Lossipreili näputööd
Lossipreili blogi
.: Minust :.
Vanus: 30+
Elukoht: Tallinna lähistel
Tähtkuju: skorpion
.: Meeldib :.
suvi, soe, ujumine, käsitöö tegemine ja kui selleks aega antakse, küpsetamine ja söögi tegemine ning selle eest kiita saamine, teisi üllatada ning kui teised mind üllatavad, vanusega võrdne arv roose igaks sünnipäevaks, lauamängude mängimine ja võitmine, lõputu kodu kujundamine, lapsega mängimine ja talle uute asjade õpetamine, käest kinni käimine.
.: Ei meeldi :.
konnad, ämblikud, üldse igasugused putukad, külm, suusatamine, pimedus, õudusfilmid, ulmeraamatud, see kui olen teinud midagi mida tahaks muuta aga enam ei saa, et vahel ei julge teha tegusid ja öelda sõnu mida tegelikult tahaks.
.: Külastajaid :.

289809

29 Aprill 2012
Emmeliine

Oma esimeses postituses kolm ja pool aastat tagasi näitasin teile enda õmmeldud nukku. Tookord, ainult poja emana, rahuldasin oma nukuõmblemise vajadust õetütre peal. Nüüd sain õmmelda teise nuku. Enda tütrele. Juba esimese nuku "tööpealkiri" oli Emmeliine, kuid nagu ma aru saan, see tema pärisnimena käiku ei läinud. SEE nukk ON Emmeliine. Õpetus ajakirjast Käsitöö talv 2007.


Nuku õmblemisega oli palju tööd. Ei, mitte õmblemisega, vaid toppimisega. Täidiseks nõutud 300g kraasivilla tundus hiigelsuur kohev pahmakas, üldsegi mitte minu nuku sisse mahtuv. Mahtus, ja tuli veel puudugi. Toppisin oma nuku tõesti hoolega tihedalt täis ja nägin kurja vaeva punnis käte ja jalgade keha külge õmblemisega. Ja üldse, kuidas teie saate aru lausest "käte õmblused jäävad külgedele". Aga see selleks, milleks siis ajakirjas pildid on.

Käed-jalad küljes selgus, et vaev alles algab. Viimase, seljaõmbluse kokku nõelumine oli alles ees. Alguses hea naljana tundunud mõttevälgatus õmmelda selja keskjoonele peitlukk muutus iga pistega aina jumekamaks ideeks. Mina oma nukule õigel ajal lukku külge ei õmmelnud ning tema kehal on nüüd üks õmblus, mis teda mitte ei kaunista. Seljaõmbluse saaks minu meelest teha korrekse vaid siis, kui keha nii tihedalt täis ei topi, kuid mina ei tahtnud kõvade jäsemete ja peaga (mitte et ta rumal oleks) nukule pehmet keha. Tihedalt villa täis keha seljaõmblusi andis ikka kokku sikutada. Ei olnud lihtsam ka keha tühjemaks tõstmine, siis õmblemine ja väikesest pilust juurde toppimine. Kuidagimoodi ei õnnestunud vältida linasele riidele suurest sikutamisest õmbluse äärde tekkinud augukesi. Järgmisele nukule siis seljale lukk!


Iga asi on millekski hea. Paeltikandiga kõveraks sikutatud nõel oli hea nuku juuste tikkimiseks. Ajakirja järgi oleks tüdruknukule piisanud 50 grammist ehk ühest tokist lõngast, kuid ühe nuku tegemise kogemuse võrra rikkana teadsin, et ühest tokist saab juuksed, mida saab punupatsi punuda vaid pisikese jupi. Mina tahtsin pikemaid juukseid. Et saaks punupatsi punuda pika jupi. Ja paksud pidid juuksed ka olema loomulikult. Tüdruk sai endale veidi vähem kui kahest tokist porgandikarva JIL lõngast nii lopsaka juuksepahmaka, et seda krunni keerates saab umbes sama suure krunni kui on tema pea.

