Lossipreili näputööd
Lossipreili blogi
.: Minust :.
Vanus: 30+
Elukoht: Tallinna lähistel
Tähtkuju: skorpion
.: Meeldib :.
suvi, soe, ujumine, käsitöö tegemine ja kui selleks aega antakse, küpsetamine ja söögi tegemine ning selle eest kiita saamine, teisi üllatada ning kui teised mind üllatavad, vanusega võrdne arv roose igaks sünnipäevaks, lauamängude mängimine ja võitmine, lõputu kodu kujundamine, lapsega mängimine ja talle uute asjade õpetamine, käest kinni käimine.
.: Ei meeldi :.
konnad, ämblikud, üldse igasugused putukad, külm, suusatamine, pimedus, õudusfilmid, ulmeraamatud, see kui olen teinud midagi mida tahaks muuta aga enam ei saa, et vahel ei julge teha tegusid ja öelda sõnu mida tegelikult tahaks.
.: Külastajaid :.

283985

09 Detsember 2012
Põimingust ja piparkookidest

Varajase jõulumehe kotti pugesid kaks rootsi põiminguga valget rätikut. Esimese muster (või peaks ütlema idee) on pärit siit. Kuna see ei ole algselt vahvelkangale mõeldud, siis tegin paar rida meeldima hakanud mustrist ära ja edasi pidin põimima juba omasoodu. Tuli ehk veidi jõulisem (seda nii suuruse kui värvi poolest) kui ma ette kujutasin, aga meeldib mulle sellegipoolest.


Teise rätiku (mis muide päriselus on samuti lumivalge) kitsam põiming meeldib mulle siiski enam. Selle mustri kopeerisin (jällegi ühe väikese erinevusega) Unduka poolt Susale tehtud rätiku pealt.

Mõlema rätiku mõlemas otsas on roosast iirisest äärepits, mustrid Erna Haljasmetsa Heegeldatud äärepitsidest.
***

Piparkookidest

See oli küll nüüd saatuse sõrm, et just sel päeval, kui mina piparkooke glasuurima hakkasin, pandi üles piparkookide kaunistamise teema. Eks mul olid ka omad mõtted, kuidas seda teha, aga... sain sekundi murdosa jooksul ära võlutud nendest lumivalge vaabaga piparkookidest. Ning proovisin ka ise järele. Ei ole vist vaja lisadagi, et see töö oli puhas nauding.


Ning meie armas Polkovnik!!! No selle peale oleks ju pidanud ilma viitetagi tulema, et blogi, kuhu jõuluajal kindlasti kiikama peab, on justnimelt tema oma! Kuna meie kõige vanem pereliige armastab väga pistaatsia pähkleid ning noorima lemmikud on marjakrõpsud, siis tooraine puudust polnud. Rohkete abistajate (loe: segajate ) kaasabil valminud taiesed:


Koos rätikute ning piparkookidega pugesid varajase jõulumehe kotti minu poolt veel ka kaks kihnu vardakotti, millega ma ise üliväga rahule jäin. Nendest mul jäid kahjuks pildid tegemata, kuid mõningase viivitusega saavad needki blogis presenteeritud.

Ilusat päkapikuaega!
lossipreili kirjutas selle 21:17 - Link - kommentaarid (11)

.: Teeme koos :.
.: Arhiiv :.
Viimased postitused
Detsember 2012