Lossipreili näputööd
Lossipreili blogi
.: Minust :.
Vanus: 30+
Elukoht: Tallinna lähistel
Tähtkuju: skorpion
.: Meeldib :.
suvi, soe, ujumine, käsitöö tegemine ja kui selleks aega antakse, küpsetamine ja söögi tegemine ning selle eest kiita saamine, teisi üllatada ning kui teised mind üllatavad, vanusega võrdne arv roose igaks sünnipäevaks, lauamängude mängimine ja võitmine, lõputu kodu kujundamine, lapsega mängimine ja talle uute asjade õpetamine, käest kinni käimine.
.: Ei meeldi :.
konnad, ämblikud, üldse igasugused putukad, külm, suusatamine, pimedus, õudusfilmid, ulmeraamatud, see kui olen teinud midagi mida tahaks muuta aga enam ei saa, et vahel ei julge teha tegusid ja öelda sõnu mida tegelikult tahaks.
.: Külastajaid :.

283985

12 Veebruar 2010
Nelja haiglapäeva kroonika

Esimene päev. Reede
Valud, hirm, mure. Süstid, tilgutid, rohud... Mul on üks raamat ja natuke tikkimist. Loen Dan Browni Da Vinci koodi ühe jutiga poole peale. Sõbralik vene rahvusest õde teeb kanüüli paigaldades ja randmelt verd võttes koledasti haiget. Käeseljale tekib vere võtmisest alguses inetu suur punn, millest saab mõne aja pärast veel suurem sinikas. Hiljem dushiruumis näen, et ühe pehme koha peal on mul süstidest samasugused sinikad. Õnneks on mul kala ja peotäis mulineesid. Kala saab endale soomused.


Teine päev. Laupäev
Ärkan kell 5.20 ning enam magama jääda ei suuda. Tunnen ennast juba paremini ning tahaks varsti süüa. Kahjuks ei taibanud ma esimesel päeval kodukorraga tutvuda ning teen nüüd avastuse, et hommikusöök on vahemikus 8.45 – 9.30. See saabub täpselt kell 9.30. Õnneks toovad mees ja laps, kui külastusaeg algab, hommikul koos tehtud pannkooke. Hommikusöök number kaks on rikkalik Lisaks tuuakse mulle kodust kõik ülejäänud mulineed ja veel kolm varem valmisõmmeldud pihulooma.

Loen ja tikin vaheldumisi. Täna on minu õe sünnipäev. Räägin valvearstiga, et kas ma võiksin paariks tunniks sünnipäevale minna. Ta keeldub naeratades. Loomulikult. Arutame palatikaaslasega pooleldi tõsiselt, mis võimalused on mul salaja ära käia. Asjaolu, et mu auto palatiaknast näha on, ahvatleb väga. Pealegi ei ela mu õde haiglast kaugel, ning kui ma enne külastusaja lõppu tagasi jõuaksin... Olen korralik kodanik ja hüppesse ei lähe. Da Vinci kood saab läbi ning oinas saab lokid.


Kolmas päev. Pühapäev
Ärkan jälle kell 5.20. Söön peagi oma varudest hommikusöögi number üks. Enne haigla poolt serveeritavat hommikusööki number kaks on kass praktiliselt valmis. Pool kümme leiget putru süües mõtlen nukralt, et tänagi on kodus pannkoogipäev. Tahan koju. Aga pühapäeval ei kirjutata kedagi välja. Pealegi tulevad minu analüüside vastused alles homme. Ootan meest ja last. Hirmust, et näputöö saab liiga ruttu otsa, tikin kassi kõhule kalu ilmselgelt liiga tihedalt.


Ühe kalaga tagumine pool meeldib mulle tunduvalt rohkem, aga ma ei hakka midagi harutama ka.


Valvearst tegeleb terve päeva jooksul minuga ümbes seitse minutit ning õde umbes 30 sekundit (süst). Võtan ise oma rohte nii nagu esimesel päeval öeldi. Selleks ajaks kui mees ja laps saabuvad, olen läbi lugenud kõik palatikaaslase ajakirjad, tema Anna-Maria Penu Minu Hispaania ning tikkinud valmis ka viimaseks päevaks (kauem ma siin tõesti vastu ei pea!) mõeldud karu. Kui kassil olid kõhus kalad siis karul ilmselt peaks seal olema mesi. Hmm.... suur kollane laik? Meepott? Karu pruunikaspunane suu tundub reetvat, et ta on hoopis marjadega maiustanud. Olgu see nagu väike sissejuhatus muhu tikandisse. Küll ma kokkutulekul need õiget värvi marjad ja sakilise äärega lehed ka valmis teen.


Kuna mul rohkem valmisõmmeldud pihuloomi ei ole, palusin mehel järgmiseks tuua poolelioleva heegeldustöö. Motiivid, millest pidi tulema vest mulle endale, aga nüüd täpselt ei teagi mis ma nendest teen. Igal juhul on siin praegu hea võimalus neid juurde heegeldada. Õhtuga saan valmis viis motiivi.

Neljas päev. Esmaspäev
Ei jõua ära oodata, millal arst tuleb, ja ütleb et kõik on korras, mine nüüd koju. Kivirähki jutud ei isuta kätte võtma. Heegeldamine edeneb samuti vaevaliselt. Päevaga saan juurde neli motiivi. Kokku on neid nüüd 29. Kui teha neist väike tekike? Selleks peaks motiive olema umbes poole rohkem. Ma ei taha muud kui koju.

Õhtul õnnelikult kodus pereringis olles kuulen lapselt järgmist avaldust: "Emme, mulle meeldis, kui sa haiglas olid". ???
Kohe saabub selgitus: "seal oli nii lahe lift"
lossipreili kirjutas selle 10:11 - Link - kommentaarid (19)

.: Teeme koos :.
.: Arhiiv :.
Viimased postitused
Veebruar 2010