handmade by janza
handmade by janza
07 Aprill 2009
Sedakorda hoopis looduse käsitöö

janza posted @ 18:09 - Link - kommentaarid (1)
29 Märts 2009
Mõned varasemad tehtud tööd ja selle nädalavahetuse katsetus

Juba varem ka Estti blogis eksponeeritud pilt. Kokkuhoiu mõttes panime tehtud tööd ühele pildile. See on see majandussurutis Ühesõnaga kolm vasakpoolset rätikut on minu tehtud.Pakitud said rätid Estti tehtud korvidesse.


Mõned tassisoojendajad ka. Mustaga läks sõbrannale juba kingiks.Tellimusena valmis üks kokaraamatu laadne märkmik ka.


(üks kuuest vahelehest)

Kui eelmisel nädalavahetusel avanes Läänemaal selline vaatepilt

siis nüüd oli see ilu kõik kadunud ja väljas valitses sula ja kõik on nii märg ja porine

Ja haige olen ka See on see kevad!
janza posted @ 18:08 - Link - kommentaarid (4)
17 Märts 2009
Mulla alt pugesid välja esimesed lumikellukesed


Noppisin need vaasi


Valmis ka esimene tassisoojendaja. Idee Kertsini blogist.

janza posted @ 05:58 - Link - kommentaarid (5)
15 Märts 2009
KEVADEKUULUTUS/LUMIKELLUKESED

Toimus järjekordne läänlaste kokkusaamine. Teemaks lumikellukesed, õpetajaks Miokas. Väga pikk ja töine päev oli. Aga kõik sain valmis, mis plaanis oli

Lõplik pilt enda tehtud päevatööst tuleb ehk homme. Pärast nii töist päeva ei viitsi enam pildistama hakata. Õnneks lumikellukesed enne pildile saamist ära ei närtsi
janza posted @ 21:05 - Link - kommentaarid (4)
22 Veebruar 2009
KRAKLEE JA SALVRÄTIK

Üks lillepott sai endale uue väljanägemise. Vot see on kui mingi uue tehnika ära õpid - siis ei saa sellest ei üle ega ümber. Eks muidugi kuni järgmise uue ideeni. Tundub, et enne märtsi läänlaste kokkusaamist miskit uut tulemas ei ole, nii et seniks siis kraklee ja salvrätitehnika Ma juba kujutan ette kuidas ma märtsis pärlitest lilli hakkan hullumoodi vorpimaPühapäeva puhul tuli üks kook ka ahjust välja. Kiiresti valmiv, imelihtne ja imehea. Kõigile kindlasti juba ammu teadaolev retsept.
Vaja läheb:
1 pakk tordipulbrit
2 pakki kohupiima
2 muna
natuke hapukoort
suhkur

Kohupiim, muna ja suhkur segada. Mina lisasin sinna veel natuke hapukoort, et ei jääks nii kuiv ja õige pisut ka rosinaid. Aga vormi siis nii, et kõigepealt vormi põhi määrida võiga, siis tordipulber, siis kohupiima segu, tordipulber, kohupiim ja kõige lõpuks õhuke kiht tordipulbrit. Mina panin muidugi iga kohupiima kihi peale ka kirsse ja maasikaid. Need annavad ikka päris palju lõpp tulemusele juurde. Soovitan kindlasti. Ise olen ka ananassidega teinud, aga maasikatega meeldib oluliselt rohkem. Ahjus peab küpsema päris tükk aega, ma küll kella pole kunagi täpselt vaadanud aga nii umbes tunnike läheb vist ära. Ise küpsetan umbes 180 või 200 kraadi juures. väga suurel kuumusel kipub pealt liialt kiiresti liiga tumedaks tõmbuma. Ahjaa, kõige peale panin natuke ka või tükke, et see pealmine kiht tordipulbrit seal väga kuivaks ei jääks. Lihtne ja kiire, kui välja arvata ahjus olemise aeg. Täna proovisime seda mustikakiselliga süüa, et nagu kohupiima vorm ju. Mulle täitsa meeldis. Aga tegelikult on niisama ka väga hea.


janza posted @ 19:42 - Link - kommentaarid (1)
027875 visitors