Lossipreili näputööd
Lossipreili blogi
.: Minust :.
Vanus: 30+
Elukoht: Tallinna lähistel
Tähtkuju: skorpion
.: Meeldib :.
suvi, soe, ujumine, käsitöö tegemine ja kui selleks aega antakse, küpsetamine ja söögi tegemine ning selle eest kiita saamine, teisi üllatada ning kui teised mind üllatavad, vanusega võrdne arv roose igaks sünnipäevaks, lauamängude mängimine ja võitmine, lõputu kodu kujundamine, lapsega mängimine ja talle uute asjade õpetamine, käest kinni käimine.
.: Ei meeldi :.
konnad, ämblikud, üldse igasugused putukad, külm, suusatamine, pimedus, õudusfilmid, ulmeraamatud, see kui olen teinud midagi mida tahaks muuta aga enam ei saa, et vahel ei julge teha tegusid ja öelda sõnu mida tegelikult tahaks.
.: Külastajaid :.

283966

30 August 2009
Uus kodu

Uues kodus üks hädavajalikemaid asju on uus nõelapadi. Nii ma mõtlesin. Üks vahest isegi olulisem põhjus nõelapadja tikkima hakkamiseks võis olla ka see, et ühe kena padjaklubi meeldivas seltskonnas lugesin ühest käsitöö ajakirjast biscornu tegemise õpetust. Kuna selle tegemine oligi tõepoolest nii uskumatult lihtne nagu ta lugedes tundus, siis saigi ta kaunikene kiirelt loodud.

Minu esimese biscornu pealtvaade


minu esimese biscornu küljelt vaade


Et elu oleks ka uues kodus magus nagu shokolaadikomm, selle tarbeks pidin tegema trühvleid. Kindlasti neid Isetegija omasid ehk siis Domino küpsistega. Retsept siit.


Ebapraktilisest praktiliseks, uues kodus võiksid olla uued köögirätikud. Vähemalt see üks, see ilus linane. Üle pika aja võtsin kätte hirmpeenikese heegelnõela ning heegeldasin hirmpeenikesest linasest niidist tollele äärepitsi.


Laast aga mitte liist : sool!!! Ma ei unustanud soola. Võtsin jämedat meresoola, lisasin sellele kuivatatud vahemerelisi ürte nagu basiilik, pune, koriander, tüümian jne. Lisaks näpistasin peenemaks mõned loorberilehed ja segasin kõik segamini. Segu kallasin kaunisse puust kaanega säilituspurki, mis sai kaunistatud ning koostisainete nimekirjaga varustatud


Ja kuhu kõlbab soolaleivakorv, kus on küll sool, aga puudub leib? Napp pool tundi enne küllanimekut võtsin ahjust välja sooja mustade ploomide ja aprikoosidega leiva. Leib sai keeratud peene heegelpitsiga rätikusse ning koos maitsesoola, karbikese trühvlite ja nukipadjaga poetatud laastukorvi, et viia see väikeseks kingituseks lähedasele perele, kes elab nüüd uues armsas kodus


Ja ise ei kolinud ma kuhugi vaid elan oma vanas armas lossis edasi
lossipreili kirjutas selle 19:48 - Link - kommentaarid (24)

.: Teeme koos :.
.: Arhiiv :.
Viimased postitused
August 2009