Lossipreili näputööd
Lossipreili blogi
.: Minust :.
Vanus: 30+
Elukoht: Tallinna lähistel
Tähtkuju: skorpion
.: Meeldib :.
suvi, soe, ujumine, käsitöö tegemine ja kui selleks aega antakse, küpsetamine ja söögi tegemine ning selle eest kiita saamine, teisi üllatada ning kui teised mind üllatavad, vanusega võrdne arv roose igaks sünnipäevaks, lauamängude mängimine ja võitmine, lõputu kodu kujundamine, lapsega mängimine ja talle uute asjade õpetamine, käest kinni käimine.
.: Ei meeldi :.
konnad, ämblikud, üldse igasugused putukad, külm, suusatamine, pimedus, õudusfilmid, ulmeraamatud, see kui olen teinud midagi mida tahaks muuta aga enam ei saa, et vahel ei julge teha tegusid ja öelda sõnu mida tegelikult tahaks.
.: Külastajaid :.

288815

23 Veebruar 2010
Roosikarp

Lakkudes muhu tikandiga esmakordsest kohtumisest tekkinud haavu, otsustasin enesetunde parandamiseks demonstreerida roosidega karpi, mis otsekui selleks tarbeks õigeaegselt valmis oli saanud.

Karbi sisuks on suur must Ecco meeste kingakarp. Ümbriseks ning voodriks 100% puuvillased kangad. Ilu lisamiseks pits ja pael.


Mõned detailid lähemalt ka


Pilt sellest, kuidas ma hoidsin oma kallihinnalisi käsitöömatejale enne:
/TSENSEERITUD!!!/

... ja nüüd:


Kui kuskilt veel mõne hea karbi leian, siis jätkan teemat. Ega siis kogu tagavara kõigest kolme karpi ära ei mahtunud

***
Hakkas küll nagu natuke parem Mis muhu tikandiga juhtus, saab lugeda Harjukate kokkutuleku teemast.
lossipreili kirjutas selle 19:24 - Link - kommentaarid (7)

19 Veebruar 2010
Tuunin karpe!

Kõigepealt oli üks suur karp. 45x30x11 cm. Teiseks oli vajadus viisakamalt ära paigutada oma tikkimislõngad. Karp oli minu peenvillaste lõngakerade varu jaoks piisava suurusega, aga kindlasti mitte piisavalt kena välimusega. Võtsin siis jupi triibulist linast kangast, voodriks valget puuvillast riiet ja kaunistuseks pitsi. Selline ta sai


Kõik nurgad nii karbil kui kaanel õmblesin masinaga. Linase kanga liimisin ülemist serva pidi karbi külge. Valge voodri tegin igaks elujuhtumiks sellise, mida saab vajadusel ka ära võtta.

Teiseks oli üks kingakarp. Ja ilma kindla elukohata mulineed. Hakkasin mõnuga oma teksajääkide varu tuulama. Üks idee mille ma siinkohal tasuta ära annan: proovides selgus, et minu vanad teksapüksid mahuvad väikesele kingakarbile kenasti "jalga". Ehk siis saaks karbi katta pükste ülemisese osaga, nii et värvel on karbi ülemiseks ääreks. Mina jätsin selle idee teostamata kuna tundus, et minu mulineede jaoks on karbil sellisel juhul liiga palju taskuid, neete, lukke ja aasakesi. Pealegi tahtsin ühel küljel eksponeerida pisikest teksataskut. Tükk värvlit leidis siiski oma koha karbi kaanel. Kaunistuseks pitsi ning kuna karbid lähevad ühele riiulile ning võiks omavahel sobida, panin kindlameelselt voodriks esimese karbi linase.


