!Roheline!
Roheline
Heegeldan, koon, meisterdan, tikin, lisaks natuke õmblemist ja viltimist.
.: Kes ma olen :.
Vanus: 30-ndates
Asukoht: Pärnumaa
Zodiac: Jäär
.: PROJEKTID :.
.: Meeldib :.
suvi ja meri
.: Ei meeldi :.
külm ja talv
.: Lingid :.
Anniki tehtud asjad
Ampsak teeb näputööd
Ise tehtud, hästi tehtud
Susa hobinurk
Põrgukiz
Laantelaps
Liisbet
Annlaa
Mannu
Kelly käsitööd
Hõbevalge
Psiho_de_lica
Ilutegija looming
Trika aretused
Nuputaja Kati
Rees-lõngaga mässaja
Pööraselt rahulik kamber
Kiusupunn
Muhv ja Sipsik
Suneye
Epu teod ja mõtted
Kristab
Sirtsuk
Dragonfly
Silpsolps
Tumevalge
Kelly käsitööd
Polkovniku butiik
Päiksekiire aardelaegas
Lin tegi
Marmelaad

.: Viimased postitused :.
Viimased postitused
Oktoober 2010
September 2010
Juuni 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
September 2007
August 2007
Juuli 2007
Juuni 2007
Mai 2007
Aprill 2007
Märts 2007
Veebruar 2007
Jaanuar 2007
Detsember 2006
November 2006
Oktoober 2006
September 2006
August 2006
Juuli 2006
Juuni 2006
Mai 2006

.: Külastusi :.

787080

free counters
28 Oktoober 2006
Mõtlesin küll et teen järgmise postituse pühapäeva päeval, aga kuna praegu ikka veel und ei ole, siis teen laupäeva öösel.
Sain valmis järjekordse mütsi ja kaelusega. Kõigepealt siis minu variant kahetutiga mütsist. Lõngast niipalju, et ostsin selle Abakhanist 50% alega ja olen megarahul. Mulle väga meeldib, on täpselt paraja paksusega ja mõnus pehme ka (50% merino villa, 50% akrüüli, nimi on Patons Hip Hop). Lisaks ei hakka ta lapse tundlikul nahal sügelema (minul on väga tundlik villase vastu ja minul ei hakanud). Kahju ainult et Pärnus oli seda lõnga ainult kahte tooni (teine värv mulle ei meeldinud).

Tegin nr 4 varrastega ja lapse mütsi jaoks on vaja luua igale vardale 18 silma. Kududa soonikut kuni mütsi pikkus 18 cm (kuna mida paksem lõng, seda pikem peaks müts olema) ja siis lõpetada. Paelad kinnituseks heegeldasin ka otsa. Seda mütsi saab kindlasti mitu talve kanda, kuna venib päris hästi.

Kaeluse tegin ka omamoodi. Kuna ühest tükist tehtud kaelus jäi hoidma nagu tühi soolikas, siis tegin kahest tükist ja olen tulemusega rahul. Kõigepealt kudusin alumise osa (alustasin 80 silmaga), alguses soonikut, siis parempidist kudet, muidugi kasvatasin silmu ka (ca igale vardale 6). Eelviimasele reale tegin lisaks iga nelja silma järele ühe õhksilma narmaste kinnituseks ja siis lõpetasin töö. Seejärel võtsin töö algusest uuesti silmad üles ja kudusin veel soonikud paar cm (natuke kahandades).
See komplekt läheb siis ühele tirtsule kingituseks.

Siin siis tulemus põrandal:


Ja lapse seljas. Muide mida vanemaks ta saab, seda paremini poseerimine välja tuleb. Ju ta on aru saanud, et ega emme fotokast pääsu pole


Roheline posted @ 21:13 - Link - kommentaarid (14)

Eelmise postituse setu pits on pärit sellest raamatust. Ja pitsi muster on SIINJa te ei kujuta ette kui hea varustaja mul pealinnas on!!! Ma ei tea täpselt kust aga kuskilt kaltsukast on ta välja võlunud sellised niidid. Neid siis terve karbitäis ehk 650g. Värvid on küll veits varieeruvad aga sobivad väga hästi omavahel. Roosast beezini. Ja see niit on hullult pehme ja mõnus, paljud heegelniidid on nagu nöörid puised. Sellest saaks megabroo salli näiteks.

