LumiDesigns
Minust
Vanus: 36
Asukoht: Hispaania, Madriid
Tähtkuju: neitsi
Meeldib
viimasel ajal meeldib vaikus üle kõige :)
Ei meeldi
ehh, kõik on nagunii mõtlemises kinni :)
Lemmikud lingid
UUS KODULEHT!
Vana koduleht
Tuulik tuulutab...

Mõttetarkus
Suurim ruum maailmas on arenguruum
Arhiiv
Viimased postitused
Juuni 2009

Veel

lemmik raamat
Neale Donald Walsch "Jutuajamised Jumalaga"

lemmik film
Viimasel ajal pole eriti olnud aega filme vaada. Kõigi aegade lemmikuks on siiani "Valel ajal vales kohas"

lemmik muusika
Kuulan heameelega kõike, millel on ilus meloodia

LumiDesigns
Peamiselt poolvääriskividest ehted, sekka satub ka muud
21 Juuni 2009
Tere üle pika aja! Seekordsed tervitused tulevad Arizona osariigist Umbes nädal tagasi otsustasime perega minna autoga reisile USA läänerannikule, päris hullumeelne tegu, arvestades seda, et pisemad reisilised on 4a ja 2a. Aga väga tublid reisisellid. Siiani oleme käinud nautimas kanjoneid ja kõrbesid, fantastilised vaated! Kahjuks jäi meie kõige pisem reisiline aga eile haigeks ja seetõttu võtsime aja maha ja veedame nüüd mõned päevad Suure Kanjoni juures olevas hotellis (siit ka kirjutan), kuniks kõik jälle terved on. Seepärast on mul ka aega üks postitus siia blogisse teha. Aga mitte reisist ei tahtnud ma kirjutada, vaid hoopis sellest, mis ma sellel teekonnal leidnud olen. Juba pikemat aega on mind võlunud indiaanlased ja nende käsitöö. Täiesti juhuslikult leidsin ma ühe muuseumi juures asuvast kauplusest sellise raamatu:
Võite ette kujutada, kuidas mu käed seal värisema hakkasid ja otse loomulikult ei saanud ma seda ostmata jätta. Kui koju jõuame, siis proovin kohe kindlasti midagi järele teha.

Teiseks tahtsin ma näidata üht käevõru, mille ma ostsin ühe indiaanlase käest. Tegemist on käsitööga:Kui siiani olid indiaanlased minu jaoks jätnud pigem romantilise mulje, siis see reis on toonud mind maa peale tagasi. Masendav on vaadata, millistes oludes nad tänapäeval elavad. Paljud neist elavad keset kõrbe vagunelamute laadsetes majades, ainsaks elatusallikaks paistiski olevat ehete ja käsitöö müük. See koht, kust mina oma käevõru ostsin, oli puidulaudadest kokkuklopsitud varjualune autotee ääres keset kõrbe. Natuke kaugemal paistsid siis nende vagunelamud või rääbakad majad. Ma ei kujuta ette, kuidas nad end ära elatavad, sest keset kõrbe ei kasvata ju mitte midagi. Tõenäoliselt saavad nad oma söögid poest, mis asub kümneid kilomeetreid eemal. Kust nad vett saavad, seda ma ei tea. Kindlasti on ka neid, kes on paremal elujärjel, ma vähemalt loodan. Ma ei ole varem osanud väärtustada viljaka maa tähtsust, kuid olles näinud sadu kilomeetreid kõrbe, saan aru, kuivõrd oluline see eluliselt on. Olles lihtsalt läbisõidul, on lihtne nautida kõrbe ja kanjoneid, kuid elada ise seal ei tahaks. Aga ilus on siiski
Loodan väga, et meie kõige pisem reisiline saab varsti terveks ja saame oma reisi jätkata, sest ees on veel palju huvitavat. Teile saadan aga siitpoolt päikest ja soojust, sest kuuldavasti on Eestis praegu sellega kitsas käes.
ka käsitööhuviline saatis kell 02:05 - Link - kommentaarid (5)208790 külalist