Lossipreili näputööd
Lossipreili blogi
.: Minust :.
Vanus: 30+
Elukoht: Tallinna lähistel
Tähtkuju: skorpion
.: Meeldib :.
suvi, soe, ujumine, käsitöö tegemine ja kui selleks aega antakse, küpsetamine ja söögi tegemine ning selle eest kiita saamine, teisi üllatada ning kui teised mind üllatavad, vanusega võrdne arv roose igaks sünnipäevaks, lauamängude mängimine ja võitmine, lõputu kodu kujundamine, lapsega mängimine ja talle uute asjade õpetamine, käest kinni käimine.
.: Ei meeldi :.
konnad, ämblikud, üldse igasugused putukad, külm, suusatamine, pimedus, õudusfilmid, ulmeraamatud, see kui olen teinud midagi mida tahaks muuta aga enam ei saa, et vahel ei julge teha tegusid ja öelda sõnu mida tegelikult tahaks.
.: Külastajaid :.

288815

29 Jaanuar 2011
Kindad valmis!Veidi tehnilisi andmeid. Lõng sama mis eelmise postituse mütsilgi, Drops Desing Nepal, koostis: 65% vill ning 35% alpaka. Värv 0100 naturaalvalge. Vardad nr 4. Varrastel oli 38 silma. Pöidlakiil hoiab kahjuks siiski veidi kehvasti, järgmistel kinnastel kui neid veel tuleb peaks miskit teistmoodi tegema...
Mütsi kohta enda jaoks igaks elujuhtumiks selline info, et silmi oli 108.

Kõike kaunist

Edit: kindad üles harutatud ja uuesti kootud, ilma pöidlakiiluta. Vardal 9 silma ehk kokku 36, pöidlal 15 silma. Enne pöialt 1 silm niisama kootud. Vat nüüd hoiavad küll hästi!
lossipreili kirjutas selle 15:34 - Link - kommentaarid (9)

23 Jaanuar 2011
Kaks ja pool mütsi

Mina koon...


Kogu lugu algas sellest, kuidas mulle eelmisel talvel suure kõhuga muud selga ei mahtunud kui mehe suur musta värvi jope. Sel aastal otsustasin endale osta sulemantli, et lapsevankriga pikemaid jalutuskäike ettevõttes ei hakkaks ...eee... teatud pehmel kehaosal külm. Sulemantel pidi olema ükskõik mis värvi, ainult mitte must, millest ma eelmisel talvel lõplikult tüdida jõudsin. No arvake ära, kas koos titega on mõnus poode kammida. Lõpuks ostsin kiirelt selle, mis selga sobis. Värv oli see mis oli, ehk siis... must.
Nüüd ma nägin oma uue musta mantli ja vana tumepruuni mütsiga välja täpselt nagu väike (tegelikult küll pikk ) vanainimene. Kuna mantel oli juba uus, siis tuli nüüd muuta mütsi. Uus müts pidi tulema hele ja võimalik, rõhutamaks noorust , veidike ka vallatu. Umbes nagu Katy Perry või Villase müts.

Kes minu käsitööharrastusega tuttav on see teab, et viimastel aastatel ma just palju kudunud ei ole. Otsustasin, et üle hulga aja esimese kudumistöö teen kindluse mõttes täpselt õpetuse järgi. Selleks tundus sobivat võtta appi Drops Design, kus olemas nii lõngad kui õpetused. Täpselt see, mida hetkel mul vaja oli. Valisin välja selle mütsi ja ostsin Lõngamaaniast lõnga Nepal. Ja loomulikult KnitPro vardad! Õpetuses oli kirjas, et vaja on vardaid nr 5, aga oma vähesest kudumiskogemusest hoolimata palusin mina endale sisse pakkida vardad nr 4. Sest 5 tundus ikka väga väga jäme. Noh, ja siis vaatasin seda mütsi ja mõtlesin, et võiks olla vähe huvitavamad palmikud. Umbes nagu nendel põlvikutel.