Selle karbi tegin valmis ilma liimi kasutamata. Nurgad õmblesin jälle masinaga, samuti koti kaane jaoks. Viimasena ühendasin voodri ja teksa karbi ülemisel äärel käsitsi pistetega.Järgmist kingakarpi on juba ootamas roosiline kangas, roosa pael ja valge pits
lossipreili kirjutas selle 11:04 - Link - kommentaarid (13)

14 Veebruar 2010
Sõbrapäev

Meie peres elab kaks kohvikannu. Üks, suurem, võetakse välja siis, kui külalised tulevad. Teine, ühe kruusi kohvikann, on käigus enamasti nädalavahetustel, kui minu kallis abikaasa kohvi joob. Ühe ja mitte kahe kruusi kann sellepärast, et Lossipreili peen maitsemeel üldse kohvi ei armasta. Minul on kohviga kokkupuutumist vaid nii palju, et aeg-ajalt võtan selle keetmise enda hooleks. Lisaks on juba mitu aega olnud plaanis teha mõlemale kannule kohvikannusoojendajad. Need pidid tulema vildist ja kaunistatud saama arhailise tikandiga. Kuna ma viltimises veel nii kõva käpp ei ole, siis on meie kannud olnud ilma igasuguse välispidise soojahoidjata. Olid. Kuni sõbrapäevani.

*****

Kõigepealt haige ja siis kodusel haiguslehel olles puudus võimalus sõbrapäeva kingitusi shopata. Mis ainult oli abiks meenutamaks, et ma olen ju Ise Tegija. Aga mida siis teha, kui materjaliressursid piirduvad ainult kodusoleva materjaliga (mida õnneks on igasugust) ja ajaressursid kahe päevaga? Mis muud kui hakkasin ideede otsingul Isetegijast oma lemmikute blogisid läbi kammima. Üht teist oleks nagu kuskilt silma ka jäänud...

Armas abikaasa saab edaspidi nüüd oma kohvi eriti kuumalt nautida, sest tema kannul on nüüd kaunisti heegeldet soojahoidja. Tegin selle kõige jämedamatest lõngadest, mis ma kodust leidsin. Noh et ta hoiaks kohvi päriselt ka sooja, mitte ei oleks ainult kaunistuseks. Kahetsustundega pidin kinnituseks loobuma puunööpidest, sest need olid liiga suured ning neid oli liiga vähe (üks). Käiku läks neli minu enda tehtud viiest fimonööbist, mis olid ... mullatehnikas (Jõhvikas?). Viiteks sõbrapäevale ning sümboliseerimaks kingivalmistaja suhet selle saajasse sai kaunistuseks lisatud väike vildist südameke.

Kingitus sai üle antud koos värskelt keedetud kohvi ja Pavlova koogiga

Aitäh, Linca, hea idee eest!

Pavlova kooki tegi Lossipreili esimest korda. Munavalgevaht sai paljutõotavalt paks ja läikiv, kujutan ette et täpipealt selline nagu kondiitrikursustel õpetatakse . Tegin tordipritsiga küpsetuspaberile vahust sõõrid, mille ääred ehitasin kõrgeks. Pooleteist tunni pärast hüppasin rõõmust: minu beseed olid ahjust tulles helepruunid, kohevad ja vägagi isuäratavad. Kui pangatööd ei peaks enam jätkuma, kandideerin mõnda kohvikusse Täidetuna magusa toorjuustu-vahukoore seguga, millesse sai lisatud ka tilgake amaretto likööri ning kaunistatud maasikatega, maitses see nagu unelm. Kujutan juba ette, kuidas tulevikus ühe väikese hubase kohviku kliendid kiidavad lisaks minu juba praegu klassikaks saanud maasikarullbiskviidile taevani kohviku teist hitti: väikseid Pavlova koogikesiAga seltsimees laps. Väga oleks tahtunud õmmelda teate isegi kelle blogis nähtud lapisüdant, aga et lapse jaoks asi huvitavam oleks peaks sellele lisama poolpraktilise väärtuse. Selleks sai lukuga suur peidukoht südame tagaküljel. Peale juba viidatud lapisüdame inspireeris mind südapadja õmblemisel tugevalt alles äsja minu enda poolt vanade teksade abiga tuunitud kingakarp, mille kavatsen järgmisesse postitusse üles panna. Ka viimane puunööp kuulus südapadjale. Lapsele läks kinki saades emme hoole ja armastusega õmmeldud südamest palju rohkem korda tagataskus peidus olnud üllatusmuna


Lapse süda sai suur, selline padjamõõtu. Aga ega ma ei suutnud tegemata jätta ka paari väikest südant sõpradele

Aitäh, Susa, hea idee eest!

