Lossipreili näputööd
Lossipreili blogi
.: Minust :.
Vanus: 30+
Elukoht: Tallinna lähistel
Tähtkuju: skorpion
.: Meeldib :.
suvi, soe, ujumine, käsitöö tegemine ja kui selleks aega antakse, küpsetamine ja söögi tegemine ning selle eest kiita saamine, teisi üllatada ning kui teised mind üllatavad, vanusega võrdne arv roose igaks sünnipäevaks, lauamängude mängimine ja võitmine, lõputu kodu kujundamine, lapsega mängimine ja talle uute asjade õpetamine, käest kinni käimine.
.: Ei meeldi :.
konnad, ämblikud, üldse igasugused putukad, külm, suusatamine, pimedus, õudusfilmid, ulmeraamatud, see kui olen teinud midagi mida tahaks muuta aga enam ei saa, et vahel ei julge teha tegusid ja öelda sõnu mida tegelikult tahaks.
.: Külastajaid :.

292383

17 Mai 2014
Lapsed rõõmsaks!

Kui ma oleks teadnud, et ma saan loosiga kaks poissi, 8a ja 7a, siis arvake ära, kas ma oleksin pakivahetuses osalenud? Õige, ei oleks. Aga kui tulemused käes, siis oli juba hilja. Nonii, kaks poissi. Kaks poissi... Kaks poissi!!! Sama vanad pealegi. Ehk siis, kasutasin ära ainsa hea asja, mis loositulemuses oli, ning genereerisin ideid vaid ühe korra (kui aus olla, siis rohkem ühtegi mõtet, mida selles vanuses poistele teha, mul tegelikult nagunii ei tulnud ka).

Kõigepealt põll.


Otse loomulikult pidi kumbki poiss saama erinevast kangast põlle, aga mu oma poeg (ka 8a muide), kui neid uusi kangaid nägi, ütles piraadilaevadega kanga kohta "tee sellest mulle midagi!". Küpsiseid sööva kolliga kangas sobibki põlleks paremini, ehk siis mõlemad põlled tulid samasugused, väikeste erinevustega detailides.


Kuna minu pojal on piraaditeemaline tuba, on piraaditeema vist ainuke, milles ma poisteteemadest tõesti kodus olen. Sellest inspireerituna sündisid siis surnupealuuga lipud (meite kodus lehvib kolm sarnast lippu topsi sees ühes eelpool mainitud toas)


... ja pesulõksud (meitel kasutatakse selliseid tähtsate paberite ja joonistuste riputamiseks).


Tegelikult on laste pakivahetus tore projekt ning kui mulle garantiikiri antaks, et ma järgmine kord saan tüdrukud, siis osaleks jälle
lossipreili kirjutas selle 12:21 - Link - kommentaarid (5)

18 Detsember 2013
Piparkookidest


Sel aastal oli piparkoogimaja põhitegija hr Esimese Klassi Poiss. Koolilaps teadagi taipab, et arhidekt teeb kõigepealt joonise


ja alles siis maja


Lähedastega juba aastaid toimuval loosipakipeol tunneb minu tehtud pakid juba aastaid avamatagi ära piparkoogist nimesildist


veel piparkoogisüdamlikke nimesilte


Idee järgi peaks minu tehtud kingitused olema veel äratuntavad käsitööna valminud sisu järgi, kuid sel aastal peale lavendlikotikeste muud ei jõudnudki


viimaseid annab hästi pakki sobitada koos JOIK sarja lavendlitoodetega


Sel aastalgi sai tehtud valgeid ilupiparkooke


ning "Polkovniku piparkooke" tavalisest miniatuursemal kujul


Häid jõule, head Isetegijad!lossipreili kirjutas selle 20:07 - Link - kommentaarid (8)

16 Detsember 2013
TK voodipesu

Õmblesin oma tütrele kaks komplekti voodipesu tema uhiuude voodisse uhiuues roosas toas. Kui siis esimest voodipesu hakkasin voodisse sättima, kutsusin 3-aastase toaomaniku valima, et kumma kompekti me siis esimesena paneme. "Printsessidega!" teadis ta kohe. Eeee.. et printsessidega ma tegelikult ei teinudki... "Siis roosat!". Aaa, roosat on. Vähemalt ühe komplekti lina ja tekikoti teine pool on roosa valgete täppidega ning see sobis ka nõudlikule preili kolmesele ideaalselt. Roosa on küll veidi liiga tume võrreldes Laura Ashley õrn-õrnade tassikestega, mis on nii-nii pastelsed, kuid õigemat roosatäpilist kangast linale ei leidnud. Teine komplekt voodipesu on lilleline, aga need pildid teine kord.


