LumiDesigns
Minust
Vanus: 36
Asukoht: Hispaania, Madriid
Tähtkuju: neitsi
Meeldib
viimasel ajal meeldib vaikus üle kõige :)
Ei meeldi
ehh, kõik on nagunii mõtlemises kinni :)
Lemmikud lingid
UUS KODULEHT!
Vana koduleht
Tuulik tuulutab...

Mõttetarkus
Suurim ruum maailmas on arenguruum
Arhiiv
Viimased postitused
August 2014
Juuli 2014
Aprill 2014
Märts 2014
Detsember 2013
November 2013
Oktoober 2013
Juuli 2013
Juuni 2013
Aprill 2013
Märts 2013
Detsember 2012
Oktoober 2012
Juuni 2012
Mai 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
September 2011
Juuni 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Veebruar 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuli 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008

Veel

lemmik raamat
Neale Donald Walsch "Jutuajamised Jumalaga"

lemmik film
Viimasel ajal pole eriti olnud aega filme vaada. Kõigi aegade lemmikuks on siiani "Valel ajal vales kohas"

lemmik muusika
Kuulan heameelega kõike, millel on ilus meloodia

LumiDesigns
Peamiselt poolvääriskividest ehted, sekka satub ka muud
29 Detsember 2010
Paar päeva veel ja ongi 2010 aasta läbi. See aasta on minu jaoks olnud küll nii värvikirev ja emotsiooniderikas, et ennastki paneb imestama, et veel elus ja terve olen. Täpselt aasta tagasi olime just kolinud ära Kanadast ja sättisime end sisse Peterburi. Arvasime, et jääme Peterburi kolmeks aastaks aga saatusel oli meie jaoks üllatus - juba märtsis olime tagasi Eestis. Kuna tagasitulek tuli väga äkki, siis järgnes sellele pool aastat edasi-tagasi kolimisi, mis kokkuvõttes osutusid väga väsitavateks. Nüüd, aasta lõpuks oleme loodetavasti natuke püsivama pinna peal ja ehk see annab ka võimaluse ehetega rohkem tegeleda. Sel aastal täitus ka üks minu suur unistus - nimelt avasin oma esimese LumiDesigns.com e-poe! Olin sellest pikka aega unistanud ja nüüd on see teoks saanud. Ja mitte ainult. Tänu sellele poele ja ka blogile olen saanud tuttavaks väga paljude fantastiliselt toredate inimestega. Selle üle on mul eriti hea meel See on väga hea tunne kui minu hingega valmistatud ehted puudutavad ka kellegi teise hinge ja seeläbi kokku saadakse. AITÄH TEILE SELLE EEST!!!
Enne kui uus aasta tuleb tahaksin siia blogisse postitada ühe erilise ehte - käevõru 'Tasakaal' Arvan, et see on selle aasta (ja vist üldse kogu minu ehetevalmistamise ajaloo) kõige mahukam ehe. Seda nii füüsiliselt kui vaimselt. Kavand tekkis kiirelt ja spontaanselt nagu ikka head ideed. Kuna tegemist oli tellitud ehtega, siis saatsin kavandi ka tellijale kinnitamiseks. Sobis! Ja alles siis sain aru, millega ma hakkama sain. Kavand oli küll olemas aga mul polnud õrna aimugi kuidas seda teostada. Või noh, õrn aim oli aga... Sellega seoses oli palju hirmusid ja lisaks ka palju materjali mängus. Kahju oleks ju kui see poleks õnnestunud. Ja ega ma ei saanudki seda käevõru igal vabal hetkel teha, sest tegemist oli selles mõttes nõudliku käevõruga, et pidin selle õnnestumiseks olema nii füüsiliselt kui vaimselt parimas vormis. Tihtipeale ei võtnud ma seda enne kättegi kui olin just joogatunnist tulnud ja mõnusalt tasakaalus. See käevõru oli mulle suureks õpetajaks ja näitas, et kui vaja, siis saab kõigega hakkama. Andsin endast parima ja jäin tulemusega väga rahule. Nagu juba mainitud, siis sai see käevõru nimeks "Tasakaal". Kopeerin siia kodulehelt ka natuke juttu:

Tasakaalu saavutamine mängib meie elus väga suurt rolli. Sisemiselt tasakaalus olles suudame jääda rahulikuks ka siis kui välised tingimused seda ei soosi. Selle käevõru keskmes oleval kivil on kaks põhivärvi ning muster, mis on sümboolselt justkui inimkonna püüe tasakaalu poole. Selle saavutamiseks on veel pikk maa kuid eesmärk ja soov on olemas. Kahel pool kivi on lõpmatuse märgid - igavikulisus ja tasakaal. Lõpmatuse märgi keskelt kasvavad välja kroonid/õied, mis näitavad, et tasakaalu saavutades jõuame ka õitsenguni.