Ilusat sõbrapäeva!
lossipreili kirjutas selle 19:31 - Link - kommentaarid (14)

12 Veebruar 2010
Nelja haiglapäeva kroonika

Esimene päev. Reede
Valud, hirm, mure. Süstid, tilgutid, rohud... Mul on üks raamat ja natuke tikkimist. Loen Dan Browni Da Vinci koodi ühe jutiga poole peale. Sõbralik vene rahvusest õde teeb kanüüli paigaldades ja randmelt verd võttes koledasti haiget. Käeseljale tekib vere võtmisest alguses inetu suur punn, millest saab mõne aja pärast veel suurem sinikas. Hiljem dushiruumis näen, et ühe pehme koha peal on mul süstidest samasugused sinikad. Õnneks on mul kala ja peotäis mulineesid. Kala saab endale soomused.


Teine päev. Laupäev
Ärkan kell 5.20 ning enam magama jääda ei suuda. Tunnen ennast juba paremini ning tahaks varsti süüa. Kahjuks ei taibanud ma esimesel päeval kodukorraga tutvuda ning teen nüüd avastuse, et hommikusöök on vahemikus 8.45 – 9.30. See saabub täpselt kell 9.30. Õnneks toovad mees ja laps, kui külastusaeg algab, hommikul koos tehtud pannkooke. Hommikusöök number kaks on rikkalik Lisaks tuuakse mulle kodust kõik ülejäänud mulineed ja veel kolm varem valmisõmmeldud pihulooma.

Loen ja tikin vaheldumisi. Täna on minu õe sünnipäev. Räägin valvearstiga, et kas ma võiksin paariks tunniks sünnipäevale minna. Ta keeldub naeratades. Loomulikult. Arutame palatikaaslasega pooleldi tõsiselt, mis võimalused on mul salaja ära käia. Asjaolu, et mu auto palatiaknast näha on, ahvatleb väga. Pealegi ei ela mu õde haiglast kaugel, ning kui ma enne külastusaja lõppu tagasi jõuaksin... Olen korralik kodanik ja hüppesse ei lähe. Da Vinci kood saab läbi ning oinas saab lokid.


Kolmas päev. Pühapäev
Ärkan jälle kell 5.20. Söön peagi oma varudest hommikusöögi number üks. Enne haigla poolt serveeritavat hommikusööki number kaks on kass praktiliselt valmis. Pool kümme leiget putru süües mõtlen nukralt, et tänagi on kodus pannkoogipäev. Tahan koju. Aga pühapäeval ei kirjutata kedagi välja. Pealegi tulevad minu analüüside vastused alles homme. Ootan meest ja last. Hirmust, et näputöö saab liiga ruttu otsa, tikin kassi kõhule kalu ilmselgelt liiga tihedalt.


Ühe kalaga tagumine pool meeldib mulle tunduvalt rohkem, aga ma ei hakka midagi harutama ka.


