtedest kellukesed.
Vaja läheb: ajalehed, liin ,toorik kuhu ümber punuda, traat või paksem niit, nööpnõelu, pesupulki.
Minu kelluke on punutud penoplastist vormi ümber. Ostedud Abakhanist.
Ajalehtedest tuleb keerata torud.

ÕPETUS ALGAJATELE,ÕPETUS LAISKADELEÜhenda kaks toru oma vahel liimiga. Kindlasti jälgi et kokku lähevad laiemad pooled.Ühendus kohast torka nööpnõel läbi, ja kinnita nõelaga kellukese vormi külgeKui paar ringi on tehtud siis torka nööpnõelu juurte. Ei nihku paigast ja on mugavam punuda. Kui punumis toru otsa saab liimi uus külge.


Edasi tuleb teha ära äär. Selleks punu üks haru ümber kolme kõrval oleva haru ja liimi sissepoole. Iga järgmine haru kleebi teise peale. Kui on liiga pikad otsad lõika lühemaks. Nii terve ring.

Kui tahad sisse ka tila siis võta kolm toru ja pane risti. Punuma hakka selle haruga mille ots on väiksem, ehk kust poolt oled toru kinni liiminud. Punu nii palju kui arvad et sinu tilale jätkub.
Edasi keera lihtsalt toru ümber teiste torude. Kui oled poole peal siis kinnita traat või niit, pane liimi ja keera lõpuni. Ots liimi ilusti kinni.
Kolmest torust punu pats. Liimi otsad kinni ja lõika üleliigne ära. Kellukese külge on seda hea liimida liimi püstoliga. Kui seda ei ole siis pva liimiga saab ka väga hästi.
Nüüd on edasi värvimine. Mina värvisin akrüül värviga. Kui seda ei ole siis saab ka vedelama gaussvärviga värvida. Sega Gaussile veidi pva liimi juurta. Ja kui ka seda ei ole siis kasuta just seda värvi mis sull on. Kui värvid siis kasuta kummikindaid
Lase värvil kuivada ja kui vaja värvi mitu korda.
Kellukese ühendamine.
Kinnita tila. Mina kasutasin traadi tõmbamiseks nõela ja niiti.
Traadi otsad keera korralikult kinni.

Kellukese kaunistamine. Mina liimisin kõik kaunistused eraldi. Kõigepealt pael, et ei oleks näha traati, siis kaunistused ja viimaseks lips. Seda kõike on hea liimida liini püstoliga, kui seda ei ole siis saab ka pva liimiga.
Kui ei kaunista kellukest siis kinnita tila enne värvimist ja värvi ka traat üle.Ja valmis ta sai.