Et ideed kunagi ei lõpeks
Et ideed kunagi ei lõpeks23 September 2007
Pärnumaa isetegijate kokkusaamine Tõstamaal

Eile olid oodatud Pärnumaa isetegijad Tõstamaale klaasisulatamist proovima. Kohal olid TipTäp, Roheline, Lisbet, Koidutäht, Urri sõbrannaga Pärnumailt ja Helen 312 (oli kohale tulnud lausa Tallinnast) mina ja meie juhendaja Inger (Tõstamaa Keskkooli käsitöö õpeteja). Algul tutvustas Inger meile klaasiga tegemise võimalusi ja jagas häid soovitusi. Näitas ka varasemaid töid, mida ta on teinud loos lastega. Siis asusime ise tegutsema. Piirid seadis ahi. Vahepeal tegime ka väikese puhkepausi kus arutasime veidi järgmiste kohtumiste plaane. Enne lahkumist näitas Inger veel mida saab kodus teha klaasiga. Kätte me neid imelisi töid ei saaud, sest klaas peab 700-800 kraadises ahjus olema 1,5 tundi ja siis 24 tundi ahjus jahtuma. Seega saaks kätte täna õhtul. Tegelikult lähen meie töödele järgi teisipäeva hommikul ja kätte saamine toimub siis nagu me rääkisime.
Rohelise tehtud pildid
Veel reedel oli mure, et kuidas läheb aga juba ürituse ajal oli selga, et kohal olijatele meeldis. Õpeteja oli veel koju minnes meeldivalt üllatunud, et milline seltskond, millise positiivse energiaga.
Loodetavasti võetakse tööd järgmisele kokkusaamisele kaasa.
Isabel 18:49 - Link - kommentaarid (3)

18 September 2007
Nüüd on siis tikutopsivahetus läbi. Mina tegin Piiksuprixule
Mamma tehtud kindad on alati tehtud sama mustriga, see on tema allkiri, mida eavad kohalikud. Kui keegi on kindad kuhugi unustanud siis ikka tuletatakse meelde, et need on ju teie pere kindad.
Seni on minu ema sokke-kindaid kudunud, nüüd minu kõrvalt hakkas taas suuremaid asju kuduma. Kunagi kudus ka mulle ja minuvendadele õele kampsuneid. Nüüd elab ta Pärnus ja enam ei suuda kesklinnas nii käia, et lõngapoodi sisse ei astu. Mina siis aegajalt piilun tema lõngakotti.
Isabel 12:58 - Link - kommentaarid

Foorumis käib arutelu, et mida järgmisena koos teha: kas kinnast või sokke. Minu73 aastane mamma(vanaema) koob selliseid kindaid Sooniku koob keerdparempidistega, et välja ei veinks. Koodud on need maavillastest lõngadest. Ja nüüdseks olen oma ema nakatanud ka käsitöö pisikuga. Kudus Kevinile külmadeks talveilmadeks sooja kamsiku. Pilt on seljatükist.
Isabel 10:59 - Link - kommentaarid (5)

16 September 2007
Kotid
Kevadel tegin kotivahetus vol3s koti Britiliisile kollase-oranzi-valge kirjust Caprist. Endale sellest inspireerituna

Heegelnõla suurus oli 1,5 mm. Kokku kulus veidi alla 3 toki (iga ühte oli tokk) Voodrit ei pannud. Ühendusrõngasteks on Abakhanist ostetud puust rõngad. Pesus käispea iga nädal tava programiga ja järgmisel suvelgi saab käia.
Augustis hakkas see kott ära tüütama ja nii õmblesin uue.

Seest ja väljast on ühtesugune riie. Sangad on taas Abakhanist 25 EEKiga. Mahutavuselt on need kotid enam-vähem ühesuurused.
Eelmise aasta lõpus palusin foorumis abi käsitsi vanutamisel ja nüüd lõpuks saan ka selle koti näidatud.
Kootud on see kahekordsest heidest ja käsitsi kuuma veega pestud, et kokku tõmbaks. Pesumasinas oleks veelgi enam kokku läinud. Mulle ta täitsa meeldib.

Isabel 14:33 - Link - kommentaarid (6)

15 September 2007
11. september 1997 oli õnnetu eestlastele - Kurkse katasrtoof.
11. september 2001 oli šokk maailmale - terrorism Ameerikas.
11. september 2004 on rõõmupäev minule - sain emaks.
Siin on palju vaimustuses Pisihaldja tegemistest, nii ka mina. Juba siis kui ta esimesi kordi siin oma töid näitas tekkis plaan poja sünnipäevaks särk temalt tellida. Nüüd napp kuu enne tähtsat päeva saigi see teoks. Traktor tunti kohe ära. Kalad ka. Dokadilliga (krokodilliga) veidi seletamist ja ka tuttav. Siis kui Pisihaldjas särki alles joonistas tekkis poisil putuka vaimustus.
Isabel 17:14 - Link - kommentaarid (4)