Karp ise selline:


Ja seest:
Roheline posted @ 12:10 - Link - kommentaarid (12)

Setupits

Ema tahab hirmsasti oma antiiklaudadele linikuid saada, ja mitte niisama lina vaid koos pitsiga. Riie on tal mingist vene ajast juba ostetud, aga ise ta heegeldada ei viitsi. Valisime siis setu heegelpitside raamatust ühe välja tegin proovilapi ka ära. See peaks antiiklauaga sobima küll.

Roheline posted @ 07:14 - Link - kommentaarid (9)

27 Oktoober 2006
Niisama chit-chat

Meil siin täna väga tormine ja tuuline. Kuna meri on meil otse akna all, siis on hea vaadata kuidas ta järjest majale lähemale tuleb Aga ohtu õnneks pole, isegi jaanuaritormi ajal oli vesi täpselt trepini ja tuppa ei tulnud. Looduse mängud on natuke jubedad aga samas väga ilus vaatepilt.

Natuke värvidest.
Otsisin ükspäev lõngapoodidest ilusat punast lõnga. Värv oli mul täpselt silme ees, aga just sellist punast ei olnud kuskil. Punaste valik oli üldse väga väike minu arvates. Mõtlesin et siis äkki leian kodust vanade varude hulgast. Sortisin kõik lõngad laiali, aga ei midagi. Huvitav et mul on lõngu väga erinevates toonides, ei ole nii et üks lemmiktoon domineerib. See vist ka sellest et mul sellist kindlat lemmikvärvi polegi. Meeldivad kõik tuhmid rohekad, punased toonid ja viimasel ajal olen helesinist ja roosat fännama hakanud. Kui riidekappi vaadata siis on ka põhiliselt rohelised, punased ja helesinised värvid.
Peaks rohkem katsetama teiste värvidega ka, sest värvid mulle meeldivad. Ei taha hall hiireke olla!

Roheline posted @ 14:12 - Link - kommentaarid

26 Oktoober 2006
Tegin selle topi juurde koti ka. Mõte tuli sellest, et mul jäi topi tegemisest täpselt 4 motiivi üle (suure hooga tegin rohkem) ja ainus mõistlik asi mis neist oleks saanud ongi kott. Rannahooaeg küll veel kaugel, aga unistada võib
Suurelt:

Koti põhi:


Siis ükspäev tegin ajaviiteks ja naljaga pooleks kaks nuku moodi asja. Üks tuli nagu päkapikk, teine nagu vana mõrd Aga minu aasta ja paarikuune laps ütleb mõlema kohta titatii. Selle teise nuku kleidi sisse heegeldasin vävilisi joogikõrre tükke (nagu pärlid võinii ). Päris nuku tegemiseks võtan veel hoogu.

Roheline posted @ 18:51 - Link - kommentaarid (3)

25 Oktoober 2006
Täna näitan mis mulle toodi!!! Vend käis mule Kreetal ja lasin tal lahtiste silmadega ringi vaadata, et kas mõni põnev käsitööajakiri ka ette jääb. Tõigi mulle siis kaks ajakirja, üks hispaania, teine itaalia päritolu. Väga põnevad ajakirjad, seal leidub igasugusele käsitööhuvilisele midagi. Palju on tikkimist, aga on ka kudumist ja heegeldamist ja õmblemist jm. Kui ma õieti mäletan, siis seda Labores Hogarit müüdi kunagi eestis ka, nüüd pole näinud, vähemalt Pärnus mitte.

