minu nokitsemised


veidike käsitööd
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
Minust

Vanus: 49
Kodukoht: Pärnumaa
Tähtkuju: JäärMeeldib / Ei meeldi

Meeldib

Ei meeldi


Arhiiv

Viimased postitused
Veebruar 2012


Link......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
12 Veebruar 2012
Tütar käis Eestis kõige külmemal ajal puhkusel. Tulles oli tal kaasas pisike must-valge pildike, millel boolero. Kas ma võiks talle midagi sellist teha. Neid ristküliku-boolerosid olen hulgi teinud. Ainuke vahe, et sellel oli kootud ka kapuuts. Aeg kulus ruttu.
Algul üritasin hoopis teist soovi täita. Selleks oli nokkmüts. Aappii! Kuna varem olid valminud oran˛ sall ja sokid, siis üritasin heegeldada oran˛i bareti nokaga. Keson-il on ilus barett ja õpetus, aga mina sellest jagu ei saanud. Heegeldasin ja harutasin, heegeldasin ja harutasin ja pooleli see töö jääbki. Kõrvus kumisemas või silme ees virvendamas kiri, et oran˛i baretiga tuleb eestlastel silme ette Õnne tänava tubli mutt Laine. Niisiis, oran˛i nokkmütsi ei saa.
Hakkasime otsima siis booleroks sobivat lõnga. Niipalju olen siin Isetegijas juba arenenud, et kui tahad ilusat asja teha, siis olgu maailma parim lõng. Ja ilusat asja ma tahtsin tõesti teha. Värvieelistuseks oli mu neiul kas hall või tumepunane. Minul oli lõngasooviks, et see oleks ilus, pehme, siidine, kvaliteetne. 150-160meetrit 50grammis, et varras oleks 3-3,5-4.
Nädal enne äralendu leidis tütar lõnga Super Alpaca Lana Gatto, 50%alpaca, 50%lana merino; 115m 50grammis, vardasoovitus 4-4,5.
Nii kvaliteetset lõnga pole ma peos hoidnudki veel. Ikka olen läbi ajanud odavate akrüülikatega või akrüüli-seguste lõngadega.
Mustriproove tegin terve õhtu, lõpuks jäin ikkagi oma hästi-läbiproovitud vana armsa mustri juurde. Kudumisaega jäi väheks, viimased read tegin autos teel lennujaama. Kapuutsi alustasin ka, aga selle monteerime hiljem külge, kui kevadel kokku saame.
Kudusin nr5,5 vardaga. Praeguseks on kulunud neli ja pool tokki lõnga.
Täna sain pildid, selline boolero siis sai:


......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..

LemmikudMeeldib kuulata


Quote


Külastajad

311181 Visits...