Lossipreili näputööd
Lossipreili blogi
.: Minust :.
Vanus: 30+
Elukoht: Tallinna lähistel
Tähtkuju: skorpion
.: Meeldib :.
suvi, soe, ujumine, käsitöö tegemine ja kui selleks aega antakse, küpsetamine ja söögi tegemine ning selle eest kiita saamine, teisi üllatada ning kui teised mind üllatavad, vanusega võrdne arv roose igaks sünnipäevaks, lauamängude mängimine ja võitmine, lõputu kodu kujundamine, lapsega mängimine ja talle uute asjade õpetamine, käest kinni käimine.
.: Ei meeldi :.
konnad, ämblikud, üldse igasugused putukad, külm, suusatamine, pimedus, õudusfilmid, ulmeraamatud, see kui olen teinud midagi mida tahaks muuta aga enam ei saa, et vahel ei julge teha tegusid ja öelda sõnu mida tegelikult tahaks.
.: Külastajaid :.

283971

11 Jaanuar 2009
Kuna head uut enam soovida ei tohi, siis soovin oma selle aasta esimeses postituses head käimasolevat aastat kõigile!
Aasta on alanud väga kiirelt, pole olnud siin aega eriti lugeda ega kirjutada. Selles, et aasta ema lapiteki sisse ühtegi minu kootud lappi ei tule, võin ma ühesõnaga süüdistada ainult iseennast...
Aga enda õigustuseks ja kiituseks võin öelda, et olen siiski suutnud üht-teist sel aastal juba valmis saada!

Alustasin uut aastat uute tehnikatega. Minu elu esimese seebiteo tulemus oli üsnagi südamlik


Seepe tegin kokku kolm, siin on nad kõik pildi ühe pildi peal olemas:

See oli üldse minu esimene kokkupuude märgviltimisega, ise olen nende seepide üle väga õnnelik! Ja nende uued omanikud ma loodan samuti, sest eile nad kõik ka ära jagatud said. Seebitades alguses tundus, et vilt on seebi ümber liiga lõdvalt, nagu nahk lotendaks seljas, aga lõpptulemuseks siiski tõmbus kokku. Õpetus loomulikult Mari Marikese blogist.

Selle aasta esimene leivategu läks untsu, sest olin taigna liiga vedela teinud ja see ei küpsenudki ära. Loodan väga, et see ei tähenda terve aasta halba õnne küpsetamises... Lootust on, sest teine leib tuli suurepärane! Panin taigna sisse kõrvitsa- ja päevalilleseemneid, nii hea tuli, et pool sõime kohe soojalt ära
ranuncula1 (kelle blogi ma ei osanud üles leida) küsis eelmises postituses leivategemise õpetust, panen selle lühidalt siinkohal kirja.

Leivategu
1. Esimesel õhtul panen juuretise koos ühe liitri sooja vee ja poole liitri rukkijahuga sooja hapnema (panen põrandale, sest meil on põrandaküte).
2. Teisel õhtul vaatan, et ma jälle ei unustaks järgmiseks korraks juuretist võtmast. Peale juuretise võtmist segan taigna kokku, lisades eelmise õhtu segule 12-13 dl rukkijagu, u. 1 tl soola, u. 2-3 spl suhkrut, natuke rukkihelbeid ja siis vastavalt hetkesoovile ka mingit lisandit (kuivatatud puuviljad, seemned, pählkid...). Panen taigna määritud ahjuvormidesse (ikka põrandale) kerkima.
3. Kolmandal hommiku küpsetan kõigepealt 250 kraadi juures u. 20 min ning seejärel 200 kraadi juures 25-35 min.
Parim pidi olema mitme tunni pärast, kui leib on seest veel parajalt soe, aga mitte enam nätske. Aga me oleme küll kohe sööma hakanud, sest ta lihtsalt lõhnab niiiiiiiii vastupandamatult!!!!!
4. Kui ikkagi unustasin juuretise võtta, siis helistan õele ja palun, et ta minu jaoks uue juuretise kõrvale paneks.


Kipub ikka nii olema, et enamasti jõuan teha ainult väikseid asju. Et minu laps ei oleks nagu see kingsepalaps, kellel pole kingi, siis ta sai endale valida ühe eelmise aasta lõpus tehtud pihuloomadest. Ta valis notsu ja tikanditeks "need pallid". Selline ta tuli:


Ühe suurema asjaga ikka ka sai nädalavahetusel tegeletud, nimelt värvisin kohupiimavärviga seina. Üks ruum meie elamises sai eelmise aasta suve lõpus selle värviga tehtud ja ma ütlen teile, et see on kõige soojem, hubasem, kodusem ja mõnusam seinavärv mis üldse saab olla. Ja kohe näha, et käsitöö, iga pintslilöök on näha. Kah paras mässamine seda kohupiimamöksi kõigepealt segada ja seina kõigepealt kruntida ja siis mitu korda värvida, aga tulemus väärib igat liigutust mis selle jaoks sai tehtud. Pilt kahjuks ei anna seda tunnet edasi ning see sein on veel pooleli ka, vähemalt üks kord peab veel üle tegema


Joonistamises algas uus aasta tuutuks keeratud riidest rätiku joonistamisega


... ja selle nädala kulinaarne osa lõppes viimasest Oma Maitsest leitud sibula-juustu quiche`ga

Viimast soovitan soojalt, ikka soojalt
lossipreili kirjutas selle 21:15 - Link - kommentaarid (8)

.: Teeme koos :.
.: Arhiiv :.
Viimased postitused
Jaanuar 2009