Lähemalt saab vaadata: AJAKIRJADRoheline posted @ 13:25 - Link - kommentaarid (7)

24 Oktoober 2006
Oleksin nagu vahepeal kuskil kaugel ära olnud, tegelikult polnud mul aga peaaegu terve nädal netiühendust. Nüüdki on ühendus nagu aeglasem kui tigu, üritan juba üle poole tunni blogi täita Tegelikult tänu sellele, et internetti asja polnud, sain keskenduda muudele tegevustele. Käsitöö lippas kenasti Aga kõike korraga ei hakkagi näitama.

Veel mütsidest.
Mõtlesin, et pakun omalt poolt ka ühe mütsi variandi välja. Idee pole küll muidugi midagi uut (ega vist midagi kardinaalselt uut mütside vallas ei annagi enam välja mõelda). Lihtsalt minu versioon päkapikumütsist. Väga lihtne teha, läheb lihtsalt tavalisest rohkem lõnga. Mütsi osa kood nagu ikka, aga lõpus hakkad tasapisi kahandama. Mina kahandasin igal teisel real kududes kokku iga varda kaks esimest silma. Ja nii kuni lõpuni. Mina tegelikult tegin veel lõppu väikse toru (kuskil 20 silmaga kudusin lihtsalt nagu sokki) ja siis lõpetasin äkki ära. Tegin tuti otsa ja valmis.Lapsele tegin lühema, ilma toruta. Lihtsam kanda ehk.

Roheline posted @ 19:59 - Link - kommentaarid (8)

18 Oktoober 2006
Mütside lainel


Kes sokkide, kes sallide lainel, mina seekord mütside lummuses. Seni on valminud neli tükki. Kaks mütsi ahvisin järgi Põrgikiz'i blogist. Tegin kaks kolme tutiga mütsi, ühele lapsele, ühe endale. Päris lahedad said. Lõng oli Novita Helen ja vardad 3,5.

Siis proovisin pibo teha. Lõpp tuli ainult veits teistmoodi, aga muidu võib vist ikka piboks nimetada. Lõngaks on kahekordne (erivärvidega) Lisa, seda müüakse Kangas ja Nööbis. Ta on veits õhem kui Novita Helen, sellepärast ka kahekordselt panin ja tuli tõesti väga soe müts.Ühe suvise mütsi mõtlesin ka välja, lõngaks Novita Samos ja sobiks hästi eelmises postituses oleva topiga. Teen sinna juurde ühe rannakoti ka, pool on juba valmis


Roheline posted @ 11:22 - Link - kommentaarid (6)

16 Oktoober 2006
Mina osalesin isetegijate kalendri konkursil heegeldatud topiga. Ise küll vaevalt sellist kandma hakkan, kuigi ta mulle meeldib (minu jaoks too sexy ) Kahju et konkursil nii vähe riideid oli Tänan kõiki poolehoidjaid!


Roheline posted @ 19:20 - Link - kommentaarid (9)

Päevakangelane

Meie tänase päeva kangelane istub siin:


Lugu siis selline, et kuskil maikuus kadus meil kass ära. Lihtsalt enam ei tulnud koju ja mõtlesime, et rebasepoiss tegi talle 1:0 (nii nagu meie eelmisele kassile). Kuna ta on lõigatud emane, siis peaks küll ju kodu hoidma. Noh suve jooksul olime selle asja juba unustanud, kuni tänase hommikuni. Hommikul õue minnes tuli eemalt põllupealt nagu seakisa, ju üks tundis kodu ära ja tahtis kõigile märku anda et ma siis ka nüüd tulin. Oli teine väga puhas ja korralik, nagu poleks ära olnudki. Võibolla ehk näljane küll. Tjorven pole tavaline kass, ta on nagu koer. Kui kassid käivad muidu omapead, siis tema käib mul kogu aeg kannul (nüüd eriti). Nüüd ongi mul kolm hoolealust, keda pean päeval magatama. Kõigepealt panen koera kuuri magama (kuna tema haukumine ajab lapse üles), siis panen kassi sauna magama (kuna tema kaasasjõlkumine ei lase lapsel magama jääda) ja lõpuks panen siis lapse ka magama.
Roheline posted @ 09:17 - Link - kommentaarid (11)

