Lossipreili näputööd
Lossipreili blogi
.: Minust :.
Vanus: 30+
Elukoht: Tallinna lähistel
Tähtkuju: skorpion
.: Meeldib :.
suvi, soe, ujumine, käsitöö tegemine ja kui selleks aega antakse, küpsetamine ja söögi tegemine ning selle eest kiita saamine, teisi üllatada ning kui teised mind üllatavad, vanusega võrdne arv roose igaks sünnipäevaks, lauamängude mängimine ja võitmine, lõputu kodu kujundamine, lapsega mängimine ja talle uute asjade õpetamine, käest kinni käimine.
.: Ei meeldi :.
konnad, ämblikud, üldse igasugused putukad, külm, suusatamine, pimedus, õudusfilmid, ulmeraamatud, see kui olen teinud midagi mida tahaks muuta aga enam ei saa, et vahel ei julge teha tegusid ja öelda sõnu mida tegelikult tahaks.
.: Külastajaid :.

288813

26 Mai 2011
Kolmas ja neljas rõõmus laps

Laste rõõmsaks tegemise projekt on läbi ja minu lapsed ka rõõmsaks tehtud
Minu poja tegi rõõmsaks Heily. Kohe nii rõõmsaks, nagu tal oleks tõepoolest olnud sünnipäev ja jõulud korraga. Kui paki saaja oli kõige peal olnud absoluutselt vaimustava ämblikmehe kruusi välja võetnud, tabas mind kummaline tunne. Et mu poeg saab täpselt samasuguse paki nagu ma ise Minuliisu tütrepojale tegin. Ehk siis pakist paistis mingi eseme peal valge surnupealuu mustal taustal ning shokolaadikuldmündid! Kuid Heily polnud loomulikult ei õmmelnud surmupealuuga kotti ega heegeldanud surnupealuuga mütsi, vaid teinud surnupealuuga mereröövli T-särgi. Särk tõusis esimese pilgu peale viskamisega lemmik-T-särgi staatusesse ja otse loomulikult oli see järgmisel päeval lasteaias seljas.


Tütrekese tegi rõõmsaks Kairi384. Paki saaja näppis hoolega mesimummu ja rõngaid ning proovis mütsi pähe panna. Kulla Kairi384, kahjuks peab müts minema edasikinkimisele, sest on meile liiga väike Kusjuures mul oligi plaanis piigale suveks umbes taoline müts heegeldada, aga ajapuudusel siiani tegemata. Nii et ikkagi väga-väga kahju, et müts ei sobi.


See oli üks ütlemata vahva projekt. Huvitav oli võõrastele lastele üllatusi teha ning põnev oma laste pakke oodata. Aitäh Sunrayle projekti vedamise ning Heilyle ja Kairi384-le kingituste eest!

Et näidata ka midagi endatehtut, siis palun: meie preili sünnipäevatort:


lossipreili kirjutas selle 20:01 - Link - kommentaarid (2)

13 Mai 2011
Teine rõõmus laps

Nagu ma eelmises postituses mainisin, ühe rõõmsa lapse paki tegin täpselt sellele, kellele tahtsin. Teist loosilast ma eelnevalt endale välja ei valinud ning see maksis kurjasti kätte: sain selle, keda olin kõige rohkem kartnud - poisi. On küll endal ka poeg olemas, aga no ei tea mida ägedat poisslapsele välja mõelda. Kurtsin kurba saatust õele, kes soovitas teha kõigepealt näiteks sussikoti. No appikene, milline laps rõõmustaks, kui saaks kauaoodatud kingituseks sussikoti!?

Mõte jäi peatuma mereröövli teemal. Pakk pidi tulema ainult must-valge, valged pealuud mustal taustal. Otsustasin kohe kasutada Harjukate kokkutulekul omandatavat mitmevärvilise heegeldamise tehnikat ning teha surnupealuuga mereröövli mütsi ning surnupealuuga nutikindad (no ikka need, mil sõrmeotsad paljad).

Kuna kokkusaamiseni oli veel aega, mul aga suur vajadus pakki tegema hakata, siis tegin esimeseks asjaks... sussikoti. No tegelikult ükskõik mis koti, aga miks mitte ka pastla- või peaotantsukingakoti. Mustale kotikangale aplitseerisin valge pealuu:


Hmm, see nägi tikitud naeratavast hammastereast hoolimata välja, nagu oleks koti sisuks ei midagi rohkemat ega vähemat kui mürk. Andmaks kotile mereröövli lihvi, lisasin musta silmaklapi.


Arvestades asjaolu, et tegemist polnud minu esimese heegeldatud mütsiga, osutus see töö üllatavalt aeganõudvaks. Et muster jääks kenam, tahtsin mütsi teha kinnissilmustega. Kõik mütsi õpetused mis ma leidsin, olid sammastega. Aga mis seal keerulist saab olla, mõtlesin mina ja hakkasin peast tegema. Modelliks kasutasin oma 3 cm suurema peaümbermõõduga poega, aga püüdsin siis teha mütsi mis oleks talle veidi kitsas. No oli seal alles harutamist. Mis ma päeval heegeldasin, selle pärast lasteaiast koju jõudnud pojale päheproovimist õhtul üles harutasin. Lõpuks oli harutamist nii palju, et heegeldamisest sai juba veidi vastumeelne kohustus. Tahtejõu abiga viisin töö lõpule. Nutikinnaste ettevõtmiseks enam tahtejõudu ei jätkunud... Pealuu muster on siin, ehk teeb Minuliisu nutikindad ise juurde, kui väike mereröövel neid peaks hädasti vajama.

