Lossipreili näputööd
Lossipreili blogi
.: Minust :.
Vanus: 30+
Elukoht: Tallinna lähistel
Tähtkuju: skorpion
.: Meeldib :.
suvi, soe, ujumine, käsitöö tegemine ja kui selleks aega antakse, küpsetamine ja söögi tegemine ning selle eest kiita saamine, teisi üllatada ning kui teised mind üllatavad, vanusega võrdne arv roose igaks sünnipäevaks, lauamängude mängimine ja võitmine, lõputu kodu kujundamine, lapsega mängimine ja talle uute asjade õpetamine, käest kinni käimine.
.: Ei meeldi :.
konnad, ämblikud, üldse igasugused putukad, külm, suusatamine, pimedus, õudusfilmid, ulmeraamatud, see kui olen teinud midagi mida tahaks muuta aga enam ei saa, et vahel ei julge teha tegusid ja öelda sõnu mida tegelikult tahaks.
.: Külastajaid :.

283985

06 Oktoober 2011
Romantikutest kohvitantedele

Minu kohvikann vajas hädaga (nagu minu poeg tavatseb ütelda, kui midagi on hädasti vaja) vilditud soojendajat. Söandamata enda jaoks väljakutsuvalt suurt viltimistööd ise ette võtta, tellisin kannusoojendaja ühest salongist. Juhtus nii, et esimene soojendaja, mis tehti, ei mahtunud kannule ümber. Selgus, et Bodumi liitriseid kohvikanne on suuremaid ja väiksemaid Vähemalt viltija enda kannu järgi tehtud kuub minu kannule selga ei läinud. Lõpuks õiges mõõdus soojendaja valmides olin mina haiglas ning kuna aega seal oli ja isu nõela välgutada suur, saatsin mehe salongi soojendajat ära tooma. Lisaks palusin, et salongist mõned pruunides toonides tikkimislõngad minu jaoks kaasa pandaks.

Saadud tikkimislõngad olid küll pruunides toonides nagu palutud, aga mitte MINU pruunides toonides. Hakkasin paremate puudumisel nendega tikkima, aga... polnud õiged värvid, polnud isu lõpuni teha. Saime haiglast koju (tütar on mul teatavasti varsti pooleteistaastane, kohvikannusoojendaja saaga seega sama pikk) ja pooliku tikandiga kannusoojendaja jäi kappi igavlema.

Kuni Harjukate kokkusaamisel õpetati paeltikandit. See! Hoopis see pidi minu kannusoojendajale tulema! Paeltikand! Ühel jõudehetkel harutasin hoolikalt tikitud motiivid kahjutundeta üles. Hmm. Kadunud tikandi jäljed olid selgelt näha. Oluliselt selgemalt, kui ma olin vaimusilmas ette kujutanud.

Mis muud, kui paeltikand pidi need jäljed katma. Nii see tikand siis kujuneski, ikka sinna kus vana mustri joonis ees, paelast roosid ja nupud peale.


Teisel poolel oli eelmist tikandit vähem olnud, sinna sai ka uut vähem (paelad hakkasid ka otsa saama)


Uus kohvikannusoojendaja harmoneerub kenasti minu vana roosinupulise kohviserviisiga


Lisaks paeltele kaunistuseks mõned pärlid. Kohvilaua kuninganna on sündinud!


Järgmise korrani
lossipreili kirjutas selle 20:54 - Link - kommentaarid (26)

.: Teeme koos :.
.: Arhiiv :.
Viimased postitused
Oktoober 2011