Lossipreili näputööd
Lossipreili blogi
.: Minust :.
Vanus: 30+
Elukoht: Tallinna lähistel
Tähtkuju: skorpion
.: Meeldib :.
suvi, soe, ujumine, käsitöö tegemine ja kui selleks aega antakse, küpsetamine ja söögi tegemine ning selle eest kiita saamine, teisi üllatada ning kui teised mind üllatavad, vanusega võrdne arv roose igaks sünnipäevaks, lauamängude mängimine ja võitmine, lõputu kodu kujundamine, lapsega mängimine ja talle uute asjade õpetamine, käest kinni käimine.
.: Ei meeldi :.
konnad, ämblikud, üldse igasugused putukad, külm, suusatamine, pimedus, õudusfilmid, ulmeraamatud, see kui olen teinud midagi mida tahaks muuta aga enam ei saa, et vahel ei julge teha tegusid ja öelda sõnu mida tegelikult tahaks.
.: Külastajaid :.

288739

21 Detsember 2008
Saan nüüd lõpuks teile näidata oma pihuloomi, millest esimest alustasin juba Harjukate arhailise tikandi kokkutulekul. Nimelt eile toimus see traditsiooniline jõulupidu armsate inimeste seltsis, mille loosipakkidesse minu pihuloomakesed potsatasid.

Mulle hakkas nende tegemine nii meeldima, et käsi-südamel-ausõna ma alguses mõtlesin, et nüüd ma enam midagi muud ei teegi kui ainult pihuloomi Nendes on kõik see, mis mulle praegusel ajal kõige paremini sobib: väike, lihtne, saab kiiresti valmis, võimalik peast teha, sobib hästi kinkimiseks ja on nii armas!

Esimeste loomade lõiked tegin ise, sest vajadus neid otsekohe tegema hakata oli suur, aga pihuloomade raamatut mul veel ei olnud. Pärast kui raamatu sain selgus, et minu loomad on veidi väiksemad kui raamatu lõigetel, aga minu jaoks seda armsamad
Need kaks oinast ja kass on siis enda lõigete järgi, niipalju kui internetis oli pihuloomade raamatu pilte, niipalju on otsesest allikast minu loomingus arvesse võetud. Ühelt poolt:

... ja teiselt poolt:


Väga mõnus oli peast teha, fantaasia lendas vabalt, polnud mingeid piiranguid kuidas "peab" või kuidas raamatus on. Selle ainult punase niidiga tikitud oinast tahtsin tegelikult teha mustale riidele ja tikkida ainult valgega, nagu oleks negatiiv, aga kuna sobivat musta kangast kodus ei leidunud siis tuli selline. Siis tuli veel mõte teha pihuloom teksariidest, kaunistada erinevate nööpidega jne jne. Aga neid te näete siis edaspidi!

Niipea kui ma pihuloomade raamatu endale koju sain, võrdseliselt oli fantaasialend selleks korraks otsas Kala nagu näete, on üks ühele raamatust maha tehtud. Siga on seesama, mis sai Harjukate kokkutulekul alustatud.


Mis ma veel kingipakkidesse tegin? Minu esimeses postituses näidatud nukk sai endale juurde mõned ihukatted:


... ning viltisin komplekti jõuluehteid:


Mina sain oma õelt, kes hiljuti hakkas ise oma perele rukkileiba küpsetama, kingituseks karbikese juuretist, rukkihelbeid ja -jahu ning retseptid ja õpetused leiva tegemiseks. Olen selle kingituse üle väga õnnelik, varsti ma enam poest leiba ei osta

Ilusaid jõulupühi kõigile!
lossipreili kirjutas selle 15:18 - Link - kommentaarid (2)

.: Teeme koos :.
.: Arhiiv :.
Viimased postitused
Detsember 2008