Silmi tikkisin kolm korda, ning ma ei lõpetanud nende ümbertegemist mitte selle pärast, et oleks rahule jäänud, vaid sellepärast, et silmade kohale hakkasid augud tekkima. Seetõttu said silmad mis jäid ka veidi suuremad kui soovitud. Aga vähemalt õigemat värvi kui esimesed ja teised (kuigi mitte need kõige õigemad...)

Tüdruknukk valmisõmmeldud, täistopitud ja juuksed pähe tikitud oli riiete valmistamine ainult selge rõõm. Kõigepealt muidugi pitsiline aluspesu.


Ja siis lilleline kleit. Ilusa kangaga on nii, et ükskõik, mis sa sellest teed, ikka on ilus. Pitsiga alusseelik ka, et ikka rohkem pitsi oleks. Kingad jõudsin küll nahatükist välja lõigata, kuid mitte oma pisikese piiga sünnipäevaks kokku õmmelda. Nii kingitigi Emmeliine sünnipäevakingituseks paljajalu, ning samamoodi jalutab ta nurisemata tänaseni.


Kaunist kevadet, head Isetegijad!
lossipreili kirjutas selle 21:09 - Link - kommentaarid (15)

27 Aprill 2012
Harjukate kokkusaamistest

Olen sel aastal oma blogis kiivalt varjanud fakti, et olen usin kokkutulekutel käija. Ei saa enam mitte vaiki olla, sest pärast aprilli kokkusaamist, kus Harjukad maalisid koos Pisikese Haldjaga puidule-kangale, oli juttu et pildid peab ilmtingimata üles panema, et teised saaks kiita

Pisikese Haldja käekiri on niivõrd omanäoline ning puidust uksesiltidele suurepäraselt sobiv, nii oli ka minul algne mõte teha oma laste tubade uksesiltidele tema kavandite järgi. Kuna vahepeal kerkis foorumis arutelu, et Pisihaldjas võiks õpetada meid "oma moodi" joonistama, sai kokku lõppeks lepitud, et tema õpetab ja Preili Lossist siiski ise joonistab. Kuni kohapeal joonistades selgus, et need kaunid pontsakad käed ja jalad on minu jaoks liiga pontsakad. Ehk millegipärast polnud õiged nagu. Kui mina joonistan inimesi, siis käed ja jalad on parajad kriipsud ja tüdrukud-poisid ise ka suht piitspeenikesed. Nii kribasingi proovipaberile ühe tüdruku nii nagu mina neid tavaliselt ise joonistan, ning nii ta ka uksesildile tehtud sai.


Poiss niisamuti

Poja sildi kleepisime kohe tema toa ukse peale. Värskelt kaheaastaseks saanu nõudis tungivalt, et me kleebiksime tüdrukuga sildi kohe tema toa ukse peale, naiselikult ignoreerides asjaolu, et tal polegi veel oma tuba
***

Ajas tagasi minnes, märtsis tegime Kanzashi lilli.

Jaanushkale sai kõva häälega kilgatud, et toredad lilled küll, aga mina neid rohkem ei tee. Ära iial ütle iial. Tüdrukute sünnipäevad on tulemas ning mõned laiad paelad on ostetud...
***

Veebruari õpitoas nohistasin asjalikult koos teistega Viki juhendamisel karpi teha. Oli kiusatus katta karp ühega neist kaunistest taimepaberitest, mis õpetajal kaasas olid, kuid pidasin neid esimese töö jaoks liiga paksuks. Mõnel järgmisel karbil siis.