14 Oktoober 2006
Blacky küsis lätlaste käsitööajakirja kohta. Mis ma oskan öelda, ega tal viga pole (Rokdarbu Vacelite, hind 21 kr eesti rahas). Hea on see et õpetused on nii läti kui vene keeles. Mina leidsin poest ainult oktoobri numbri ja see juba suht talvine. Mudelitest on sees mitmed soojad kampsunid nii meestele, naistele kui lastele, siis mõned heegeldatud linikud, heegeldatud suur õlasall, üks kootud pitsiline naistejakk, kootud kostüüm (seelik ja pullover, kusjuures täitsa ilus), siis üks suur kootud pitsiline laudlina, üks armas kootud mõmmidega beebikomplekt, natuke tikkimist, mõned ristpistemustrid (tähtkujumärgid, armas kutsu ja hiirepilt ning lahedad kootud näpunukud.

Näitan siis korraga ka ühte heegeldatud motiivmärssi ka, mile ükspäev valmis sain:
Lõngaks on Sirdar Tropicana Cotton Effect, seda müüakse ikka veel Abakhanis soodukaga (100 g tokk 12 kr).

Motiiv lähemalt:


Rippumas:


Motiivi muster:
Roheline posted @ 08:30 - Link - kommentaarid (6)

13 Oktoober 2006
Päev Riias
Täna veetsime päeva Riias. Isegi loomaaias sai käidud. Seal saab ju kõige lihtsamalt lõvi pildistada


No ja shoppamas muidugi ka. Ja kui koju tagasi hakkasime sõitma, leidsin mina kogemata äärelinnast ühe poe, kus müüdi hulgaliselt lõngu ja mis oli veel mõned minutid lahti. Valik oli päris mõnus, oli selliseid lõngu mida mina siin pole näinud. Väga palju oli vene päritolu ja kohalikku Läti toodangut. Lisaks super valik Katia't. Pood asub siis Brivibas iela 390. No hinnad olid suhtelised. Kuna ma kõiki lõngahindu peast ei tea, siis ei oska võrrelda. Aga kallis polnud. Vene lõngad olid muidugi suht odavad (nt villased 100 g tokk 1 lati ringis, efektlõngad 50 g tokk 1-3 lati vahel). Tegin mõned pildid poest ka:Ja mis kõige lahedam, mulle tehti lõngapoes välja! (see ju lahe käik meesterahva poolt ). Igatahes mina ei julgenud eriti korvi täis uhada, kuigi korduvalt mainiti et võta mida tahad, mina maksan. Minu tagasihoidlik valik oli siis selline:


Pluss mõned ajakirjad:


Oli tore päev!
Roheline posted @ 20:01 - Link - kommentaarid (18)

11 Oktoober 2006
Ussike

Lõpuks ometi sain valmis! Ussi lapsele. Oleks võinud ka veel pikema teha, aga siis see poleks meile enam elamisse ära mahtunud. Tegin seda vist pool aastat, kogu aeg lükkasin edasi. Jube tüütu paljaste sammaste tegemine. Uni tuli kohe peale kui seda ussi jälle korvis nägin. Aga lapsele meeldib, isegi tegemise ajal istus kogu aeg seljas. Seest täitsin vaheldumisi vatiini ja kilekottidega. Peale õmblesin vanad vanaema kogutud nööbid, mõni ehk isegi üle 50 aasta vana.

