Pärlinäpp
Pärlinäpp
11 Märts 2012
Meeltult pikk paus on olnud minu tegemistes, aga selleks on ka oma põhjus

Nimelt sai päev enne meie Vabariigi sünnipäeva minu elus läbi üks pisike vahe-etapp, mis kestis 2 ja pool aastat....
Sellesse ajavahemikku jäin nii mõndagi negatiivset, kuid enamasti siiski palju positiivseid kogemusi.

Kõige tähtsaim sündmus, mida tahan ka Teiega jagada, oli minu kooli lõpetamine - Räpina Aianduskooli maastikuehitaja erialal ja lausa kiituskirjagaTagasi vaadates tundub endalegi uskumatu, et koolitee taas jalge alla võtsin. Ausalt öeldes läksin vaid huvi pärast sisseastumis katseid tegema ja ega ma eriti ei uskunud et sisse saan, kuna mitte kuidagi ei tulnud meelde fotosünteesi tagajärjel taimesse tekkiv ühend - klorofüll ja pindala arvutamisel 3m X 3m sain 6 ruutmeetrit!!!! Rääkimata veel paljudest muudest erilistest küsimustest.
Tundus täiesti mõistusevastane kooli sisse saamine, kuid seda suurem oli minu üllatus, kui oma nime valitute seas nägin

Ja ma ei kahetse mitte ühtegi sekundit koolis veedetud ajast. Pigem on kahju, et see teekond otsa sai. Sain sealt mitu uut sõpra, kellega ikka ühikas reeglite vastaselt veinikest rüüpasime ja põrandal lesides oma koolitöid tegime.Jään igatsema neid nädalaid, kui sain end rutiinist välja rebida.

Ning kõige rohkem on mul kahju, et ma ei näe enam Reet Palusalu´t, õpetajat kes andiski meile enamuse põhitarkustest maastiku ehitamiselTa oli niivõrd hea õpetaja, et kui meil oli kutseeksam, siis oma vaba päeva veetis ta meie juures ja vaatas kuidas meil läheb. Ning iga pausi ajal utsitas meid tagant. Kui teda poleks sellel päeval seal olnud, siis oleksime juba enne lõppu alla andnud.

Sel aastal oli eksam teistsugune – kui eelnevatel aastatel lõpetati aiaplaani ja selle kaitsmisega, siis meie lõpetasime juba plaani järgi ehitamisega. Iga päev oli erinev plaan ja minu oma oli sellineKastis tegutsesime paarilisega – puitsillutis oli ühistöö ning ülejäänu pidi tegema iseseisvalt. 100%-liselt ma platsi valmis ei saanud (lillekastile jäid iluliistud panemata) ja Kutsekoja poolt antavast kutsetunnistusest jäi puudu vaid närused 3 punkti.
Kuid olen oma tööga rohkemgi kui rahul, pingutasin iga viimnegi kui minut ja vett pole ma vist kunagi nii palju joonud.


No ja kuigi see on kõik üks suur isetegemine olnud, siis ega ma näputööd ka unustanud ei ole – lõpetamisel seljas olev kostüüm valmis lõplikult vaid kolm tundi enne aktust......

Päikest Teile kõigile» Pisarake kirjutas @ 13:41 - Link - kommentaarid (8)
Pärlinäpp
Minust
Pärlihullus tabanud on mind,
aina rohkem sädelust ihkab hing,
vilksab heegeldusigi pärlipraost,
õmblust, kudumistki kui varras ei kao.
Vanus: 27
Asun: Põlvamaa
Tähtkujult: Veevalaja
Mulle meeldib...
Fotograafia
Ei meeldi...
Kahepalgelised ja tühje lubadusi jagavad inimesed
Inspiratsiooni allikad
Arhiiv
Piilujaid

130999