Jaanuaris meil kokkusaamist ei olnudki, mai oma juba ootan
Kaunist kevadet!
lossipreili kirjutas selle 19:52 - Link - kommentaarid (9)

07 Aprill 2012
Mütsipalavik

Mind tabas kergesti diagnoositav kuid ravile raskesti alluv mütsipalavik. Suhteliselt lühikese aja jooksul tuli minu nobedate sõrmede vahelt mitmeid kootud ja heegeldatud peakatteid (peaaegu) kõigile pereliikmetele. See oli nagu mingi seletamatu hullus, mis mind haaras. Tõeline epideemia. Vaevalt oli üks valmis, kui juba haarasin teise tegemise järele. Kudusin üht, juba mõtlesin järgmise peale. Eelmisel veel otsad peitmata, juba uus varrastel. Vastvalminud mütsile veel pärlid külge tikkimata, aga uus vaja alustada. Ja nii edasi. Siin nad on, enam-vähem valmimise järjekorras. Osadega juba jupp aega käidudki, enne kui sai mahti täna viimased pildile püüda. Kõigil mütsidel modelliks minu tütar.

1. Sokikese müts
Tahtsin endale laenata heegeldatud mütside raamatut, aga polnud seda teinud. Meenus Isetegija õpituba. Selgus, et seal on Mütsikool täiesti olemas. Täpselt nagu Sokike aastal 2008 kirjutas, mina tundsin lumistel päevadel tungi heegeldada mõni värviline pitsmütsike Heegelmotiive kokku 11, kasutasin vanu nõuka-aegseid iirisniite. Tahtsin kasutada rohkem roosat ja punast, aga roosat oli vähe ja punast nagu selgus enam üldse mitte, siis sobitasin põhitooniks lilla. Konks nr 1. Mütsi omanikuks käesoleva postituse piltide modell ehk minu pisike piiga.


Sellega oli kolm tilka verd mütsikuradile antud. Järgmiseks:
2. Kootud suvemüts
Õpetus ajakirjas Käsitöö suvi 2007. Ainult et õpetuse järgi ülesloodava 80 silma asemel tegin mina oma lõngast, varrastest ja kudumistihedusest tingituna 170 silma ning müts sai 8 pärlitega saki asemel neid tervelt 17. Lõngaks ilmselt suht vanast ajast pärit (tänud Egele roosade lõngade eest!) Schachenmayr nomotta Constant 50% puuvill 50% akrüül. Vardad nr 2. Jällegi oma preilile. Ei saa välistada, et see Piibelehe-neitsi mütsike saab veel kaunistuseks mõne lille või liblika.


3. Lotu
Endale tahtsin ammu aega ühte lotakat mütsi teha. Kuna sel talvel õnnestus mul oma õhem (talve-) kevad-sügis (-suve) müts ära kaotada, oli aeg küps. Lõngaks Lana Gatto Super Alpaca 50% meriinovill 50% alpaka. Minu ülimalt suured tänud Pirethile näpunäidete eest! Soovitava mütsikujuna silme ees müts Valge roos jõudsin mina sellise tulemuseni:

Kuna mulle lotu väga meeldib (ja enda meelest ka väga sobib ) siis olgu enda jaoks kindlasse kohta üles tähendatud ka tegemise juhis:
Varrastega nr 2,5 124 silma, kudusin 16 rida 2:2 soonikut. Siis võtsin vardad nr 4, kahandasin 8 silma (Pirethi küll soovitas 12 silma kasvatada, aga mul tuli sama tulemus kahandades ja kudusin parempidi kuni mütsi pikkus koos soonikuga oli 22 cm. Siis alustasin otsa kahandust. 2 silmust kokku, 2pp vahele. Siis tavaline pp rida. Nii 4 kahandusega rida (8 rida siis kokku). Siis 2pp kokku, 1pp vahele. Jällegi pp rida. Nii 2 rida kahandust (4 rida kokku). Siis 2pp kokku ja valmis!
Peale mõningast kandmist võib nüüd küll arvata, et silmi oleks võinud siiski vähem olla... Järgmisel lotul võtan arvesse.

