Lossipreili näputööd
Lossipreili blogi
.: Minust :.
Vanus: 30+
Elukoht: Tallinna lähistel
Tähtkuju: skorpion
.: Meeldib :.
suvi, soe, ujumine, käsitöö tegemine ja kui selleks aega antakse, küpsetamine ja söögi tegemine ning selle eest kiita saamine, teisi üllatada ning kui teised mind üllatavad, vanusega võrdne arv roose igaks sünnipäevaks, lauamängude mängimine ja võitmine, lõputu kodu kujundamine, lapsega mängimine ja talle uute asjade õpetamine, käest kinni käimine.
.: Ei meeldi :.
konnad, ämblikud, üldse igasugused putukad, külm, suusatamine, pimedus, õudusfilmid, ulmeraamatud, see kui olen teinud midagi mida tahaks muuta aga enam ei saa, et vahel ei julge teha tegusid ja öelda sõnu mida tegelikult tahaks.
.: Külastajaid :.

288688

07 Aprill 2012
Mütsipalavik

Mind tabas kergesti diagnoositav kuid ravile raskesti alluv mütsipalavik. Suhteliselt lühikese aja jooksul tuli minu nobedate sõrmede vahelt mitmeid kootud ja heegeldatud peakatteid (peaaegu) kõigile pereliikmetele. See oli nagu mingi seletamatu hullus, mis mind haaras. Tõeline epideemia. Vaevalt oli üks valmis, kui juba haarasin teise tegemise järele. Kudusin üht, juba mõtlesin järgmise peale. Eelmisel veel otsad peitmata, juba uus varrastel. Vastvalminud mütsile veel pärlid külge tikkimata, aga uus vaja alustada. Ja nii edasi. Siin nad on, enam-vähem valmimise järjekorras. Osadega juba jupp aega käidudki, enne kui sai mahti täna viimased pildile püüda. Kõigil mütsidel modelliks minu tütar.

1. Sokikese müts
Tahtsin endale laenata heegeldatud mütside raamatut, aga polnud seda teinud. Meenus Isetegija õpituba. Selgus, et seal on Mütsikool täiesti olemas. Täpselt nagu Sokike aastal 2008 kirjutas, mina tundsin lumistel päevadel tungi heegeldada mõni värviline pitsmütsike Heegelmotiive kokku 11, kasutasin vanu nõuka-aegseid iirisniite. Tahtsin kasutada rohkem roosat ja punast, aga roosat oli vähe ja punast nagu selgus enam üldse mitte, siis sobitasin põhitooniks lilla. Konks nr 1. Mütsi omanikuks käesoleva postituse piltide modell ehk minu pisike piiga.


Sellega oli kolm tilka verd mütsikuradile antud. Järgmiseks:
2. Kootud suvemüts
Õpetus ajakirjas Käsitöö suvi 2007. Ainult et õpetuse järgi ülesloodava 80 silma asemel tegin mina oma lõngast, varrastest ja kudumistihedusest tingituna 170 silma ning müts sai 8 pärlitega saki asemel neid tervelt 17. Lõngaks ilmselt suht vanast ajast pärit (tänud Egele roosade lõngade eest!) Schachenmayr nomotta Constant 50% puuvill 50% akrüül. Vardad nr 2. Jällegi oma preilile. Ei saa välistada, et see Piibelehe-neitsi mütsike saab veel kaunistuseks mõne lille või liblika.


3. Lotu
Endale tahtsin ammu aega ühte lotakat mütsi teha. Kuna sel talvel õnnestus mul oma õhem (talve-) kevad-sügis (-suve) müts ära kaotada, oli aeg küps. Lõngaks Lana Gatto Super Alpaca 50% meriinovill 50% alpaka. Minu ülimalt suured tänud Pirethile näpunäidete eest! Soovitava mütsikujuna silme ees müts Valge roos jõudsin mina sellise tulemuseni:

Kuna mulle lotu väga meeldib (ja enda meelest ka väga sobib ) siis olgu enda jaoks kindlasse kohta üles tähendatud ka tegemise juhis:
Varrastega nr 2,5 124 silma, kudusin 16 rida 2:2 soonikut. Siis võtsin vardad nr 4, kahandasin 8 silma (Pirethi küll soovitas 12 silma kasvatada, aga mul tuli sama tulemus kahandades ja kudusin parempidi kuni mütsi pikkus koos soonikuga oli 22 cm. Siis alustasin otsa kahandust. 2 silmust kokku, 2pp vahele. Siis tavaline pp rida. Nii 4 kahandusega rida (8 rida siis kokku). Siis 2pp kokku, 1pp vahele. Jällegi pp rida. Nii 2 rida kahandust (4 rida kokku). Siis 2pp kokku ja valmis!
Peale mõningast kandmist võib nüüd küll arvata, et silmi oleks võinud siiski vähem olla... Järgmisel lotul võtan arvesse.

