Lossipreili näputööd
Lossipreili blogi
.: Minust :.
Vanus: 30+
Elukoht: Tallinna lähistel
Tähtkuju: skorpion
.: Meeldib :.
suvi, soe, ujumine, käsitöö tegemine ja kui selleks aega antakse, küpsetamine ja söögi tegemine ning selle eest kiita saamine, teisi üllatada ning kui teised mind üllatavad, vanusega võrdne arv roose igaks sünnipäevaks, lauamängude mängimine ja võitmine, lõputu kodu kujundamine, lapsega mängimine ja talle uute asjade õpetamine, käest kinni käimine.
.: Ei meeldi :.
konnad, ämblikud, üldse igasugused putukad, külm, suusatamine, pimedus, õudusfilmid, ulmeraamatud, see kui olen teinud midagi mida tahaks muuta aga enam ei saa, et vahel ei julge teha tegusid ja öelda sõnu mida tegelikult tahaks.
.: Külastajaid :.

289690

29 Detsember 2008
Kui interneti kaudu oleks võimalik aroome edastada, siis minu tänane postitus oleks rukkileiva lõhnaga. Täna küpses minu ahjus päris ehtne juuretisega tehtud rukkileib, ja seda imelist lõhna oli tõesti terve maja täis! Leivategu algas juba üleeile õhtul, kui panin juuretise hapnema. Eile segasin taigna kokku, pistsin sisse veel kuivatatud aprikoose, musti ploome ja rosinaid ning panin vormi kerkima, täna siis küpsetasin. Tuli selline magus puuviljaleib:

Pole näha, et ma üldse kunagi enam poest leiba ostaks. Võimalusi on lõputult, tahaks teha leiba igasuguste seemenega, siis pähklitega, siis lihaga, siis lihtsalt rukkijahust ilma mitte millegita, jne jne jne

Pihuloomadest. Nende vaimustus kestab, ja lõppu pole näha. Polkovnik, hoia alt, mul on suur edumaa Õmblesin nädalavahetusel valmis terve portsu pihuloomi, nüüd on "must töö" tehtud ning saan kauneid talveõhtuid arhailise tikandi seltis nautida. Omavahel öeldes, üks on juba valmis tikitud ka aga kuna ilmselt läheb kinkimiseks, siis igaks juhuks veel ei näita.


Kahju, et jõuluaeg läbi on. Päkapikud enam ei käi, varsti tuleb jõulukuusk jõulukuuskedemaale saata... Kauni jõuluaja meenutuseks veel ühed kingituseks vilditud ehted


Aasta ise hakkab ka läbi saama. On olnud päris huvitav aasta, ka käsitöö mõttes
Isetegija on minu pojaga täpselt ühe vanune, oktoobis said mõlemad kolme aastaseks. Väike kõige tähtsam inimene minu elus on ka põhjuseks, miks mina, paadunud isetegija, nii hilja Isetegijaga liitusin. Lapse ootamise ajal sai ikka üht-teist tehtud, lapitekid siingi ära näidatud. Kui ootamine läbi sai, siis nagu kõik lapsevanemad väga hästi teavad, pole alguses peale Tema mitte midagi, millega tahaks (tihtipeale ka millega saaks) tegeleda. Minul läks veel nii, et kui laps oli 6 kuune, läks mees pooleteistkümneks aastaks välismaale tööle. Nädalavahetustel sai teist ikka näha, aga no kes siis käsitööd tegi... Mees tuli tagasi kodumaile, aga ise hakkasin uuesti tööl käima, ning jälle oli lõpmata suur puudus käest sellest, mida meil kõigil ometi peaks täpselt ühepalju olema...

Aga siin ma nüüd siis olen, ja ma pean ausalt tunnistama, et mul on teiega väga tore olnud. Mulle on väga meeldinud teie blogisid lugeda ja imetleda, mida kõike te armsad nobenäpud teinud olete. On meeldinud ise blogi kirjutada ning oma näputööst saadud emotsioone teiega jagada. Ja loomulikult ootan ikka järgimisi Harjukate kokkutulekuid!

p.s. kui juba lapse viimasest sünnipäevast juttu tuli, ei saanud ma kohe teisiti, kui pidin üles otsima pildi rongitordist, mis ma lapsele selleks päevaks tegin:


Ilusat aastavahetust kõigile ja kohtumiseni uuel aastal!
lossipreili kirjutas selle 20:51 - Link - kommentaarid (7)

21 Detsember 2008
Saan nüüd lõpuks teile näidata oma pihuloomi, millest esimest alustasin juba Harjukate arhailise tikandi kokkutulekul. Nimelt eile toimus see traditsiooniline jõulupidu armsate inimeste seltsis, mille loosipakkidesse minu pihuloomakesed potsatasid.

Mulle hakkas nende tegemine nii meeldima, et käsi-südamel-ausõna ma alguses mõtlesin, et nüüd ma enam midagi muud ei teegi kui ainult pihuloomi Nendes on kõik see, mis mulle praegusel ajal kõige paremini sobib: väike, lihtne, saab kiiresti valmis, võimalik peast teha, sobib hästi kinkimiseks ja on nii armas!

