Lossipreili näputööd
Lossipreili blogi
.: Minust :.
Vanus: 30+
Elukoht: Tallinna lähistel
Tähtkuju: skorpion
.: Meeldib :.
suvi, soe, ujumine, käsitöö tegemine ja kui selleks aega antakse, küpsetamine ja söögi tegemine ning selle eest kiita saamine, teisi üllatada ning kui teised mind üllatavad, vanusega võrdne arv roose igaks sünnipäevaks, lauamängude mängimine ja võitmine, lõputu kodu kujundamine, lapsega mängimine ja talle uute asjade õpetamine, käest kinni käimine.
.: Ei meeldi :.
konnad, ämblikud, üldse igasugused putukad, külm, suusatamine, pimedus, õudusfilmid, ulmeraamatud, see kui olen teinud midagi mida tahaks muuta aga enam ei saa, et vahel ei julge teha tegusid ja öelda sõnu mida tegelikult tahaks.
.: Külastajaid :.

283968

17 Aprill 2010
Jänkud piiluvad üksi...


ja kahekesi...


Selle lapiteki kohta oli juba aastaid kindlad kaks fakti:
1. ma kasutan selle tegemiseks rangelt kahte värvi kangaid, punast ja valget. Ei mingeid pooltoone helepunasest tumepunaseni, ning jah, tõepoolest, ka ei mingit roosat. Ainult puhas punane ja puhas valge.
2. üks lapikangastest peab olema südametega.


Punased kangad leidsin, aga südametega nende hulgas kahjuks polnud. Minu õnneks on olemas selline tehnika nagu aplikatsioon


Esimest korda nägin ma jänkutekki Tallinna Rahvaülikooli lapitöö näitusel umbes 5-6 aastat tagasi. Tekk meeldis mulle niiväga, et joonistasin selle nobedasti endale sealsamas täpselt üles. Suur jänku töisest päevast väsinuna juba unerüppe vajunud, pojukesel aga, üks kõrv lontis, paistab nagu ikka lastel ei taha silm sugugi nii kiiresti kinni minna. Jänkupeade ääred sämppistes tikitud. Ja ikka need punased ja valged kangad.
Minu tekikavand ootas, kuni on õige aeg. Ootas väikest printsessi, kes selle jänkuteki endale saab.


Teist korda nägin jänkutekki umbes paar kuud tagasi, kui mul juba plaan õmblema hakata oli küpsenud ja kangadki olemas, siinsamas Isetegijas kellegi blogis. Enne õmblusmasina taha istumist potsatasin veel korraks arvuti taha, et vaadata üle, milline see Isetegija tekk siis täpsemalt ikkagi oli. Vana inimese elu ei ole sugugi kerge. Mida ei mäleta, seda ei mäleta. Ei mäleta, kelle blogis tekki nägin Kes mäletab, andke teada, hea meelega lisaksin viite juurde. Võibolla seesama Isetegija õmbleski teki, mida ma tookord seal näitusel imetlesin...


Väike printsess, jänkud juba ootavad Sind


Edit: jänkuteki tegi veel AHAA.
lossipreili kirjutas selle 13:16 - Link - kommentaarid (26)

.: Teeme koos :.
.: Arhiiv :.
Viimased postitused
Aprill 2010