handmade by janza
handmade by janza
22 Veebruar 2009
KRAKLEE JA SALVRÄTIK

Üks lillepott sai endale uue väljanägemise. Vot see on kui mingi uue tehnika ära õpid - siis ei saa sellest ei üle ega ümber. Eks muidugi kuni järgmise uue ideeni. Tundub, et enne märtsi läänlaste kokkusaamist miskit uut tulemas ei ole, nii et seniks siis kraklee ja salvrätitehnika Ma juba kujutan ette kuidas ma märtsis pärlitest lilli hakkan hullumoodi vorpimaPühapäeva puhul tuli üks kook ka ahjust välja. Kiiresti valmiv, imelihtne ja imehea. Kõigile kindlasti juba ammu teadaolev retsept.
Vaja läheb:
1 pakk tordipulbrit
2 pakki kohupiima
2 muna
natuke hapukoort
suhkur

Kohupiim, muna ja suhkur segada. Mina lisasin sinna veel natuke hapukoort, et ei jääks nii kuiv ja õige pisut ka rosinaid. Aga vormi siis nii, et kõigepealt vormi põhi määrida võiga, siis tordipulber, siis kohupiima segu, tordipulber, kohupiim ja kõige lõpuks õhuke kiht tordipulbrit. Mina panin muidugi iga kohupiima kihi peale ka kirsse ja maasikaid. Need annavad ikka päris palju lõpp tulemusele juurde. Soovitan kindlasti. Ise olen ka ananassidega teinud, aga maasikatega meeldib oluliselt rohkem. Ahjus peab küpsema päris tükk aega, ma küll kella pole kunagi täpselt vaadanud aga nii umbes tunnike läheb vist ära. Ise küpsetan umbes 180 või 200 kraadi juures. väga suurel kuumusel kipub pealt liialt kiiresti liiga tumedaks tõmbuma. Ahjaa, kõige peale panin natuke ka või tükke, et see pealmine kiht tordipulbrit seal väga kuivaks ei jääks. Lihtne ja kiire, kui välja arvata ahjus olemise aeg. Täna proovisime seda mustikakiselliga süüa, et nagu kohupiima vorm ju. Mulle täitsa meeldis. Aga tegelikult on niisama ka väga hea.


janza posted @ 19:42 - Link - kommentaarid (1)
Seekord ei midagi uut aga näitan ühte juba korra eksponeeritud värvitud pudelit veelkord, leidsin talle sedakorda õige sisu. Kui algul vaatasin et pole nagu päris see, siis nüüd kui panin sinna Miokase tehtud imeilusa roosi sisse, siis oli kohe tunne, et vot see on õige asi. Nüüd olen tulemusega väga rahul.janza posted @ 07:51 - Link - kommentaarid (3)
16 Veebruar 2009
Sõbrapäeva kingid selleks aastaks jagatud - albumid uutel omanikel käes, mõned chocolate brownie purgid leidsid ka uue omaniku


Mõned ammu ammu tehtud kõrvakad said ka pildile. tegelikult on see vaid väike osa sellest, mis mul olemas on ja mis veel pildile pole jõudnud.Saalomon ka muudkui edeneb
janza posted @ 18:51 - Link - kommentaarid (1)
08 Veebruar 2009
Jälle märkmike hulluses

Peale seda kui eelmine nädalavahetus sai Ridalas Raeli juhendamisel krakleed õpitud, sain kellale lisaks ka ühe karbi valmis.
Ühe Maximast ostetud 9.90 maksnud pudeli värvisin ka ära. Mõtlesin, et sobib kevadel kenasti tulbi vaasiks.

Ja nüüd siis põhiline! Tegime sõbrannaga nädalavahetusel jälle märkmikke! Peamiselt läheneva sõbrapäeva eesmärgil.

Eelnevalt sai mõned temaatilised vahelehed prinditud

Ja nüüd kõik minu valminud teosed ühes hunnikus. Polegi väga vähe!


Saalomi sõlmes varrukad on ka valmimisel aga see nädal vist ei jõua valmis, hirmus tihe ja töökas nädal on tulemas. KAHJUKS

janza posted @ 19:08 - Link - kommentaarid (12)
03 Veebruar 2009
Läänlaste krakleetamise pildid asuvad SIIN
janza posted @ 09:50 - Link - kommentaarid
02 Veebruar 2009
Nii nüüd siis valmis, kell käib
Tundub, et igati sobilik kink töökaaslasele, kellel kolmapäeval sünnipäev. Algul ilma osutiteta vaatasin, et pole nagu päris see, aga kui osutid paika said, polegi väga hull. Kuigi mul on pidevalt raskusi salvrätitehnikas suurte pindade katmisega, ei tule kohe seda ilusat kompositsiooni Väikeste pindadega on oluliselt lihtsam. Järgmisena võtangi ühe karbi käsile. Äkki juba homme.
Mõrad täiesti olemasjanza posted @ 19:33 - Link - kommentaarid (9)
Juba teist korda sellel aastal said kokku läänemaa isetegijad. Seekordne isetegemine oli üsna mõraline Kraklee ja salvrätitehnika siis. Ise jäin tunnikese jagu hiljaks, kuna haigus oli kallale tulnud ja üsna viimase hetkeni olin kindel et üldse ei tule, aga tahtmine oli nii suur, et ajasin ennast ikka kohale. Selleks ajaks olid teised jõudnud juba nii kaugele, et alusvärv oli peale kantud, samuti kraklee lakk, mis oli sellel hetkel just kuivamas. Ise tuli siis tempokalt tegutsema hakata. Jõudsin päris edukalt, kuigi natuke jäi ikka kodus ka lõpetamiseks - teine kiht värvi ja salvrätikud. Hetkel on töö veel poolik - pean mehega kaubale saama, et ta aitaks mul kellamehanismi külge kruttida ja siis saan ehk enda tööst ka pildid. Praegu aga natuke pilte tööprotsessist ja teiste isetegemistest.


Meie suur juht ja õpetaja -Rael


Esimene julge katsetus pealisvärviga. Mida aga polnud, olid MÕRAD Sama karbi uuendatud versiooni on võimalik näha kaari2 blogis

Just nii tuleb salvrätikuid liimida!


NB! Ära unusta salvrätiku alumisi kihte ära võtta"Kassikauss - seda kassid tahaksid"
janza posted @ 17:16 - Link - kommentaarid (2)
026883 visitors