Käevõru on tehtud 925 hõbedast ning selle keskmes on marmor, mis on mu enda lihvitud Ottawas kivilihvijate klubis. See oli minu esimene ja siiani ainus meistri kõrval olles valminud kivi.HEAD VANA AASTA LÕPPU!!!
ka käsitööhuviline saatis kell 22:13 - Link - kommentaarid (8)

19 Detsember 2010
Enne kui uued ehted peale tulevad, kirjutan natuke siiski lähemalt eelmises postituses näidatud kaheksakandadega ehetest. Kõige esimene kaheksakannaga kaelakee valmis mulle endale. Seda tehes olin natuke kahevahel, kas panna kiviks ametüst või roosa kvarts. Roosa kvarts on ju kõige võimsam armastuse kristall! Kuid tol hetkel tundus ametüst õigem. Panin esimesse keesse siis ametüsti. Nüüd tegin siis ka teise kaelakee 'Taevavärav'. Sedakorda siis roosa kvartsiga. Ja tundub väga õige! Sest armastus ongi kõige keskmes. Pilt temast siin:
Teisena valmis kaelakee 'Taevaste Poole'. Miks selline nimi? Teate ju seitset taevast! Ka selle kee visioon oli mul juba pikalt paigas. Sooviks oli kaheksakanna ümber panna neli elementi - tuli, vesi, õhk ja maa. Ilma nendeta ei oleks elu siin Maa peal. Ja oluline on, et need neli elementi oleksid tasakaalus meie elus. Siis seisame kindlalt ja oleme võimelised palju enamaks! Selle kee kiviks tahtis taas tulla ametüst... Aga vabalt võiks ka mõni muu kristall olla. See ametüst on minu kiiks vist...
Ja välja näeb ta selline:
Kolmas kee sai nimeks 'Vägi'. Tunnistan ausalt, et selle keega olin natuke kimpus. Teadsin kohe alguses, et tahan ta südamesse kristalli panna ja kivide hulgas leidus ka üks ilus ametüsti looduslik tipp (taguse lihvisin lamedamaks). Kuid tahtmine oli suur ka talle midagi juurde lisada. Aga kui panin kivi pesasse, siis sain aru, et vot just nii on õige! Ei ole alati vaja oma tahtmistele järele anda. Ja jäigi ta nii, et kaheksakanna keskel on ametüsti tipp ja kogu lugu. Sellest sündis ka kee nimi 'Vägi', mille mõte ongi selles, et lihtsuses on vägi! See ametüst on ise nii ilus, et rohkem ta kõrvale ei mahukski. Ja välja tuli ta selline:
Neljandana said valmis kõrvarõngad 'Kaheksakand'. Nende visioon tekkis mul töö käigus. Sellist pisikest kaheksakanda oli ikka paras katsumus teha Aga nad on väga kerged ja mõnusad kanda. Praegused kõrvarõngad sobivad kõige paremini kaelakee 'Vägi' juurde kuid soovi korral võin teha ka mõne muu kiviga.
Ja nende pilt:
Olen vahepeal teinud päris palju ehteid, mida pole jõudnud veel blogisse panna. Tasapisi hakkan neid nüüd üles panema.
ka käsitööhuviline saatis kell 21:44 - Link - kommentaarid (2)

18 Detsember 2010
Viimased paar nädalat olid vist selle aasta kõike töörohkemad ehtevalmistamise kohalt. Kuigi, mul on raske ehete tegemist tööks nimetada, sest töö peaks olema miskit igavat ja tüütut... Ma olen ikka õnnega koos, et saan teha tööd, mis on pigem hobi! Niisiis, lõpetasin päris mitu tellimust, millest kirjutan natuke hiljem. Praegu tahaks ma kirjutada ikka oma kaheksakandadest Sain neid valmis kohe päris mitu. Siin on nad ilusti kõik koos:Kolm kaelakeed ja ühed kõrvarõngad! Seekord on kaelakeed pikema ketiga, et kaheksakand jääks ilusti südame ligi. Kõik nad on erinevad ja igal ühel on oma lugu, mida saab lugeda igaühe alt eraldi LumiDesigns.com e-poes. Nendele kirjeldusi kirjutades jõudsin ühe vahva avastuseni - nimelt olin endalegi teadmatult kasutusse võtnud sõna, mida tegelikult ei eksisteerigi. Selleks sõnaks on "väekas" Mu abikaasa luges ehete kirjeldusi ja siis küsis, et mis sõna see selline on?! Sellist sõna nagu "väekas" ju ei eksisteeri! Ma ei suutnud uskuda, sest see on ju nii loogiline sõna. Kontrollisin siis veel paarilt inimeselt, kes eestikeeles väga tugevad on ja ... ongi nii, sellist sõna pole eestikeeles olemas! No mina ta ikkagi kasutusse võtan, sest ei oska seda ka kuidagi asendada. Ka sõna "väeline" ei pidavat olemas olema... Niiet, kallid filoloogid, andke mulle andeks kui kasutan sõnu, mida pole olemas

rahulikke saabuvaid jõulupühi ja olge terved!!!
ka käsitööhuviline saatis kell 21:20 - Link - kommentaarid (3)208690 külalist