LumiDesigns
Minust
Vanus: 36
Asukoht: Hispaania, Madriid
Tähtkuju: neitsi
Meeldib
viimasel ajal meeldib vaikus üle kõige :)
Ei meeldi
ehh, kõik on nagunii mõtlemises kinni :)
Lemmikud lingid
UUS KODULEHT!
Vana koduleht
Tuulik tuulutab...

Mõttetarkus
Suurim ruum maailmas on arenguruum
Arhiiv
Viimased postitused
November 2010

Veel

lemmik raamat
Neale Donald Walsch "Jutuajamised Jumalaga"

lemmik film
Viimasel ajal pole eriti olnud aega filme vaada. Kõigi aegade lemmikuks on siiani "Valel ajal vales kohas"

lemmik muusika
Kuulan heameelega kõike, millel on ilus meloodia

LumiDesigns
Peamiselt poolvääriskividest ehted, sekka satub ka muud
21 November 2010
Liiga kaua olen venitanud selle kaelakee ülespanemisega. Nimeks tal 'Taevavärav'. Valmis ta juba... eee.. ei mäletagi. Vast paar kuud tagasi. Ja oma valmimise hetkest alates on ta peaaegu iga päev mul kaelas olnud. Vot selline side tekkis temaga! Ja eks sellel on oma põhjus ka. Selle kaelakee idee hakkas küpsema juba juunikuises joogalaagris ja paberile sai augustikuises joogalaagris Nimelt oli meil teemaks kaheksakand ja seal jagati meile ka infot kaheksakanna kohta. Mulle sai ta kohe väga südamelähedaseks ja oma lugu sellest hakkas küpsema. Panin selle infolehe väga kindlasse kohta ära, sest teadsin, et kui kaelakee valmis, siis on jube hea seda infot ka teistega jagada. Aga vot nii kindlalt panin selle lehe ära, et enam üles ei leidnudki. Ja siit sain endale järgmise ülesande - ise info kokku koguda ja mis veel olulisem - panna kirja, mida kaheksakand mulle tähendab. Kopeerin ka siia blogisse oma kodulehelt selle info, mis ma kokku kirjutasin:

Kaheksakand ehk viru värav ehk muhu mänd jne. Heal lapsel mitu nime. Minule on kaheksakand tuttav eelkõige vanaema kootud sokkidelt ja kampsunitelt. Kuidagi mõnus ja soe ja eestlaslik. Kuid oma üllatuseks sain teada, et seda sümbolit kasutasid juba sumerid. See on iidne kaitsesümbol, mis kaitseb meid kurja eest ning toob õnne. Kaheksakand sümboliseerib veel päikest, allikat, põhjanaela, koidu- ehk õnnetähte, nelja ilmakaart ja kindlasti on tal veel palju tõlgendusi. Eks igaüks leiab sellest sümbolist endale just selle, mida tal parajasti vaja aga peab ütlema, et tegemist on väga suure väega sümboliga. Kaheksakanda on veel nimetatud kaheksatipuliseks täheks. Number kaheksa pikalipanduna on lõpmatuse märk – igavikulisus, lõpmatus. Hiinas tähistabki number kaheksa universumi terviklikkust ja kõikehõlmavust. Minu jaoks on kaheksakand justkui värav – Taevavärav, läbi mille minnes saame lennata kõrgemale ja näha elu laiemas plaanis.
Üheltpoolt on tegemist suhteliselt lihtsa kuid teiseltpoolt ka väga väeka kaelakeega. Seal on päris mitu sümbolit, millel juba eraldivõetuna on võimas energia. Keskel on ring – ametüsti-ring. Ring on püha sümbol, mis tähistab igavikulisust, tingimusteta ja piiritut armastust. Ringi ümber on kaks ristuvat silma, mis kokku moodustavad kõikenägeva kaitse-silma. Silma-kuju ehk vesica piscis on sümbol, läbi mille loodi Valgus siia ilma. See on kõige alguse sümbol, mis tekib siis kui nais- ja meesaspekt ühinevad. Ümber kaheksakanna lendab neli kotkast. Kotkas on lind, kes suudab lennata kõrgemale kui ükski teine lind ja seepärast on teda peetud jumala sõnumitoojaks. Ja nagu kõige keskel on ring, siis on ka ripats ümbritsetud ringiga – jumalik igavikulisus, ilma alguse ja lõputa.


No ja siis mõned pildid ka:

Rohkem pilte siis kodulehel.
Mul on sooviks teha kolm kaheksakannaga kaelakeed hiljemalt jõuluks, mis läheks mu e-poodi. Need ei tule täpselt samasugused, mul on veel neli kavandit. Kui kellelgi on soovi saada endale kaheksakannaga kaelakee, siis andke palun teada, saaksin teha õige pikkuse ja sobiva kiviga.

Peatse kohtumiseni!
ka käsitööhuviline saatis kell 21:50 - Link - kommentaarid (14)208706 külalist