LumiDesigns
Minust
Vanus: 36
Asukoht: Hispaania, Madriid
Tähtkuju: neitsi
Meeldib
viimasel ajal meeldib vaikus üle kõige :)
Ei meeldi
ehh, kõik on nagunii mõtlemises kinni :)
Lemmikud lingid
UUS KODULEHT!
Vana koduleht
Tuulik tuulutab...

Mõttetarkus
Suurim ruum maailmas on arenguruum
Arhiiv
Viimased postitused
September 2009

Veel

lemmik raamat
Neale Donald Walsch "Jutuajamised Jumalaga"

lemmik film
Viimasel ajal pole eriti olnud aega filme vaada. Kõigi aegade lemmikuks on siiani "Valel ajal vales kohas"

lemmik muusika
Kuulan heameelega kõike, millel on ilus meloodia

LumiDesigns
Peamiselt poolvääriskividest ehted, sekka satub ka muud
30 September 2009
No ei jõudnud mina seda kivilõikamise kursust ära oodata! Kuna sain oma masinale kõik vajalikud jubinad külge, siis võtsin eile julguse kokku ja raamatute abiga tegin oma esimesed lihvitud kivid! Kui olin lapsed magama pannud, siis panin masinale hääled sisse. See tegi suuremat müra kui arvasin aga õnneks lapsi üles ei ajanud. Peab ütlema, et algus oli raske, või õigem oleks öelda, et see töö oli palju mustem kui arvasin. Esimese hooga kui kivilõikuri tööle panin, siis oli pool tuba õli täis Kuna lõikur töötab õliga ja mina tahtsin muidugi koguaeg näha, et mis ja kuidas toimib, siis jätsin masinat käivitades vajalikud katted peale panna. Ja muidugi, nii kui lõikuri sisse lülitasin, viskas mulle portsu õli vastu vahtimist ja loomulikult tuppa ka. Kiirelt reageerides õnnestus siiski suurem katastroof ära hoida. Eile õhtul tegelesingi kivide lõikamisega.
Enne aga kui lõikama sain hakata, pidin välja valima kivid, mida lõigata ja ka kujundid. See oli palju raskem kui arvasin. Kivide valimisega sain hakkama aga raskeks läks siis kui pidin kivilt ühe koha välja valima, mida lõigata. Terve kivi on ju ilus ja lõikamisvõimalusi oi-oi kui palju!

Siin olen veel totaalses segaduses:Välja valmisin järgmised kivid:
Ahhaat:Ahhaadi geood:Ja pilt-jaspis:Kuna lõikamine oli niivõrd õline töö, siis sellest mul pilte teha kahjuks ei õnnestunud. Proovisin puutuda nii vähe asju kui võimalik, sest olin küünarnukkideni õline. Peab ütlema, et lõikamine oli ka palju aeganõudvam kui arvasin. Kivid peale lõikamist:Ahjaa, olen unustanud näidata, milline see masin ise välja näeb. Siin see siis on, vasakul on lõikur ja paremal on lihvimis-ja poleerimiskettad:Eile õhtul ma siinkohal lõpetasin, sest olin must, õline ja väsinud. Pealegi oli kell juba pool kaks öösel. Tunded olid segased, sest ma tõesti ei kujutanud ette, et see nii must ja aeganõudev töö on.

Aga hommikul mõtlesin, et proovin siiski lihvimise ka ära:Ja oh seda rõõmu, polnudki see lihvimine nii hull kui lõikamine! Kuigi ka see oli märg töö, siis ei tekitanud see nii palju segadust ja mustust kui lõikamine. Ja juba oli näha, kuidas kivid kuju võtsid Kui kivid lihvitud, siis oli jäänud veel koera saba - poleerimine. See käis juba kähku. ja tulemused on siin:Ja üksikult siis ka. Ahhaadi geoodilõigust tuli selline sõrmusekivi:Pilt-jaspisest tuleb kaunis maastikupildiga kaelakee:Ja ahhaadist tuli ilus punakas-lilla kaelakee-kivi:Kokkuvõtteks võib öelda, et jäin väga rahule! Esimese korra kohta tuli päris hästi välja Ja küll ma õpin ka nipid selgeks, et edaspidi kogu protsess lihtsam ja puhtam oleks. Kursusele kavatsen ikka minna, sealt saab kogenud meistritelt väärt nõuandeid
ka käsitööhuviline saatis kell 21:50 - Link - kommentaarid (13)208726 külalist