Lossipreili näputööd
Lossipreili blogi
.: Minust :.
Vanus: 30+
Elukoht: Tallinna lähistel
Tähtkuju: skorpion
.: Meeldib :.
suvi, soe, ujumine, käsitöö tegemine ja kui selleks aega antakse, küpsetamine ja söögi tegemine ning selle eest kiita saamine, teisi üllatada ning kui teised mind üllatavad, vanusega võrdne arv roose igaks sünnipäevaks, lauamängude mängimine ja võitmine, lõputu kodu kujundamine, lapsega mängimine ja talle uute asjade õpetamine, käest kinni käimine.
.: Ei meeldi :.
konnad, ämblikud, üldse igasugused putukad, külm, suusatamine, pimedus, õudusfilmid, ulmeraamatud, see kui olen teinud midagi mida tahaks muuta aga enam ei saa, et vahel ei julge teha tegusid ja öelda sõnu mida tegelikult tahaks.
.: Külastajaid :.

284068

13 Mai 2011
Teine rõõmus laps

Nagu ma eelmises postituses mainisin, ühe rõõmsa lapse paki tegin täpselt sellele, kellele tahtsin. Teist loosilast ma eelnevalt endale välja ei valinud ning see maksis kurjasti kätte: sain selle, keda olin kõige rohkem kartnud - poisi. On küll endal ka poeg olemas, aga no ei tea mida ägedat poisslapsele välja mõelda. Kurtsin kurba saatust õele, kes soovitas teha kõigepealt näiteks sussikoti. No appikene, milline laps rõõmustaks, kui saaks kauaoodatud kingituseks sussikoti!?

Mõte jäi peatuma mereröövli teemal. Pakk pidi tulema ainult must-valge, valged pealuud mustal taustal. Otsustasin kohe kasutada Harjukate kokkutulekul omandatavat mitmevärvilise heegeldamise tehnikat ning teha surnupealuuga mereröövli mütsi ning surnupealuuga nutikindad (no ikka need, mil sõrmeotsad paljad).

Kuna kokkusaamiseni oli veel aega, mul aga suur vajadus pakki tegema hakata, siis tegin esimeseks asjaks... sussikoti. No tegelikult ükskõik mis koti, aga miks mitte ka pastla- või peaotantsukingakoti. Mustale kotikangale aplitseerisin valge pealuu:


Hmm, see nägi tikitud naeratavast hammastereast hoolimata välja, nagu oleks koti sisuks ei midagi rohkemat ega vähemat kui mürk. Andmaks kotile mereröövli lihvi, lisasin musta silmaklapi.


Arvestades asjaolu, et tegemist polnud minu esimese heegeldatud mütsiga, osutus see töö üllatavalt aeganõudvaks. Et muster jääks kenam, tahtsin mütsi teha kinnissilmustega. Kõik mütsi õpetused mis ma leidsin, olid sammastega. Aga mis seal keerulist saab olla, mõtlesin mina ja hakkasin peast tegema. Modelliks kasutasin oma 3 cm suurema peaümbermõõduga poega, aga püüdsin siis teha mütsi mis oleks talle veidi kitsas. No oli seal alles harutamist. Mis ma päeval heegeldasin, selle pärast lasteaiast koju jõudnud pojale päheproovimist õhtul üles harutasin. Lõpuks oli harutamist nii palju, et heegeldamisest sai juba veidi vastumeelne kohustus. Tahtejõu abiga viisin töö lõpule. Nutikinnaste ettevõtmiseks enam tahtejõudu ei jätkunud... Pealuu muster on siin, ehk teeb Minuliisu nutikindad ise juurde, kui väike mereröövel neid peaks hädasti vajama.

Väikesele mereöövlile maiustamiseks ka peotäis shokolaadist kuldmünte


Minu jaoks on nüüd raskem osa projektist läbi - pakid on saadetud ja omanikel käes ning põnevam osa ees - ootan kärsitult oma laste pakke. Vahva projekt!
lossipreili kirjutas selle 18:43 - Link - kommentaarid (4)

.: Teeme koos :.
.: Arhiiv :.
Viimased postitused
Mai 2011