!Roheline!
Roheline
Heegeldan, koon, meisterdan, tikin, lisaks natuke õmblemist ja viltimist.
.: Kes ma olen :.
Vanus: 30-ndates
Asukoht: Pärnumaa
Zodiac: Jäär
.: PROJEKTID :.
.: Meeldib :.
suvi ja meri
.: Ei meeldi :.
külm ja talv
.: Lingid :.
Anniki tehtud asjad
Ampsak teeb näputööd
Ise tehtud, hästi tehtud
Susa hobinurk
Põrgukiz
Laantelaps
Liisbet
Annlaa
Mannu
Kelly käsitööd
Hõbevalge
Psiho_de_lica
Ilutegija looming
Trika aretused
Nuputaja Kati
Rees-lõngaga mässaja
Pööraselt rahulik kamber
Kiusupunn
Muhv ja Sipsik
Suneye
Epu teod ja mõtted
Kristab
Sirtsuk
Dragonfly
Silpsolps
Tumevalge
Kelly käsitööd
Polkovniku butiik
Päiksekiire aardelaegas
Lin tegi
Marmelaad

.: Viimased postitused :.
Viimased postitused
Oktoober 2010
September 2010
Juuni 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
September 2007
August 2007
Juuli 2007
Juuni 2007
Mai 2007
Aprill 2007
Märts 2007
Veebruar 2007
Jaanuar 2007
Detsember 2006
November 2006
Oktoober 2006
September 2006
August 2006
Juuli 2006
Juuni 2006
Mai 2006

.: Külastusi :.

787085

free counters
30 Mai 2006
Minu kotimajandusest natuke. Olen elus teinud kolm kotti. Esimene kott on tehtud spetsiaalseks ürituseks ja ei tea kas tekib enam võimalust seda kanda. Kott on ameerika stiilis nagu lipp, täiesti lihtne ja ilma voodrita. Õigemini pole mul ühtki kotti voodriga.


Teine on lihtne rannakott, mingist vanast veneaegsest paksemast niidist, mida käepärast oli. Sellepärast ei ole ka värvivalik just väga särav.


Ja kolmas kott on siis siin isetegijatega tehtud motiivikott. Pole üldse midagi motiividest varem teinud. Tundus põnev ja uus. Ausalt öeldes nende kokkuõmblemine on paras peavalu. Kotil pole veel ainult voodrit aga muidu enam-vähem. Sattus ainult vähe raske niit millest teha. Mingi Novita puuvillane on, aga suhteliselt paks ja koosneb mitmekünest väga peenest niidist, seega kippus alati sassi minema. Aga koti tegin kahe näoga, üks pool on kollane-roheline, teine punane-valge-sinine. Et siis oleks valida kumma poolega välja minna
,
Roheline posted @ 12:11 - Link - kommentaarid (5)

29 Mai 2006
Vahepeal olen saanud jälle Humanast mõned ilusad lõngad ja üks huvitav pusadega niit, millest oleks olnud ideaalne lapsele pontso teha. Hakkasingi tegema aga nagu ikka jäi niidist puudu. Igaks juhuks veel üles ei harutanud, äkki leiab kuskilt poest midagi sarnast ja saab töö ära lõpetada. Praegu on paras miniseelikuks
Aga ühest vanemast Novita pehmest lõngast tegin ikka uue ka. Idee oli teha selline lühem, et lapsel käputamist ei takistaks ja sellepärast narmaid ei pannudki. Mustri kohta niipalju, et täielik improvisatsioon.

Nädalavahetus oli üldse üsna produktiivne. Lisaks sellele pontsole hakkasin tegema ka mosaiikidets kotti ja sain ka peaaegu valmis, ainult sanga tegemine ja viimistlemine veel teha. Eks siis pärast panen pildi ka kui täitsa valmis saan.


Roheline posted @ 06:06 - Link - kommentaarid (3)

23 Mai 2006
Sain viimane kord Humanat külastades ka paar tokki lõnga- ühe roosa, ühe valge ja ühe helesinise, viimasel oli valge peenike niit sees. Kõik kolm tundusid ka enam-vähem sama paksused. Mõtlesin neist tütrekesele pontso teha. Pole varem sellega kogemusi ka, seega hea alustada väiksemaga. Alguses harutasin ikka mitu korda, aga valmis sain. Peab mainima ainult et narmaste tegemine on täielik tüütus. Oleks rohkem ka neid teinud, aga lõng sai otsa (kõik 3 tokki läksid ära). Järgmisena tahaks endale pontsot teha. Tuleb ainult ilus lõng otsida.

