Lossipreili näputööd
Lossipreili blogi
.: Minust :.
Vanus: 30+
Elukoht: Tallinna lähistel
Tähtkuju: skorpion
.: Meeldib :.
suvi, soe, ujumine, käsitöö tegemine ja kui selleks aega antakse, küpsetamine ja söögi tegemine ning selle eest kiita saamine, teisi üllatada ning kui teised mind üllatavad, vanusega võrdne arv roose igaks sünnipäevaks, lauamängude mängimine ja võitmine, lõputu kodu kujundamine, lapsega mängimine ja talle uute asjade õpetamine, käest kinni käimine.
.: Ei meeldi :.
konnad, ämblikud, üldse igasugused putukad, külm, suusatamine, pimedus, õudusfilmid, ulmeraamatud, see kui olen teinud midagi mida tahaks muuta aga enam ei saa, et vahel ei julge teha tegusid ja öelda sõnu mida tegelikult tahaks.
.: Külastajaid :.

293971

09 Oktoober 2013
Kurjade lindude tort

Rongitort on ajalugu, kurjad linnud ruulivad.


Värvilised martsipanid ostsin Suhkrukunsti poest, mis asub Tallinnas Mustamäe teel (tordikaunistajate paradiis, muide). Väga mõnusalt voolitavad nagu plastiliin. Iseenda külge hakkab hästi, näppude külge peaaegu üldse mitte. Ilusad selged värvid, lisaks suurtele olemas ka paraja suurusega (250g) väikesed pakid.

Ühest väikesest rohelisest pakist jätkus 14 rohelise notsu tegemiseks, mis oli minu tordile paras kogus. Punasest siis linnud. Kollase martsipaniga läks kahjuks nii, et sellel ajal kui mina müüjaga asjalikku juttu ajasin, tuli minu selja tagant salaja teine ostja ning võttis salakavalalt viimase paki ära. Poes mõtlesin, et mis siis ikka, kollaseid linde lihtsalt ei tule, aga unustasin nokad. Pidin osa valget martsipani kodus kollase tuhksuhkruga värvima, aga see muidugi nii ilus kirgas värv ei jäänud. Tuhksuhkur muutis martsipani ka kuivemaks, mistõttu nokad olid ainukesed, mille lindude külge kleepimiseks pidin neid veidi niisutama.

Vaid must värv valmistas väikese pettumuse, osutudes pakist välja võttes (mitte piisavalt) tumedaks halliks. Seetõttu ei tulnud ka musti linde ning silmad ja kulmud tegin hoopis tumeda shokolaadiga, mis jäi palju kontrastsem. Halli martsipani koos ülejäänud valgega kasutasin lahtirullituna tordi katmiseks. Kui juba shokolaadi sulatamiseks läks, tegin shokolaadist ka oma tavapäraseid tordikaunistusi, aga järgmine kord ma enam nii ei tee, need jäid natuke nagu teisest ooperist.Tort ise on klassikaline küpsisetort. Lapsed olid kollektiivselt absoluutses vaimustuses, tehti mobiiliga pilte ning üks küsis kellena ma töötan ja soovitas torditegemise ameti peale üle minna Kui te nüüd mõistatate, kas rohkem ihaldati lindude või notsudega torditükke, siis esmajärjekorras krabati ja jagati pesast ära 8 muna Ja seejärel kohe järgmistena lindudega tükid, mõistagi.
lossipreili kirjutas selle 05:23 - Link - kommentaarid (6)

.: Teeme koos :.
.: Arhiiv :.
Viimased postitused
Oktoober 2013