Tirtsuka vabad minutid
Tirtsuka vabad minutid
Minust
Vanus: 34
Elukoht: Saarel
Tähtkuju: Sõnn
Blog Description
Pidevalt käsitööpisikusse nakatunud!
meeldib...
Päikesepaiste ja varahommikune vihmasabin ja.....
Ei meeldi...
Kahepalgelised inimesed, nädalaid kestev sombune ilm
Arhiiv
Viimased postitused
August 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
August 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
Link
Loen...
Kui loen, siis kirglikult.
Muusika...
Filmid...
Quote


070265
külastust

30 November 2009
Klapiga kindad vol2

Said valmis tüdruku klapiga kindad. Poolenisti seest narmastega. Peale kudusin lille kreysy õpetuse järgi.

Tirtsukas posted @ 13:18 - Link - kommentaarid (1)
28 November 2009
Kasukas seebid

Juba ammu ammu olen vaadanud teiste vilditud seepe ja alati nii tahaks ka ise, aga millegipärast linnas olles ei seisa mitte meeles villaloori osta. Täna oli teistsorti päev . Käisime ostsime villaloori ja viltimiseks vajaliku nõela ja seepe ja isegi mesi selleks talveks köögikapil. Kasukas seebi viltimine polegi raketiteadus ja esialgu meisterdasime tütre ja pojaga 3 seepi. Peopesad siiani õrnalt tulitavad/kidistavadTirtsukas posted @ 13:35 - Link - kommentaarid (3)
26 November 2009
Nokaga müts


Tegin minagi nokaga mütsi. Kahekordne ja soe! Õetütar jäi täitsa rahule ja ära läks ta meilt juba uus müts peas Ausalt, pean juba plaani, et teha ka omale, sest mega hästi hoidis peas.

Tirtsukas posted @ 19:35 - Link - kommentaarid (2)
Päkasuss

Ma päris kindel pole, kas minu 2 aastasel pojal sel aastal ikka Päkad käima hakkavad, aga esimese pisitillu Päkasussi tegin valmis küll.
Villaheidest kudusin ristküliku, õmblesin kokku, äärde lõin uuesti silmad ja igast silmast kasvatasin. Viimase 2 ringi siis halli heidega, siis masinasse, peale seda väheke vormimist ja voilaaa!!!


Tirtsukas posted @ 13:47 - Link - kommentaarid (6)
23 November 2009
Kampsun õetütrele!

Kaua tegin- üle kuu! Algusega oli jamasti, kohe kuidagi ei saanud mõõtusid õigeks. Esimese raksuga liialt väike, siis suur. Kolmandal alustamise korral otsustasin, et teen ülevalt alla raglaanis ja kõik klappis imeliselt. Kampsik jäi silma Mareli blogist sel sügisel

Tirtsukas posted @ 05:57 - Link - kommentaarid (3)
21 November 2009
Päkad!!

Meie perre kolisid esimesed Päkad. Tegemine oli lausa lust ja leidsin mina nad googeldades Mammuka blogist

Tirtsukas posted @ 13:34 - Link - kommentaarid (3)
20 November 2009
Algusest lõpuni puhas käsitöö!!Tüdruk sõitis mul täna Soome pidusse ja siis üleeile õhtul teatas treener, et krunni ümber oleks ikka vaja sinist patsikummi, sellist suuremat ja toekamat. Kammisin mina siis natuke poode, aga seda õiget sügavat sinist patsikummi pole. Arvata ju oligi! Seadsin sammud kangapoodi ja ostsin 10cm imeilusat riiet ja kummi . Kodus selgus, et hirmharguv riie. Triikisin äärde liimiriide. Õmblusmasin otsustas nädalake enne hingusele minna. Kusjuures enne üldse ei näidanud iseloomu vaid lihtsalt viskas vedru välja. Kõik õmblused käsitsi ja et kindlam oleks õmblesin veel pealt ääre kah üle . Et riiet jagus, siis parimale sõbrannale sai ka üks krunni ümber käiv patsikumm tehtud
Tirtsukas posted @ 15:39 - Link - kommentaarid
Jõululinik.

Minu kodus polegi ise heegeldatud linikuid. Et seda hullu viga parandada võtsin ennast kätte ja heegeldasin liniku. Tärgeldamisega läksin alt ja see asi tuleb uuesti ette võtta ja selgus ka tõsiasi, et minu tilluke nööpnõelte kogu vajab täiendamist- veerandi liniku jagu on nõelu puudu.Palju ilusaid linikuid leiab siit lehelt

Tirtsukas posted @ 11:56 - Link - kommentaarid (1)
17 November 2009Jõuluks ehteid vol 3

Tirtsukas posted @ 14:21 - Link - kommentaarid (2)
Klapkindad pojale

Minul poisiga alati õues olles see häda, et kindad ei seisa käes. Olgu nad siis pikad v lühikesed, sõrmikud v labakud. Poes ju täpselt õiget suurust saada polegi. Ikka kas nõks suured v siis nõks väikesed.
Tegin siis mina oma poisile mõeldes klapkindad. Ta mul usin okste ja roigastega tegeleja ja vihastab kui labakuga alati roikaid kätte ei saa. Et sõrmekesed külmetama ei hakkaks, siis klapile õmblesin sisse punasest fliisist voodri. Lõngaks koera-lambavillasegu ja varda 3- 2,5mm. Silmi vardal 9


Ja nüüd kodus järjekord, et kes järgmisena sellised kindad saab- mees või tütar.
Tirtsukas posted @ 06:18 - Link - kommentaarid
13 November 2009
Koeravillasokid pojale.
Lõngaks lamba- ja koeravillasegu. Väga mõnusad pehmed sokid!
Järgnev jutt rohkem mulle enesele, et teaks, et 2 aastase põnni soki jaoks lõin 12 silma vardale ja kudusin 2mm varrastega.

Tirtsukas posted @ 13:25 - Link - kommentaarid (2)
01 November 2009Jõuluks ehteid vol.2

Pastainglid

ja tubasem pilt
Meisterdamine käib
Leidsin nad siit lehelt

Selleks, et neid teha läheb vaja: erinevaid makarone, liimi, nööri ja spreivärvi, pliiatsit. Kuna minul pole liimipüstolit, siis keha sai ruttu kokku Super Attakiga ja kõik muu toimus pva liimiga.
Näod veel küll pähe tegemata, aga kõigile meeldivad nad niigi. Kindlasti teeme neid veel!!! Saabki koolipakki midagi ise teha.


Eelmise postituse heegeldatud pallikeste idee sain siit
Heegeldasin valmis, hoidsin siirupis, ajasin õhupalli sisse ja puhusin täis. Kõvaks sain nad t u g e v a suhkrusiirupiga. Kuivasid köögis kappinuppude küljes 2 päeva
Tirtsukas posted @ 11:30 - Link - kommentaarid (2)