Väike vihje, et tütre toas on muudki isetegemist toimunud:


Järgmisel korral jõuluteemal: ilupiparkookidest
lossipreili kirjutas selle 21:47 - Link - kommentaarid (10)

13 November 2013
Lavender's blue, dilly dilly, lavender's green,
When I am king, dilly, dilly, you shall be queen.


Lavendlilõhnalise kingituse lugu


Sel aastal kuivatasin taas lavendleid

Foto: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Lavender_7.JPG

ning täitsin Tildatiibu


pintseldasin laiemat sorti pesupulgad akrüülvärviga valgeks ning kaunistasin salvrätitehnikaga


kaunis heegelpits Siire Vanaselja Rahvuslike äärepitside raamatust


juba varemgi kasutatud Rootsi põiming


kingitus tõelisele romantikule


Lavender's green, dilly, dilly, Lavender's blue,
If you love me, dilly, dilly, I will love you.


lossipreili kirjutas selle 20:26 - Link - kommentaarid (10)

09 Oktoober 2013
Kurjade lindude tort

Rongitort on ajalugu, kurjad linnud ruulivad.


Värvilised martsipanid ostsin Suhkrukunsti poest, mis asub Tallinnas Mustamäe teel (tordikaunistajate paradiis, muide). Väga mõnusalt voolitavad nagu plastiliin. Iseenda külge hakkab hästi, näppude külge peaaegu üldse mitte. Ilusad selged värvid, lisaks suurtele olemas ka paraja suurusega (250g) väikesed pakid.

Ühest väikesest rohelisest pakist jätkus 14 rohelise notsu tegemiseks, mis oli minu tordile paras kogus. Punasest siis linnud. Kollase martsipaniga läks kahjuks nii, et sellel ajal kui mina müüjaga asjalikku juttu ajasin, tuli minu selja tagant salaja teine ostja ning võttis salakavalalt viimase paki ära. Poes mõtlesin, et mis siis ikka, kollaseid linde lihtsalt ei tule, aga unustasin nokad. Pidin osa valget martsipani kodus kollase tuhksuhkruga värvima, aga see muidugi nii ilus kirgas värv ei jäänud. Tuhksuhkur muutis martsipani ka kuivemaks, mistõttu nokad olid ainukesed, mille lindude külge kleepimiseks pidin neid veidi niisutama.

Vaid must värv valmistas väikese pettumuse, osutudes pakist välja võttes (mitte piisavalt) tumedaks halliks. Seetõttu ei tulnud ka musti linde ning silmad ja kulmud tegin hoopis tumeda shokolaadiga, mis jäi palju kontrastsem. Halli martsipani koos ülejäänud valgega kasutasin lahtirullituna tordi katmiseks. Kui juba shokolaadi sulatamiseks läks, tegin shokolaadist ka oma tavapäraseid tordikaunistusi, aga järgmine kord ma enam nii ei tee, need jäid natuke nagu teisest ooperist.Tort ise on klassikaline küpsisetort. Lapsed olid kollektiivselt absoluutses vaimustuses, tehti mobiiliga pilte ning üks küsis kellena ma töötan ja soovitas torditegemise ameti peale üle minna Kui te nüüd mõistatate, kas rohkem ihaldati lindude või notsudega torditükke, siis esmajärjekorras krabati ja jagati pesast ära 8 muna Ja seejärel kohe järgmistena lindudega tükid, mõistagi.
lossipreili kirjutas selle 05:23 - Link - kommentaarid (6)

11 September 2013
Käterätt

Kaks rootsi põiminguga käterätti.


Ühel neist Kadristiku loodud muster,tänan!


Teisel minu poolt juba varemgi tehtud põiming. Viitama pean jällegi siinkohal Kadristikule ning ka Pisilinnule, ei teagi kumma blogist selle mustri olen võtnud.


Heegeldatud äärepitside muster Siire Vanaselja Rahvuslike äärepitside raamatust.

lossipreili kirjutas selle 20:58 - Link - kommentaarid (4)

18 August 2013
Rannakott

Suur ja mahukas. Mahutab 4 rannalina, kahed ujumispüksid, kaks trikood, veepudelid, päikesekreemi ja muudki vajalikku, ehk kogu neljaliikmelise pere rannavarustuse. Kangas tugevdatud liimiriidega, sees vooder. Voodri küljes kaks taskut, neist üks lukuga. Kahe pika sangaga.

Testitud Musta mere ääres.
lossipreili kirjutas selle 17:53 - Link - kommentaarid (5)

10 August 2013
Kotid

Tegin kaks Kihnu vardakotti.