Roheline posted @ 16:39 - Link - kommentaarid (10)

22 Mai 2006
Tänud topi kiitjatele! Ma lihtsalt lootsin heegeldades vist midagi muud.... Aga noh et seljas seda näha pean veel mõned kilod alla võtma
Tegelikult tahtsin siia lisada ühe lingi vanade ajakirjadega. Nimelt tagasi tulles selle juurde, et mu vanemad kolisid ja sellega seoses igasugu vägevat kraami päevavalgele tuli, siis siin on järjekordne leid:

Vanad ajakirjad

Ma pole jõudnud palju arvutisse tõmmata veel, aga lisaks on olemas mitmeid aastakäike Maretit ja Ajakirja Kõigile (põhiliselt 60-ndad). Kui jälle hoog peale tuleb ja aega on, siis ehk skännin veel paremaid palasid arvutisse ka.
Roheline posted @ 12:31 - Link - kommentaarid (1)

Sain lõpuks oma esimese topi valmis! Eriti uhke ma selle üle küll pole. Idee oli veits teine. Õnnetus algas sellest et õiget niiti ei jätkunud. Siis otsustasin teha rinnaosa ikka ühevärvilise ja alumise osa jaoks otsisin poest kõige ligilähedasema. Kõhuosa mustri leidsin raamatust, tänu kirjule niidile jäi see selline ruumiline. Pildi peal on värv veits vale. Topi tegin tegelikult salsaseeliku juurde mille hiljuti ostsin, aga kuna mul on valge seelik ka, siis peaks ühe valge topi ka tegema.Siin on muster lähemalt:Ja siin on selle mustri kiri:


Roheline posted @ 05:26 - Link - kommentaarid (10)

15 Mai 2006
Minu nädalavahetus läks lillede tähe all. Kuna külm oli enamus minu lilli omale võtnud, siis käisin Luige laadal ja Pärnu turul vaatamas mida ilusat pakutakse. Pakuti päris kenakesi ja vähemalt ühe peenra jagu lilli on nüüd taastatud.

Minu suvisel topil läks vahepeal halvasti, selgus et ei tulegi sellest niidist välja ja olin sunnitud peaaegu valmis töö üles harutama. Otsisin poest midagi ligilähedast ja hakkasin kõhuosa uuesti tegema. Täna proovisin õues natuke heegeldada niikaua kui tibu magas, aga käed läksid juba veerand tunni pärast siniseks ja tööst ei tulnud midagi välja. Ootan suve tagasi.
Aga millegagi sain ikka valmis ka. Seni kuni topi tegemine seisis, hakkasin bikiine tegema. Rinnaosa sain vist valmis.
Võibolla peaks ainult veel mõne lillekese lisama. Seda ma veel mõtlen. Aga püksikute tegemine veel käib.
Pildil on bikiinid minu uue laheda kotiga

Roheline posted @ 09:13 - Link - kommentaarid (5)

11 Mai 2006
Käisin ükspäev shoppamas. Mõtlesin et hangin endale natuke käsitööalast kirjandust ka. Raamatupoodides just suurt valikut pole, aga 2 heegeldamise raamatut võtsin ära (Heegeldamise piibel ja Hakka heegeldama). Lisaks sain Novita viimase suvenumbri, kus on ka palju heegeldamist. Seal siis need maasikamütsid oligi....
Topi tegemine edeneb ka tasapisi, ainult on suur oht et niidist ei tule välja, aga sellist pole enam kuskilt saada. Siis ma ei tea küll mida teha. Võibolla kuskil Tallinnas on ka.
Siin siis lubatud pildid ühest lõngajuppidest tehtud beebitekist. Idee sain ühest vanast Novitast, kus oli samas tehnikas tehtud kott. Üks pilt siis koos modelliga ja teine lähemalt.Roheline posted @ 12:49 - Link - kommentaarid (8)

09 Mai 2006
Ilmad on tõesti ilusad ja väga raske on käsitöölainele saada.
Põnevam päev oli hoopis eile, kui käisin abiks emal seoses kolimisega kapi sisu sorteerimas. Sealt tuli kogemata välja minu kooliaegne käsitöökott, mis sisaldas muuhulgas hunniku veneaegseid heegelniite, poolikuid töid, hunnik linikuid ja pitse jne. See oli küll põnev leid, äratundmisrõõmu oli palju. Samast kapisügavusest leidsime veel meeletult kangaid, panin kõrvale väiksemaid juppe, et lapsele lihtsamas lapitehnikas tekikotti teha ning veel paar huvitavat kangast, millest saaks lahedaid kotte. Nende tegemisega jään vist ainult jänni, peab targematelt abi küsima. Muuhulgas oli mitu meetrit teksariiet ja üks omapärane hästi karvane ja pehme riie. Eks näis mis neist saab teha. Siin on mõned näited leidudest:

