Lossipreili näputööd
Lossipreili blogi
.: Minust :.
Vanus: 30+
Elukoht: Tallinna lähistel
Tähtkuju: skorpion
.: Meeldib :.
suvi, soe, ujumine, käsitöö tegemine ja kui selleks aega antakse, küpsetamine ja söögi tegemine ning selle eest kiita saamine, teisi üllatada ning kui teised mind üllatavad, vanusega võrdne arv roose igaks sünnipäevaks, lauamängude mängimine ja võitmine, lõputu kodu kujundamine, lapsega mängimine ja talle uute asjade õpetamine, käest kinni käimine.
.: Ei meeldi :.
konnad, ämblikud, üldse igasugused putukad, külm, suusatamine, pimedus, õudusfilmid, ulmeraamatud, see kui olen teinud midagi mida tahaks muuta aga enam ei saa, et vahel ei julge teha tegusid ja öelda sõnu mida tegelikult tahaks.
.: Külastajaid :.

283987

14 Veebruar 2010
Sõbrapäev

Meie peres elab kaks kohvikannu. Üks, suurem, võetakse välja siis, kui külalised tulevad. Teine, ühe kruusi kohvikann, on käigus enamasti nädalavahetustel, kui minu kallis abikaasa kohvi joob. Ühe ja mitte kahe kruusi kann sellepärast, et Lossipreili peen maitsemeel üldse kohvi ei armasta. Minul on kohviga kokkupuutumist vaid nii palju, et aeg-ajalt võtan selle keetmise enda hooleks. Lisaks on juba mitu aega olnud plaanis teha mõlemale kannule kohvikannusoojendajad. Need pidid tulema vildist ja kaunistatud saama arhailise tikandiga. Kuna ma viltimises veel nii kõva käpp ei ole, siis on meie kannud olnud ilma igasuguse välispidise soojahoidjata. Olid. Kuni sõbrapäevani.

*****

Kõigepealt haige ja siis kodusel haiguslehel olles puudus võimalus sõbrapäeva kingitusi shopata. Mis ainult oli abiks meenutamaks, et ma olen ju Ise Tegija. Aga mida siis teha, kui materjaliressursid piirduvad ainult kodusoleva materjaliga (mida õnneks on igasugust) ja ajaressursid kahe päevaga? Mis muud kui hakkasin ideede otsingul Isetegijast oma lemmikute blogisid läbi kammima. Üht teist oleks nagu kuskilt silma ka jäänud...

Armas abikaasa saab edaspidi nüüd oma kohvi eriti kuumalt nautida, sest tema kannul on nüüd kaunisti heegeldet soojahoidja. Tegin selle kõige jämedamatest lõngadest, mis ma kodust leidsin. Noh et ta hoiaks kohvi päriselt ka sooja, mitte ei oleks ainult kaunistuseks. Kahetsustundega pidin kinnituseks loobuma puunööpidest, sest need olid liiga suured ning neid oli liiga vähe (üks). Käiku läks neli minu enda tehtud viiest fimonööbist, mis olid ... mullatehnikas (Jõhvikas?). Viiteks sõbrapäevale ning sümboliseerimaks kingivalmistaja suhet selle saajasse sai kaunistuseks lisatud väike vildist südameke.

Kingitus sai üle antud koos värskelt keedetud kohvi ja Pavlova koogiga

Aitäh, Linca, hea idee eest!

Pavlova kooki tegi Lossipreili esimest korda. Munavalgevaht sai paljutõotavalt paks ja läikiv, kujutan ette et täpipealt selline nagu kondiitrikursustel õpetatakse . Tegin tordipritsiga küpsetuspaberile vahust sõõrid, mille ääred ehitasin kõrgeks. Pooleteist tunni pärast hüppasin rõõmust: minu beseed olid ahjust tulles helepruunid, kohevad ja vägagi isuäratavad. Kui pangatööd ei peaks enam jätkuma, kandideerin mõnda kohvikusse Täidetuna magusa toorjuustu-vahukoore seguga, millesse sai lisatud ka tilgake amaretto likööri ning kaunistatud maasikatega, maitses see nagu unelm. Kujutan juba ette, kuidas tulevikus ühe väikese hubase kohviku kliendid kiidavad lisaks minu juba praegu klassikaks saanud maasikarullbiskviidile taevani kohviku teist hitti: väikseid Pavlova koogikesiAga seltsimees laps. Väga oleks tahtunud õmmelda teate isegi kelle blogis nähtud lapisüdant, aga et lapse jaoks asi huvitavam oleks peaks sellele lisama poolpraktilise väärtuse. Selleks sai lukuga suur peidukoht südame tagaküljel. Peale juba viidatud lapisüdame inspireeris mind südapadja õmblemisel tugevalt alles äsja minu enda poolt vanade teksade abiga tuunitud kingakarp, mille kavatsen järgmisesse postitusse üles panna. Ka viimane puunööp kuulus südapadjale. Lapsele läks kinki saades emme hoole ja armastusega õmmeldud südamest palju rohkem korda tagataskus peidus olnud üllatusmuna


Lapse süda sai suur, selline padjamõõtu. Aga ega ma ei suutnud tegemata jätta ka paari väikest südant sõpradele

Aitäh, Susa, hea idee eest!

Ilusat sõbrapäeva!
lossipreili kirjutas selle 19:31 - Link - kommentaarid (14)

.: Teeme koos :.
.: Arhiiv :.
Viimased postitused
Veebruar 2010