Naabrid pidevalt naeravad, kuidas Lossipreili käib südasuvel ringi, tutimüts peas. No mis, teha, Lossipreili kardab külma ja suvelgi on ilmad tihti jahedad. Edaspidi näevad nad Lossipreilit aias asjatamas, must lotu peas. Mõtlesin veel, kas tikkida lotule tütre roosast suvemütsist ülejäänud roosad pärlid, et müts harmoneeruks minu roosade kummikutega. Aga... vaata mütsi nr 5.

4. Mereröövli müts
Lotu vajas aeg-ajalt pähe proovimist, aga endale mütsi pähe pannes jälle ei näe nii hästi kas on hästi või mitte. Õnneks avastasin, et minu ja mu 6 aastase poja peaümbermõõtude vahe on vaid 1cm (kusjuures temal on suurem). Proovimise abivahend olemas, muudkui proovisin ja kudusin. Läks jutuks, et ehk peaks hoopis tema selle mütsi endale saama. Tema vastas, et sellisel juhul pidavat mina sellele surnupealuu tikkima. Kuna lotust jäi musta lõnga üle, samuti oli olemas teadmine palju silmi teha (soonikule siis 124, vardaid nr 4 võttes kahandasin 20 silma), uut mütsi alga. Super Alpakat terveks mütsiks siiski ei jagunud, aga leidsin üsna sarnast musta lõngavööta villast lõnga, mille ma ise kahtlustan aasta isa tekilappidest ülejäänud JIL olema. Pealuu muster siit, tikitud valge JIL`ga.

See pilt ei ole tehtud spetsiaalselt blogi tarvis, lihtsalt ühel päeval oli neiu nõus õue minema vaid siis, kui saab venna surnupealuuga mütsi pähe panna.

5. Veel üks lotu
Sinna need roosad pärlid läksid. Lõngaks Titan Wool Winner 100% Meriino, vardad nr 2,5.
Ma ei ole kunagi eriline satsisalli fänn olnud. Aga minu ema sattus neid tegema ning tahtis ikkagi mulle ka ühe teha. No olgu, ostsin siis lõnga. Katia Ondas. Roosa-lillakirju. Ema kudus mulle kahest tokist pika ja lopsaka salli (11 silma reas), mis on absoluutselt vaimustav. Salli saab täiendama siis minu enda poolt kootud käesolev roosa müts. Komplekt nõuab karjuvalt roosasid randmesoojendajaid!!! (kui kõik ausalt ära rääkida, siis on käesolevaks hetkeks randmesoojendajad juba valmis, aga pilt nendest teine kord)


6. Roosa kübar, mehe soonikmüts, laia äärega kübar preilile, jne
Peaaegu iga mütsi vahepeal heegeldasin endale roosat suvekübarat. Kuni jõudsin äratundmisele, et minu valge naha ja blondide juuste jaoks on roosa lõng liiga hele. Poolik kübar ootab oma saatust.
...
Lisaks jõudsin mütside nr 4 ja 5 vahepeal alustada nn David Beckham`i stiilis soonikmütsi mehele. Kuna silmade arv sai (vist) siiski vale ja harutamisest lihtsam on asi kõrvale visata ning uut alustada, läheb soonikmüts lõpetamisele hiljem.
...
Ning, pisipiigal puudub täielikust õnnest veel laia äärega lopsaka lillekaunistusega suvekübar. Mille ta ka peab saama. Nii et mütsisaaga pole kaugeltki mitte lõppenud, vaid lihtsalt vahepeal teistele tegemistele ruumi teinud.
Tänan modelli ning tänan vaatajaid-lugejaid
lossipreili kirjutas selle 19:57 - Link - kommentaarid (5)

.: Teeme koos :.
.: Arhiiv :.
Viimased postitused
Aprill 2012