Esimese kingituseks Katrinile, kes meid oma ühel teisel saarel asuvasse suvekoju puhkust veetma kutsus


Teise tänutäheks Kadile abi eest


Ilusat suve jätku!

lossipreili kirjutas selle 03:47 - Link - kommentaarid (4)

07 Juuli 2013
7 põlle

Olen kõva küptsetaja. Nii ka minu lapsed. Põllemõte oli ammu, nüüd siis teod.

1. Tütre põll
Tütar (siis veel kahene) sai kangast ise valida. Mul oli isu teha roosiromantilist põlle. Valiti aga punane ja täpiline. Ma pole kunagi öelnud, et täpiline on halvem kui roosiline.

Teate ju seda ütlust, et less is more ehk vähem on rohkem. Noh, selle põlle kohta see küll ei käi. Kanga peal kangas, paela peal pael. Kõige all veel vooder.


2. Poja põll
Poeg tahtis oma põllele kõigepealt ämblikmeest, siis kurje linde. Preili peaaegu kolmene muide tahtis venna põlle valmides endale ka kohe "ämbri böödsi lindudega" põlle, sest tema enda põll "on mul ju nii kaua ka olnud juba" (täpselt 1 nädal). Ma ei ole kunagi arvanud, et peaksin hakkama tegema neid väljaprinditavaid ja triigitavaid pilte, või kuidas iganes see käib. Peale kahe tigeda linnu aplitseerimist tundub see üsna jumekas tehnika.


3. Naabritüdruku põll
See roosiromantiline kangas on üks minu koduse kangavaru lemmikuid.


Sellest sai ka minu lemmikpõll. Lemmikpõll sai viimased lemmikpaelaribad. Suur tasku ja kirju vooder.


Merihobu tee piigale loomulikult, lisaks ka Merihobu.


4. ja 5. Kaksikute põlled
Kaksikud on minu poja lasteaiakaaslased. Tugeval põllelainel olles pidid ka nemad endale sünnipäevakingituseks põlled saama. Mõte oli selline, et poisipõllel on poistekangas ja tüdruku põllel tüdrukukangas, ning mõlemal ka veidike teist. Poeg, kes tuli appi kangaid valima, nentis õigustatult, et "sul ei olegi ju poistekangaid". Vastab tõele. Ka musta põhjaga roosiline kangas ei kvalifitseerunud poistekangaks.

Teksataaskasutus on mulle alati istunud, ning see tuli mulle ka nüüd appi. Poisi põll sai rohkem teksat ja sinist ning veidike punast, tagumine pool mustade täppidega. Tüdruku põll sai rohkem punast ja ühe teksatasku, tagumine pool punaste täppidega. Põlled valmisid viimasel tunnil enne peole minekut, üks klõps hoolikalt kase otsa riputatud põlledest tehtud algas paduvihm, põlled jäid pildile nagu jäid.


6. Teise naabritüdruku põll
Teine naabritüdruk pidi oma vanematelt saama sünnipäevakingiks mänguköögi. Seda kuuldes oli omalt poolt raske midagi paremat välja mõelda, kui jälle põll Rõõmus laps ja rõõmus kangas sobivad hästi kokku, nii ma õmblesin teisegi põlle maasikakangast koos täpilisega.


7. Vahetuskauba põll
Põll pidi minema asenduskingituseks poisile, kes sai oma sünnipäevakingituse kogemata varem kätte. Juhtub

Veel üks kurjade lindude fänn. Kui ma poleks Kangadzunglist lindudega kangast leidnud, oleks see põll küll sündimata jäänud. Ja mina sain poisi emalt kaks imeilusat roosiprossi!


Selline põllesaaga siis


p.s. piltide koha pealt ei ole küll kindel, kas need ennast ilmutavad. pole ammu bloginud...
p.s2. ma ei tea mitmendal katsel, pildid nähtavad!
lossipreili kirjutas selle 21:34 - Link - kommentaarid (15)

17 Veebruar 2013
Kevadised rätikud

Rohelised nagu esimesed tärkavad salatilehed. Värsked heleroosad nagu õidepuhkevad tulbid. Veel paar viimast valget lumeriba.
Sellised rõõmsalt kevadised rätikud.


Inspiratsioon ikka Unduka rätikutest.


Teise rätiku muster on kusagilt internetiavarustest, täpset viidet kahjuks enam panna ei oska. Originaal oli tegelikult huck kanga oma, mina tegin vahvlile mis veidi muutis mustri iseloomu.


Kevad ei ole enam kaugel!
lossipreili kirjutas selle 14:55 - Link - kommentaarid (4)

.: Teeme koos :.
.: Arhiiv :.
Viimased postitused
Mai 2014
Detsember 2013
November 2013
Oktoober 2013
September 2013
August 2013
Juuli 2013
Veebruar 2013
Jaanuar 2013
Detsember 2012
November 2012
Juuni 2012
Mai 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
Juuni 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuli 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008