Et mul olid peenemad vardad ja teine muster, pidin paratamatult hakkama arvutama, kui palju siis minul õigupoolest silmi vaja läheb. Arvutasin ja arvutasin, kuni..... ahh, lihtsalt joonistasin paberile kõrvaklapi kuju ja hakkasin lõike järgi kuduma. Kudusin ja harutasin, kudusin ja harutasin. Millegipärast kudusin väga kõvasti, oleks nagu tahtnud veidi lõdvemalt, aga no ei saanud. Lõpuks sain valmis kõrvaklapi, millega olin rahul, ning kudusin kohe teise samasuguse. Teist kõrvaklappi kududes hakkasin lõpuks lõdvemalt kuduma! Saanud teise kõrvaklapi valmis, harutasin hooga esimese üles, sest see oli liiga kõva ja seetõttu teisega võrreldes veidi väiksem. Õnneks olid rohked harutamised mu kudumist lõpuks veidi ühtlasemaks muutnud.

Mis ei tähenda, et ma rohkem harutanud poleks. Kui ma üldse poleks harutanud, poleks mul täna valmis mitte üks, vaid tervelt kaks ja pool mütsi.


Harutasin, sest algne mõte teha üle ühe kolmega palmik ja kahega palmik ei tundunud 10cm(!) pärast enam nii hea mõte. Harutasin, sest viga oli sisse tulnud. Harutasin, sest olin liiga vara enne lõppu hakanud kahandama. Ja Nii Edasi. Harutasin pidevalt, sest olin mütsi alustades andnud endale sõna, et nii kui ma tööga rahul ei ole, kohe harutan üles. Kahjuks olen ma väga sõnapidaja inimene, nii ma siis muudkui harutasin.

Müts sai ikka lõpuks valmis ka


Ja kindadki alustatud. Täna alustasin, sain valmis ühe kinda välja arvatud pöial ning teisega jõudsin juba alustada pöidlakiilu, siis sai lõng otsa. Kui mu tellitud lõng homme kohale ei jõua, siis ma harutan suures kudumisigatsuses kinda üles ja koon uuesti!


Selle pika jutu lõpuks tänan oma sõbrannat Ulvit, kellel ei olnud aega kohe mulle mütsi kuduma hakata nii et pidin selle töö ise ette võtma ning kes mulle täna telefoni teel õpetas pöidlakiilu tegemist
lossipreili kirjutas selle 19:35 - Link - kommentaarid (9)

17 Jaanuar 2011
Uuel aastal uue hooga...

... ja uute tehnikatega. Minu elu esimene paeltikand valmis eilsel Harjukate kokkusaamisel. Uus tehnika võlus mind esimesest pistest, täna oli kohemaid käik kangapoodi paelu ostma.

***

Möödunud kiiresse nädalavahetusse mahtus ka üks kauaoodatud soolaleivapidu. Kord tegin ma sellise soolaleivakorvi. Lõpuks ometi oli mul võimalus jälle korvi täita

Et siis sool.

Taas ise kokku segatud ja purki valatud.

Leib. Kuna nädalavahetusse paigutus ka uusaastapidu töökaaslastega (kus vahejuhtum minu veeklaasi lennanud ja minu poolt pahaaimamatult allaneelatud tähekujulise peokaunistusega oleks mind peaaegu traumapunkti viinud, aga see selleks), polnud selle ise küpsetamiseks aega. Õnneks tean kohta, kust saab iseküpsetatud leiba.

Ingel. Korvis kõlgutas oma maatüdrukulikult tugevaid sääri Tilda rannaingel. Läks ta uude kodusse hea inglina kodu ja selle elanike üle valvama.

Lisaks oli korvis natuke magusat, et leiva ja soola kõrval ei lõpeks majast iialgi kommid! Kogu korvist pilti kahjuks polegi.

Kaunist ja käsitöörikast alanud aastat kõigile Isetegijatele!
lossipreili kirjutas selle 13:30 - Link - kommentaarid (17)

.: Teeme koos :.
.: Arhiiv :.
Viimased postitused
Mai 2014
Detsember 2013
November 2013
Oktoober 2013
September 2013
August 2013
Juuli 2013
Veebruar 2013
Jaanuar 2013
Detsember 2012
November 2012
Juuni 2012
Mai 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
Juuni 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuli 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008