Väikesele mereöövlile maiustamiseks ka peotäis shokolaadist kuldmünte


Minu jaoks on nüüd raskem osa projektist läbi - pakid on saadetud ja omanikel käes ning põnevam osa ees - ootan kärsitult oma laste pakke. Vahva projekt!
lossipreili kirjutas selle 18:43 - Link - kommentaarid (4)

11 Mai 2011
Esimene rõõmus laps

Esimene Laps Rõõmsaks laps on rõõmsaks tehtud. Või, arvestades lapse vanust, pigem tema ema.
Kui ma ennast sellesse projekti kirja olin pannud, lasin silmadega üle kaastegijate nimekirja ja otsustasin kohemaid, et mina teen ühe oma pakkidest 4-kuusele tüdrukule: kõige pisemale, kes seal nimekirjas oli. On vana tõde, et oma soovidega tuleb ettevaatlik olla: need võivad täide minna. Nii ka seekord. Ehk siis loosi tahtel tegin ma paki ingliplika 4-kuusele tütrele.

Juba mitu aega oli mul plaan oma nüüd juba ühe aastasele tütrele suveks linane tikitud kleit teha. Mõte kleidist tundus niivõrd mõnus, et otsustasin (veel enne loositulemuste teatavaks tegemist muide), et ma teen sellele 4-kuusele tüdrukule samuti linase tikitud kleidi.

Kleidi tegemine oli mõningasest harutamisest hoolimata puhas rõõm. Kangaks peeneim linane, mis ma olin leidnud. Harutamist vajasid tasku, luku ja kantide õmblused, sest olin need teinud valge niidiga ning see hakkas häirima. Vaatasin üle oma poja traksipüksid - seal valge niit millegipärast sugugi ei häirinud. Nojah, pükste linane oli heledam. Ehk siis harutasin oma hoolikalt teostatud õmblused lahti ja õiget tooni niidi puudumisel tikkisin need mulineedega.


Las pildid räägivad enda eest. Kleit eest


Kleit tagant


Lõige on ajakirjast Käsitöö suvi 2008. Olen selle põhilõike järgi oma tütrele kleidi juba õmmeldnud ning õmblemise ajal otsustanud, et järgmise teen kitsama ja pikema. Minu tütar on paar tühist sentimeetrit lühem kui 80, aga sellele vastava lõike järgi tehtud kleit oli talle üpris lai. Ja lühike. Ehk siis pikendasin ja kitsendasin lõiget.

Saanud pikema ja kitsama kleidiga hakkama tundsin joovastavat rõõmu, et projekti lõpuni on veel nii palju aega, aga minul on üks pakk juba valmis! Ühel hetkel jõudis mulle kohale, et KÕIK beebid ju ei ole pikad ja peenikesed.... Beebid on ju pigem pontsakad, sellest ka need laiad lõiked. Olin järsku kindel, et kleit on saajale liiga kitsas. Surmkindlalt kitsas. Ei anna kuidagi selga sikutada. Ohh, ma pean uue kleidi tegema. Projekti lõpuni tundus äkki kole vähe aega.

Aga kelle omaks saab siis see valmisõmmeldud imekaunis käsitsi tepitud õmblustega linane riidetükk? Enda lapsele tahtsin teha veel pikema... Kõige väiksem beebi minu tutvusringkonnas oli kolme kuu vanune Väike Beebi. Kutsusin Väikese Beebi oma emmega endale külla, eesmärgiks loomulikult kleiti selga proovida. Kui läheb, siis saab ehk Väike Beebi selle endale katsikukingituseks.

Juhtus nii, et üks päev enne Väikese Beebi külaskäiku sattus meile külla Suur Beebi oma emmega. Suur Beebi on kõige suurem beebi, keda ma tean. Minu tütrest 2 kuud nooremana ehk 9 kuusena kaalus ta peaegu 12 kilo. Suure Beebi emme vaatas rahulikult minu murekleiti ja tähendas, et ma võin selle tollele 4-kuusele vabalt saata, sest see läheb ka Suurele Beebile selga. Mulle tundus see võimatu. Jah, see sobis minu 11 kuusele, aga Suur Beebi on ju palju palju suurem. Arvake ära mis! Läkski selga. Isegi ilma seepi kasutamata Suure Beebi emme oli kindel, et riideese, mis läheb selga Suurele Beebile, läheb vabalt selga suvalisele lapsele vanuses kuni 9 kuud. Nii ei saanudki tikitud kleidikest endale Väike Beebi, vaid hoopis ingliplika väike tütar, kellele see mõeldud oligi.

Minu end juba vastutuleliku modellina tõestanud sel ajal 11-kuune tütar kleiti seljas demonstreerimas


Iseenesest mõistetavalt ei saanud ma jätta tegemata ka pihulooma. Õmmeldud samast linasest riidest, tikitud samade mulineedega.


Hinge kinnis hoides ootan ingliplika blogipostitust, kuidas kleit Piripiigale istub...

lossipreili kirjutas selle 18:29 - Link - kommentaarid (17)

.: Teeme koos :.
.: Arhiiv :.
Viimased postitused
Mai 2014
Detsember 2013
November 2013
Oktoober 2013
September 2013
August 2013
Juuli 2013
Veebruar 2013
Jaanuar 2013
Detsember 2012
November 2012
Juuni 2012
Mai 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
Juuni 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuli 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008