Esimeste loomade lõiked tegin ise, sest vajadus neid otsekohe tegema hakata oli suur, aga pihuloomade raamatut mul veel ei olnud. Pärast kui raamatu sain selgus, et minu loomad on veidi väiksemad kui raamatu lõigetel, aga minu jaoks seda armsamad
Need kaks oinast ja kass on siis enda lõigete järgi, niipalju kui internetis oli pihuloomade raamatu pilte, niipalju on otsesest allikast minu loomingus arvesse võetud. Ühelt poolt:

... ja teiselt poolt:


Väga mõnus oli peast teha, fantaasia lendas vabalt, polnud mingeid piiranguid kuidas "peab" või kuidas raamatus on. Selle ainult punase niidiga tikitud oinast tahtsin tegelikult teha mustale riidele ja tikkida ainult valgega, nagu oleks negatiiv, aga kuna sobivat musta kangast kodus ei leidunud siis tuli selline. Siis tuli veel mõte teha pihuloom teksariidest, kaunistada erinevate nööpidega jne jne. Aga neid te näete siis edaspidi!

Niipea kui ma pihuloomade raamatu endale koju sain, võrdseliselt oli fantaasialend selleks korraks otsas Kala nagu näete, on üks ühele raamatust maha tehtud. Siga on seesama, mis sai Harjukate kokkutulekul alustatud.


Mis ma veel kingipakkidesse tegin? Minu esimeses postituses näidatud nukk sai endale juurde mõned ihukatted:


... ning viltisin komplekti jõuluehteid:


Mina sain oma õelt, kes hiljuti hakkas ise oma perele rukkileiba küpsetama, kingituseks karbikese juuretist, rukkihelbeid ja -jahu ning retseptid ja õpetused leiva tegemiseks. Olen selle kingituse üle väga õnnelik, varsti ma enam poest leiba ei osta

Ilusaid jõulupühi kõigile!
lossipreili kirjutas selle 15:18 - Link - kommentaarid (2)

14 Detsember 2008
Täna Harjukate kokkutulekul käis headel lastel päkapikk Päkapikk nagu oleks luuranud, kuidas ma Sussimemme susse imetlesin ja omaette aru pidasin, milliseid toorikuid ma võiks temalt tellida ja millal ma küll leiaksin aega, et neid tikanditega kaunistada, ning tõi mulle sellise kingituse:Suur suur tänu Sulle, kallis Sussimemm! Sussid on imeilusad ja mulle täpselt parajad!

Kahju, et pidin kingijagamise alguses lahkuma, nii ma ei näinudki, mida päkapikk teistele tõi. Mina täiendasin omaltpoolt päkapiku kotti selliste teksast jõuluehetega:


Pilt kotist ja kaardist ka

Loodan, et saajale natukenegi meeldisid
Tore oli!
lossipreili kirjutas selle 17:29 - Link - kommentaarid (4)

07 Detsember 2008
Mõte oli selline, et teen ukse peale panemiseks jõulupärja. Selleks hakkasin kõigepealt penoplastist rõngale kleepima kastanimunasid. Kui kastanid olid otsas, selgus kaks tõsiasja: esiteks, rõngas oli uksele kleepimiseks liiga raske ning teiseks, laps koos mammaga olid liiga vähe kastaneid korjanud ning penoplast paistis välja.

Otsustasin ära kulutada oma kingipakkide kaunistamiseks ning neisse puistamiseks mõeldud kuivatatud sünnipäevaroosid ning teha rõngast hoopis küünlakaunistuse. Tagantjärele võib muidugi öelda, et kastaneid polnud üldse mõtet alla kleepida, sest välja nad eriti ei paista


Ning viimaste joonistamistundide pildid ka. Tegime minu lemmikut, aktikrokiid. Iga poosi jaoks oli aega 15 min.lossipreili kirjutas selle 21:01 - Link - kommentaarid (1)

04 Detsember 2008
Millegipärast ei õnnestunud oma piparkoogimaja pilti Piparkoogimaja projekti alla panna, panen siis praegu siia

Majaga läks nii, et tahtsin teha suure ja uhke maja, ikkagi minu esimene projekt Isetegijas, aga kui olin taigna lahti rullinud selgus, et ühest pakist jätkub ainult katusetükkideks... Ei tea kas taignapakid lähevad iga aasta väiksemaks või milles on asi? Nii siis pidi lahtirullitud taigen ootama, kuni ma uued lõiked teen, ja tulemus on siin:

Maja tuli nii pisike, et isegi päkapikud ei mahu sisse ära
Aknad on karamellist ja sees põleb teeküünal.

Pealtpoolt ka üks vaade:


Tõestamaks, et ma igal aastal maja küpsetan, pilt eelmise aasta majast


Ja eelmise aasta majast tuli üks väga meeleolukas foto pildistatuna läbi südamekujulise otsaakna:


Head ööd
lossipreili kirjutas selle 22:56 - Link - kommentaarid (9)

.: Teeme koos :.
.: Arhiiv :.
Viimased postitused
Mai 2014
Detsember 2013
November 2013
Oktoober 2013
September 2013
August 2013
Juuli 2013
Veebruar 2013
Jaanuar 2013
Detsember 2012
November 2012
Juuni 2012
Mai 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
Juuni 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuli 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008