Pooleli olevatest töödest on hetkel käsil üks suvine top. Sarnase mustriga nagu siin enamikul vist juba on Ainult ma ei tahaks kõhuosa nii õhulist teha, otsin mingi tihedama mustri. Pildi panen siis kui juba ilmet hakkab võtma.
Roheline posted @ 11:05 - Link - kommentaarid (2)

05 Mai 2006
Unustasin ennist lisada ühe lingi. Panin nimelt üles mõned projektid mis olen oma ajakirjadest välja valinud, et võiks kunagi teostada. Õpetused on küll soome keelsed ja nendest ei saa ma midagi aru. Kuid kahjuks või õnneks tuleb internetist pidevalt uusi ja huvitavamaid ideid peale...
Projektid
Roheline posted @ 06:11 - Link - kommentaarid (3)

Eile sadas mulle uus projekt sisse. Otsisin igalt poolt oma vanaema tehtud villaseid istmekatteid, mida me verandamööblil kasutame, aga osutusid jäljetult kadunuks. Kurb aga tuleb siis uued teha. See on tegelikult hea viis lõngajääkide likvideerimiseks (kuigi neid viise on palju ma usun). Mina tegin siis nii. Tahtsin teha samasuguseid nagu vanaema oli kunagi teinud, ruudukujulised, kahe lõngaga (kuna ühega tulevad liiga õhukesed), heegelnõel nr.8 Tegemine iseenesest megalihtne, aga panen igaks juhuks kirja. Mina tegin alguses väikse ringi ja sinna 16 sammast. Siis järgmise ringiga igasse neljandasse kolm sammast ja alates kolmandast ringist igasse nurka 4 sammast ühte auku.
Tegelikult oli mul juba eelmise aasta lõpus projekt, kuhu said enamus lõngajääkidest ära kasutatud- tegin väga kirju ja rõõmsa beebiteki. Aga sellest mul praegu pilti pole (kui teen, siis panen siia ka).
Roheline posted @ 04:10 - Link - kommentaarid (1)

04 Mai 2006
Lapsele mütside tegemine on mul viimasel ajal lemmikteema. Neid on enamasti lihtne teha ja saab kiiresti valmis. Kannatusega on mul probleeme. Kui asi hakkab kiiva kiskuma, siis harutan pigem üles ja jääb seisma. Iga hinnaga lõpule viimist kahjuks ei esine. Nüüd suur suvi ukse ees ja väiksel preilil peab ju kübara valikut olema

Tahaks veel sellist maasikamütsi teha nagu siin mitmel näinud olen. Väga nummi!
Roheline posted @ 09:08 - Link - kommentaarid (12)

03 Mai 2006
Panen siia teise pildi ka, kus on emme tehtud mütsi ja salliga. Putukas ise on juba 9 kuune.

Roheline posted @ 06:38 - Link - kommentaarid (8)

Sirvides siinsete isetegijate blogisid, tundub et vist kõigil on väiksed lapsed. Ausalt öeldes täitsa imetlen seda, et laste kõrvalt on võimalik nii palju ära teha. Tundub nagu iga päev valmib teil midagi uut.
No mina nii jõudsalt ei tööta. Aga ühtteist saan ikka tehtud ka. Panengi siia pildi oma väiksest putukast, kellele on ka vist käsitöögeene jätkunud. Igal juhul on tema arvates emme niidi ja lõngarulle väga oluline revideerida.


Natuke varasematest töödest ka. Kui veel suure kõhuga titat ootasin, tegin valmis ühe beebiteki (selle roosakama). Kusjuures ma siis veel ei teadnud kas tuleb poiss või tüdruk. Aga kõhutunne oli õige, tuli väike plikatirts. Siis oli see tekk talle paras, nüüd ei ole sellega midagi teha. Roheline on praegugi kasutuses kärukattena. Üks on siis heegeldatud ja teine kootud.

Roheline posted @ 05:52 - Link - kommentaarid (9)

02 Mai 2006
Blogid on praegu nii kuum teema, et igal endast lugupidaval isikul lausa peab oma olema
Olen korduvalt mõelnud, et kas ma nokitsen ikka piisavalt, et pidada ennast käsitööhuviliseks. No ma vähemalt tahaks olla. Üks mu tuttav kunagi ütles, et tundis endas ürgset tahet kuduma hakata siis, kui oli rasedaks jäänud (ise veel seda teadmata). Pärast mõtlesin et mul oli enam-vähem sama seis. Kui laps silmapiiril, hakkasin rohkem selliste asjade peale mõtlema. Eks edaspidi on näha kuidas mul välja tuleb. Põhiliselt meeldib mulle heegeldada, aga õpin kudumist ka.
Roheline posted @ 17:52 - Link - kommentaarid (1)