Lossipreili näputööd
Lossipreili blogi
.: Minust :.
Vanus: 30+
Elukoht: Tallinna lähistel
Tähtkuju: skorpion
.: Meeldib :.
suvi, soe, ujumine, käsitöö tegemine ja kui selleks aega antakse, küpsetamine ja söögi tegemine ning selle eest kiita saamine, teisi üllatada ning kui teised mind üllatavad, vanusega võrdne arv roose igaks sünnipäevaks, lauamängude mängimine ja võitmine, lõputu kodu kujundamine, lapsega mängimine ja talle uute asjade õpetamine, käest kinni käimine.
.: Ei meeldi :.
konnad, ämblikud, üldse igasugused putukad, külm, suusatamine, pimedus, õudusfilmid, ulmeraamatud, see kui olen teinud midagi mida tahaks muuta aga enam ei saa, et vahel ei julge teha tegusid ja öelda sõnu mida tegelikult tahaks.
.: Külastajaid :.

283968

01 September 2010
Nööbihoolikutele

Meie pisikesel naabripreilil oli sünnipäev. Mõte oli kaardiks vormistada vahva suvine pilt kahest võrkkiiges naeratavast lapsest, kellest üks siis sünnipäevalaps ning teine sünnipäevale mineja ehk minu laps. Mõte oli teha pildile roosa papist raam, mis kaunistada erinevas suuruses ja tonaalsuses roosade nööpidega. Veel oli mõte, et teen seda oma lapsega koos, et nööpide kleepimine oleks selline vahva koosisetegemine.
Tagasilöök tuli sealt, kus ma käsitööinimesena poleks osanud seda karta. Polnud mul neid nööpe. Ja ma ei räägi ainult roosadest nööpidest. Kogu seis oli nigel.

Õnneks on mul ema, kes oli ettenägeliku nõukogude naisena (aastaid) vanadelt riietelt enne ära ära viskamist nööbid eest ära lõiganud. See oli siis arusaamatu ja mõistmatu, seda enam et säravate ja erksalt värviliste seas oli hulga inetuid pruune nööpe, ning mõned neist polnud kogunisti mitte läikivast plastmassist, vaid vuih, karedad ja puust. No olin siis laps kui nii arvasin.

Ega ta neid nööpe ise vist sealt plekkkarbist võtnud ei olegi, ainult juurde pannud. Õnneks polnud ta neid ära visanud ja nii nad seal riiulil oma õiget aega ootasid. Jõudsid mind ära oodata Kõigepealt väike käeline tegevus eemaldamaks mõningaid külgejäänud niidiotsi ja riideribasid ning põhjalik nööbipesu.
Imetlege nüüd ja kadestage:


Minu nööbivaru lemmikud:
- peotäis puunööpe õelt, kes sai need oma ämmalt
- imelised fimonööbid kingitusena Jõhvikalt
- ema nööbikuhjast pärit lemmikud, minu pidurdamatuks rõõmuks on kõiki neid rohkem kui üks
- ja veelkord terve nööbilasu


Nüüd on veel näitamata vaid see pildiraam. Kuna seda üüratut nööbihunnikut siis veel polnud, sai raam dekoreeritud roosade lõngade, pärlite, paelte ja pitsidega. Lapsega kahepeale tehtud (tema kleepis kaks pärli)

lossipreili kirjutas selle 20:17 - Link - kommentaarid (14)

.: Teeme koos :.
.: Arhiiv :.
Viimased postitused
September 2010