Lossipreili näputööd
Lossipreili blogi
.: Minust :.
Vanus: 30+
Elukoht: Tallinna lähistel
Tähtkuju: skorpion
.: Meeldib :.
suvi, soe, ujumine, käsitöö tegemine ja kui selleks aega antakse, küpsetamine ja söögi tegemine ning selle eest kiita saamine, teisi üllatada ning kui teised mind üllatavad, vanusega võrdne arv roose igaks sünnipäevaks, lauamängude mängimine ja võitmine, lõputu kodu kujundamine, lapsega mängimine ja talle uute asjade õpetamine, käest kinni käimine.
.: Ei meeldi :.
konnad, ämblikud, üldse igasugused putukad, külm, suusatamine, pimedus, õudusfilmid, ulmeraamatud, see kui olen teinud midagi mida tahaks muuta aga enam ei saa, et vahel ei julge teha tegusid ja öelda sõnu mida tegelikult tahaks.
.: Külastajaid :.

291320

20 Aprill 2009
Kõik algas sellest, kuidas Polkovnik algatas teema


Edasi juhtus paljugi... LaanteLapsega sai kokku lepitud, et kvaliteetajal teeme vahetust kvaliteetse koti ja kvaliteetsete pihuloomadega
Kott oli kaunis ning absoluutselt kõrge daami vääriline, hi-hi-hii! Ootan juba soojemaid ilmu, et saaks kirjude suveseelikute ja heledate suvepluusidega patseerima minna, uus kott õlal...

/pildid on tehtud selles õdusas keldrikorruse käsitöökambris meenutamaks seal kogetud "nõelapidamatust"/

Vastutasuks koti eest sai Uku endale jänese koos kõigi oma kaitsvate arhailiste sümbolitega


...ning "Nenne" liblika (sain nüüd lõplikult kinnitust, et Meistrimoor ei olegi LaanteLapse ema, vanaema ega vanatädi, nagu ma tegelikult juba ammu kahtlustasingi)


Esimeseks kohapeal tehtud näputööks sel näputööd täis nädalavahetusel sai organzast lill. Veelkord tänud Sulle, LaanteLaps (ja Sniff Sulle ka juhuks kui need pärlid olid ikkagi Sinu omad )!


Sepikojas sai taotud rauda kuni see on kuum (pildil siis mitte Lossipreili vaid LaanteLaps (paremal, vasakul on sepp )).

Mõned interneti abiga leitud vastused kuuma ääsi ees tekkinud küsimustele sepatöö ajaloo kohta:
Vanemaks metallitöötlejate tsunftiks oli Tallinna Seppade Tsunft (teateid sellest 1257. a.). 15. sajandiks oli peenemat oskust nõudvate sepiste valmistamine läinud juba tsunftikäsitööliste kätte, külaseppade valdkond piirdus enamasti töö- ja tarberiistadega.
Sepise kui rakenduskunsti kõrgajaks võib pidada 17. sajandit. Sellest ajast on pärit ka kuulsad Tallinna sepised - tuulelipud, veesülitid, sepisvõred, uste ehisdetailid jne.


Teatud kodanikule ....eee... atentaati kavandades valmis ühistööna hulk armsaid südameid, milledest mõnele tikkisid äärde peene pisterea minu väikesed näpukesed


Kui kõigest sellest aega üle jäi, sai kõigepealt hirmsat vaeva nähtud, et ühest lehekülgepikkusest jutust heegelmotiivi mustriskeem joonistada. Miks, miks nad ometi ei tee heegeldamise ja kudumise skeeme, vaid kirjutavad neid pikki lehekülgi a`la "1 as, 1 ks igasse järgmisesse 6 ks, [N, 1 ks igasse järgmisse 5 ks] 3 korda, N, 1 ks kumbagi järgmisesse 2 ks, pööra"??? Tõotan siinkohal iseendale tunnistajate juuresolekul, et enam ma sellist mustrit kus skeemi ei ole, tegema EI HAKKA.
Lõpuks saadi mustrist ikkagi jagu ning oodatud valmis vesti (või terve vestijao motiivide... või poole vesti...) asemel läksin rõõmsalt koju 7 heegeldatud motiiviga

Ühe lõngakera peal poseerib sepikojast soetatud rinnaehe ning teisel omaenda õrnade kätega taotud nael, mille kohta ma sain aru et algaja sepp peabki täpselt sellise tegema

Kolmas pihuloom, Häärberi soojas käsitöökambris lõpuni tikitud jänku, sai jäetud Polkovnikule tänutäheks imelise nädalalõpu eest (aga ma ei pahanda, kui annad selle oma armsale tütrekesele)

Suured tänud Isetegijaid kokku kutsumast ning järgmiste kohtumisteni!
lossipreili kirjutas selle 20:43 - Link - kommentaarid (11)

.: Teeme koos :.
.: Arhiiv :.
Viimased postitused
Aprill 2009