Valvearst tegeleb terve päeva jooksul minuga ümbes seitse minutit ning õde umbes 30 sekundit (süst). Võtan ise oma rohte nii nagu esimesel päeval öeldi. Selleks ajaks kui mees ja laps saabuvad, olen läbi lugenud kõik palatikaaslase ajakirjad, tema Anna-Maria Penu Minu Hispaania ning tikkinud valmis ka viimaseks päevaks (kauem ma siin tõesti vastu ei pea!) mõeldud karu. Kui kassil olid kõhus kalad siis karul ilmselt peaks seal olema mesi. Hmm.... suur kollane laik? Meepott? Karu pruunikaspunane suu tundub reetvat, et ta on hoopis marjadega maiustanud. Olgu see nagu väike sissejuhatus muhu tikandisse. Küll ma kokkutulekul need õiget värvi marjad ja sakilise äärega lehed ka valmis teen.


Kuna mul rohkem valmisõmmeldud pihuloomi ei ole, palusin mehel järgmiseks tuua poolelioleva heegeldustöö. Motiivid, millest pidi tulema vest mulle endale, aga nüüd täpselt ei teagi mis ma nendest teen. Igal juhul on siin praegu hea võimalus neid juurde heegeldada. Õhtuga saan valmis viis motiivi.

Neljas päev. Esmaspäev
Ei jõua ära oodata, millal arst tuleb, ja ütleb et kõik on korras, mine nüüd koju. Kivirähki jutud ei isuta kätte võtma. Heegeldamine edeneb samuti vaevaliselt. Päevaga saan juurde neli motiivi. Kokku on neid nüüd 29. Kui teha neist väike tekike? Selleks peaks motiive olema umbes poole rohkem. Ma ei taha muud kui koju.

Õhtul õnnelikult kodus pereringis olles kuulen lapselt järgmist avaldust: "Emme, mulle meeldis, kui sa haiglas olid". ???
Kohe saabub selgitus: "seal oli nii lahe lift"
lossipreili kirjutas selle 10:11 - Link - kommentaarid (19)

10 Veebruar 2010
Tikitud sussid

Vene muinasjuttudes on sageli nii, et elasid kord 3 venda. Vanemad vennad olid targad kuid ülbed. Kolmas oli lihtsameelne, kuid hea südamega ning tema oli alati see, kes lõpuks sai tsaaritütre endale naiseks. Tobuke Jemelja püüdis jääaugust havi, kes täitis kõik ta soovid. Loll Ivan ja tema Sivka-burka. Ivan-tsaaripoeg ja hall hunt.

Miks ma kirjutan vendadest ja mitte õdedest? Sest meie pere kõik kolm õde on targad, ilusad ja head Kuigi nooremal õel on Tuhkatriinuga võrdselt vähemalt keskmise õe ehk minuga võrreldes 3 numbrit väiksem jalg Juba eelmisel aastal viltis Sussimemm tema väikeste jalgade jaoks paari heledaid susse.

Minule jäi tikkimise rõõm. Et naudingut suurendada, otsustasin teha sussid rohke tikandiga ning erinevad. No mõte oli selline, et oleks ikkagi aru saada, et ühest paarist. Et sarnased motiivid aga veidi muudetud ja teised värvid. Võib-olla oleks võinud naaaatuke vähem erinevad olla. Aga kuna mu õel rohkem vilditud susse ei ole, siis võimalus et ta paneb jalga ühe sussi ühest ja teise teisest paarist, ikkagi praktiliselt puudub

Tikkida oli väga mõnus. Naturaalne vilditud suss ja naturaalsed tikkimislõngad. See oli puhas rõõm!Kahjuks oli aga nii, et sünnipäevakingituseks mõeldud sussid jõudsid omanikuni ilma minu vahenduseta, sest olin sünnipäevaks haigeks jäänud. Veetsin oma haiguspäevad samuti tikkides, kui pildid ära teen siis näitan kohe teile ka!
lossipreili kirjutas selle 07:31 - Link - kommentaarid (15)

.: Teeme koos :.
.: Arhiiv :.
Viimased postitused
Mai 2014
Detsember 2013
November 2013
Oktoober 2013
September 2013
August 2013
Juuli 2013
Veebruar 2013
Jaanuar 2013
Detsember 2012
November 2012
Juuni 2012
Mai 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
Juuni 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuli 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008