Lossipreili näputööd
Lossipreili blogi
.: Minust :.
Vanus: 30+
Elukoht: Tallinna lähistel
Tähtkuju: skorpion
.: Meeldib :.
suvi, soe, ujumine, käsitöö tegemine ja kui selleks aega antakse, küpsetamine ja söögi tegemine ning selle eest kiita saamine, teisi üllatada ning kui teised mind üllatavad, vanusega võrdne arv roose igaks sünnipäevaks, lauamängude mängimine ja võitmine, lõputu kodu kujundamine, lapsega mängimine ja talle uute asjade õpetamine, käest kinni käimine.
.: Ei meeldi :.
konnad, ämblikud, üldse igasugused putukad, külm, suusatamine, pimedus, õudusfilmid, ulmeraamatud, see kui olen teinud midagi mida tahaks muuta aga enam ei saa, et vahel ei julge teha tegusid ja öelda sõnu mida tegelikult tahaks.
.: Külastajaid :.

283964

19 Oktoober 2011
Palmikud...

Kudusin palmikuid...


Siinsete foorumikaaslastega võrreldes olen üsna algaja kuduja. Seetõttu võtsin kampsunikudumise alustuseks nö soojenduskampsunina ette pisima pereliikme kehakatte. Silm jäi pidama Drops Desing sellel kampsunil. Hmm... Drops`i regivärss on mulle alati veidi tüütu läbinärida tundunud. Pealegi on mul kalduvus kududa peenenemate varrastega kui targemad on ette näinud, mis omakorda teeb nende mustrite kasutamise keeruliseks. Võtsin siis viidatud kampsunilt idee, tütre olemasolevalt kampsunilt mõõdud ja hakkasin kuduma. Palmikumustriks algajale kohaselt kõige lihtsam ühe keeruga palmik - kaks vastassuunalist kõrvuti, üks pahempidine silm vahel.


Unustasin tõsiasja, et kampsuni detailid ei liimita servapidi üksteise vastu vaid õmmeldakse, mis teatavasti nõuab väikest õmblusvaru. Mina õmblusvaru lisada ei taibanud ning kampsun sai üsna täpselt paras. Liiga paras. Varrukad oli küll meeles umbes aastase kasvamise elik sooniku jagu pikemad teha. Loodame siis, et selle aasta jooksul kasvavad ainult käed (ja ainult pikkusse)


Peale tikandi valmimist jäi mulle mulje, et selle on teinud keegi vanaemake, kellel mitte ainult ei värise käed vaid ka silmanägemine on pisut tönts. Selline veidi lopergune ja ebaühtlane. Võib-olla on viga peenvillastes tikkimislõngades, mis juba tikkides veidi liiga peenikesed tundusid. Mulle endale meeldib ikkagi. Ehk ongi kampsik ise ka selline veidi vanamoodne, las siis olla tikand ka vanaemakese tikitud.


Lõngaks ostsin Liann Lõngadest Katia Pima Cottoni, värv beige claro 07. Kuna mul vanem laps on poeg, siis tütrele tahaks kõik teha võimalikult roosa ja pitsilise. Siiamaani ma ei tea miks, kuid roosa lõng jäi minust seekord poodi. Müüja lahket väidet, et 3 tokki on 1,5 aastase kampsunile piisav, arvestamata; otsustasin mina oma olematust kogemusest hoolimata, et 4 tokki on absoluutne miinimum. "Võite siis mütsi ka teha", arvas müüja sõbralikult. Kõik 4 tokki otsas oli mul ikkagi kaeluseäär kudumata ja vaja üks tokk juurde osta. Ehk siis lõngakulu midagi üle 200g. Vardad (vist) nr 2,5. Müts on juba varrastel sellegipoolest, ostsin veel ühe toki juurde...

lossipreili kirjutas selle 17:43 - Link - kommentaarid (16)

.: Teeme koos :.
.: Arhiiv :.
Viimased postitused
Oktoober 2011