Naabrid pidevalt naeravad, kuidas Lossipreili käib südasuvel ringi, tutimüts peas. No mis, teha, Lossipreili kardab külma ja suvelgi on ilmad tihti jahedad. Edaspidi näevad nad Lossipreilit aias asjatamas, must lotu peas. Mõtlesin veel, kas tikkida lotule tütre roosast suvemütsist ülejäänud roosad pärlid, et müts harmoneeruks minu roosade kummikutega. Aga... vaata mütsi nr 5.

4. Mereröövli müts
Lotu vajas aeg-ajalt pähe proovimist, aga endale mütsi pähe pannes jälle ei näe nii hästi kas on hästi või mitte. Õnneks avastasin, et minu ja mu 6 aastase poja peaümbermõõtude vahe on vaid 1cm (kusjuures temal on suurem). Proovimise abivahend olemas, muudkui proovisin ja kudusin. Läks jutuks, et ehk peaks hoopis tema selle mütsi endale saama. Tema vastas, et sellisel juhul pidavat mina sellele surnupealuu tikkima. Kuna lotust jäi musta lõnga üle, samuti oli olemas teadmine palju silmi teha (soonikule siis 124, vardaid nr 4 võttes kahandasin 20 silma), uut mütsi alga. Super Alpakat terveks mütsiks siiski ei jagunud, aga leidsin üsna sarnast musta lõngavööta villast lõnga, mille ma ise kahtlustan aasta isa tekilappidest ülejäänud JIL olema. Pealuu muster siit, tikitud valge JIL`ga.

See pilt ei ole tehtud spetsiaalselt blogi tarvis, lihtsalt ühel päeval oli neiu nõus õue minema vaid siis, kui saab venna surnupealuuga mütsi pähe panna.

5. Veel üks lotu
Sinna need roosad pärlid läksid. Lõngaks Titan Wool Winner 100% Meriino, vardad nr 2,5.
Ma ei ole kunagi eriline satsisalli fänn olnud. Aga minu ema sattus neid tegema ning tahtis ikkagi mulle ka ühe teha. No olgu, ostsin siis lõnga. Katia Ondas. Roosa-lillakirju. Ema kudus mulle kahest tokist pika ja lopsaka salli (11 silma reas), mis on absoluutselt vaimustav. Salli saab täiendama siis minu enda poolt kootud käesolev roosa müts. Komplekt nõuab karjuvalt roosasid randmesoojendajaid!!! (kui kõik ausalt ära rääkida, siis on käesolevaks hetkeks randmesoojendajad juba valmis, aga pilt nendest teine kord)


6. Roosa kübar, mehe soonikmüts, laia äärega kübar preilile, jne
Peaaegu iga mütsi vahepeal heegeldasin endale roosat suvekübarat. Kuni jõudsin äratundmisele, et minu valge naha ja blondide juuste jaoks on roosa lõng liiga hele. Poolik kübar ootab oma saatust.
...
Lisaks jõudsin mütside nr 4 ja 5 vahepeal alustada nn David Beckham`i stiilis soonikmütsi mehele. Kuna silmade arv sai (vist) siiski vale ja harutamisest lihtsam on asi kõrvale visata ning uut alustada, läheb soonikmüts lõpetamisele hiljem.
...
Ning, pisipiigal puudub täielikust õnnest veel laia äärega lopsaka lillekaunistusega suvekübar. Mille ta ka peab saama. Nii et mütsisaaga pole kaugeltki mitte lõppenud, vaid lihtsalt vahepeal teistele tegemistele ruumi teinud.
Tänan modelli ning tänan vaatajaid-lugejaid
lossipreili kirjutas selle 19:57 - Link - kommentaarid (5)

.: Teeme koos :.
.: Arhiiv :.
Viimased postitused
Mai 2014
Detsember 2013
November 2013
Oktoober 2013
September 2013
August 2013
Juuli 2013
Veebruar 2013
Jaanuar 2013
Detsember 2012
November 2012
Juuni 2012
Mai 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
Juuni 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuli 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008