Ussi pikkus 1,7 meetrit ja paksema koha ümbermõõt 65 cm. Seda ma kahjuks ei tea kui palju lõnga kulus, kuna tegin põhiliselt väikestest keradest ehk lõngajääkidest.Roheline posted @ 12:03 - Link - kommentaarid (20)

09 Oktoober 2006
Kõigepealt tahaks kekata oma lõngasaagiga. Siiani pole mul õnnestunud Humanast nii head valikut näha, lõnga oli palju ja erinevaid ning palju oli terveid tokke. Tavaliselt on imelikud ja koledad ja väiksed jäägid. Vähemalt siin Pärnus. See hunnik läks maksma 150.- aga kliendikaardiga oleks veel odavamalt saanud.


Siis oli vajadus teha paar kingitust. Üheks sooviks oli pontso, mõtlesin et proovin teha siis vähe teistsugust. Lõng ikka Steinbach Wolle. Mustri-idee on viimasest Sandrast.


Ühele väiksele armsale plikale tegin ka pontso, seekord salomoni sõlmega. Ta küll arvas et seda võib ka seelikuna kanda


Ema sai aga endale kolmnurkse õlasalli:


Lisaks tegin ühe motiivmütsi. Lõng mulle väga meeldib, Katia Tropical. Sellest on nii mõnus heegeldada kui kududa, kahjuks ainult üsna kallis. Mütsi saatus veel teadmata. Ise ei kanna selliseid.

Roheline posted @ 14:16 - Link - kommentaarid (10)

06 Oktoober 2006
Lilla on IN

Täna kuulsin terevisioonist, et lilla on praegu väga IN. No ega me ka siin maal moest maha ei taha jääda. Sain eile Rimist lillat mohäärisegust lõnga ja proovisin sellest lapsele salomoni sõlmega kleiti teha. Kiiruga tehtud aga kodus käimiseks hea, nagu vest või nii. Püksid peaks ikka all olema vist.

Roheline posted @ 14:01 - Link - kommentaarid (8)

04 Oktoober 2006
Nüüd siis minu esimene salomoni sõlme proovilapp Soovitan soojalt kõigil katsetada, väga kena eriti sallide jaoks!
Lõng siin on villane, värvilt rohekas-valge.

Roheline posted @ 05:40 - Link - kommentaarid (4)

03 Oktoober 2006
Tänud kõigile kes eelmist postitust kommenteerisid. Mõtlesin siis et teen ikka sellel valgele pontsole paar rida juurde ja tundub et õieti tegin. Nüüd olen rahul.

Olen vahepeal veel mitu asja valmis saanud, aga kõigist polegi veel pilti. Näitan neid millest pildid ka olemas. Kõigepealt valmis järgmine tellimus emale, üks lihtne pontso soovitud punastes toonides. Pontsodest on mul nüüd küll mõneks ajaks siiber. Tegin ühe lapse oma ka, aga seda näitan siis kui pildi saan omaniku seljas.Siis tekkis vajadus uue pajalapi/kinda järele. Vana oli juba väga must ja kole.Ning peale seda suurt pontsode meisterdamist tekkis soov teha midagi täiesti teistsugust, midagi mida ma varem teinud pole. Võtsin kohe kaks asja ette. Kõigepealt seeliku. Seni pole ühtki seelikut varem heegeldanud. Seda ma ei tea kas seda kandma ka hakkan või läheb müügiks, aga selline ta tuli. Vöö tegin ka juurde ja seda saab eraldi ka kanda. Lõngaks on Novita Samos.Teise asjana võtsin kätte salomoni sõlme. Ja mul on väga hea meel et ikka julgesin seda teha, kuna tundus esmapilgu väga keeruline. Aga sellega võib hasarti minna, hakkasin õpetus ees proovilappi tegema ja lõpetasin valmis salliga. Aga kuna pilti pole jõudnud teha, siis järgmine kord näitan. Alguses oli vaid raske sõlmede venituskohti ühepikkusteks saada, aga proovisin kuidagi sõrmedega lõngapikkust mõõta. Järgmisena proovin salomonist kolmnurkset salli teha, selle õpetusest ma hästi aru ei saanud. Aga küll ma läbi puren.

Roheline posted @ 18:10 - Link - kommentaarid (9)