Lossipreili näputööd
Lossipreili blogi
.: Minust :.
Vanus: 30+
Elukoht: Tallinna lähistel
Tähtkuju: skorpion
.: Meeldib :.
suvi, soe, ujumine, käsitöö tegemine ja kui selleks aega antakse, küpsetamine ja söögi tegemine ning selle eest kiita saamine, teisi üllatada ning kui teised mind üllatavad, vanusega võrdne arv roose igaks sünnipäevaks, lauamängude mängimine ja võitmine, lõputu kodu kujundamine, lapsega mängimine ja talle uute asjade õpetamine, käest kinni käimine.
.: Ei meeldi :.
konnad, ämblikud, üldse igasugused putukad, külm, suusatamine, pimedus, õudusfilmid, ulmeraamatud, see kui olen teinud midagi mida tahaks muuta aga enam ei saa, et vahel ei julge teha tegusid ja öelda sõnu mida tegelikult tahaks.
.: Külastajaid :.

288741

29 November 2008
Ilusat advendiaja algust kõigile!

Meie pere tegi täna selliseid vahvaid aknaga piparkooke:


Neid saab niimoodi, et kõigepealt teed suurema piparkoogivormiga südamed, kuud ja tähekesed valmis ning tõstad need ahjuplaadile. Seejärel teed väikeste vormidega suuremate sisse augud ning paned aukudesse karamellkommi. Piparkookide küpsemise ajal sulavad kommid kenasti ära. Meie paneme väiksesse auku pool kommi, suurde (nagu maja akendel allpool) terve komm. Võib ka erivärve komme tükeldada ja koos panna, siis jääb selline kirju aken.
Ja siin on minu piparkoogimaja tükid peale ahjust välja tulekut:Otsustasin anda oma panuse selleks, et ükski aknale pandud suss tühjaks ei jääks, ning hakkasin päkapikke juurde viltima
Mimmi blogist kes ka päkapikke oli viltinud leidsin lingi Mareli õpetusele, ning selle järgi valmis niisugune päkats:Siis leidsin ajakirjast Käsitöö sügis 2005 samuti päkapikkude viltimise juhise. Seal oli niimoodi, et eraldi tuleb teha jalad ja käed, ning siis omavahel kokku õmmelda. Mõlema sees samamoodi karvastatud traat. Päkapikk kokkuõmblemata kujul:... ja kokkuõmmeldud/ vilditud:


Viimane variant hakkas endale rohkem meeldima, aga kui ma neljandat päkapikku hakkasin torkima läks kolmas nõel ka katki ning töö jäi selleks korraks pooleli... Aga kolm valmis päkat on siin koos oma kaaslasi ootamas (pildil kaks esimest käsitöö ajakirja järgi ning viimane Mareli õpetuse järgi):Meil igatahes hakkavad alates homsest päkapikud juba käima
lossipreili kirjutas selle 20:58 - Link - kommentaarid (2)

.: Teeme koos :.
.: Arhiiv :.
Viimased postitused
November 2008