!Roheline!
Roheline
Heegeldan, koon, meisterdan, tikin, lisaks natuke õmblemist ja viltimist.
.: Kes ma olen :.
Vanus: 30-ndates
Asukoht: Pärnumaa
Zodiac: Jäär
.: PROJEKTID :.
.: Meeldib :.
suvi ja meri
.: Ei meeldi :.
külm ja talv
.: Lingid :.
Anniki tehtud asjad
Ampsak teeb näputööd
Ise tehtud, hästi tehtud
Susa hobinurk
Põrgukiz
Laantelaps
Liisbet
Annlaa
Mannu
Kelly käsitööd
Hõbevalge
Psiho_de_lica
Ilutegija looming
Trika aretused
Nuputaja Kati
Rees-lõngaga mässaja
Pööraselt rahulik kamber
Kiusupunn
Muhv ja Sipsik
Suneye
Epu teod ja mõtted
Kristab
Sirtsuk
Dragonfly
Silpsolps
Tumevalge
Kelly käsitööd
Polkovniku butiik
Päiksekiire aardelaegas
Lin tegi
Marmelaad

.: Viimased postitused :.
Viimased postitused
Oktoober 2010
September 2010
Juuni 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
September 2007
August 2007
Juuli 2007
Juuni 2007
Mai 2007
Aprill 2007
Märts 2007
Veebruar 2007
Jaanuar 2007
Detsember 2006
November 2006
Oktoober 2006
September 2006
August 2006
Juuli 2006
Juuni 2006
Mai 2006

.: Külastusi :.

787085

free counters
30 Jaanuar 2007
Olen vahepeal kaks paari susse heegeldanud. Sellised lihtsad. Soovitan teha paksust lõngast, või siis mitmekordsest peenemast (et huvitavam oleks, siis erinevate värvidega). Alustada tuleks ninast, teha ringselt kinnissilmustega. Kui jõuad selle osani, mil hakkad talda tegema, siis läksin ühekordsete sammaste peale üle. Teed kuni kanna lõpuni ja õmbled siis otsad kokku. Lill või tutt peale ja valma.

Ilma lilledeta:
Ja koos lillega:
Roheline posted @ 12:12 - Link - kommentaarid (23)

26 Jaanuar 2007
Ajasin oma elu esimesed vilditud mummud siis nööri otsa ka Mis nad ikka niisama riiulil nukrutsevad. Käepärast oli punast kapronpaela ja kasutasin seda. Mõni muu variant oleks ehk sobivam olnud, aga ehetemaailm on mulle väga võõras.Lisaks tegin ajaviiteks preilile paar tavalist mütsi Capri niidist. Et siis mõtetega ikka suves. Tehtud varuga, et suveks väikseks ei jääks.Roheline posted @ 08:56 - Link - kommentaarid (23)

23 Jaanuar 2007
Tahtsin näidata oma esimest väga tagasihoidlikku katsetust nõelviltimise vallas. Kunagi detsembrikuus tegin ka proovi, aga siis läks enamus aia taha ja loobusin mingiks ajaks. Nüüd paar päeva tagasi proovisin uuesti ja seekord oli tulemus parem. Vähemalt enamvähem hakkavad asjad oma kuju võtma. Mummusid on ainult raske ühesuurusteks saada Muide see must lill on tegelikult tumerohelineTäna sai veel ema kappi inventeeritud ja leidsime ema noorusaja ehted. Seal hulgas väike hunnik pärleid, kolmes suuruses puupärleid ja mitut sorti tavalisi, põhiliselt küll musta värvi. Ma pole elus ühtki ehet teinud ja hetkel vähemalt ka ühtki ideed pole mis neist teha võiks, aga kuna emal ka neid vaja pole, siis võtsin igaks juhuks kaasa. Äkki kunagi kuskil on vaja.

Roheline posted @ 17:27 - Link - kommentaarid (6)

22 Jaanuar 2007
Nüüd siis tuli meie õuele ka talv! Lumi on nii paks et õues on lausa hanged. Ja see kõik ühe päevaga. Käisingi fotokaga metsas talve imetlemas.

Päras astusin Pärnust kunstiärist läbi ja ostsin valmis mõned pakid Cernitit (sinna oli kaupa tulnud). Vaatan kui julgen, siis proovin enne pärnakate kokkusaamist ise ka ära. Ja kui ma juba seal olin, siis võtsin ka deco-värve ja salvrätilakki ning mõned salvrätid, et see kunst ka ära proovida. Kodus vedelski üks tühi kingakarp, millest võiks saada uus käsitöökarp sellele samale kraamile, mis täna ostetud sai. See on mu esimene katsetus selles vallas.

Karp enne oli selline:


Ja pärast:


Ja lapsele tegin pehmete mänguasjade tarbeks paksemast puuvillasest võrkkoti ka, muidu vedelevad igal pool laiali:

Roheline posted @ 16:52 - Link - kommentaarid (7)

20 Jaanuar 2007
Ühe tuhinaga hakkab lõpule saama ka teise seeliku tegu. Seekord tegin suurema (kulus ca 2 tokki ehk 400 g)- ehk pikema ja laiema. Idee oli teha midagi volangide taolist. Väga suuri ei tahtnud, need volangid koosnevad kahest sammaste reast. Alusseelik on poest ostetud, tavaline valge seelik, kergete volangidega. Seekord ei ole plaanis neid omavahel kinnitada, et saaks soovi korral eraldi kanda. Musta seeliku ülaäärde plaanin kummi panna (peab veel minema poodi musta kummi ostma).
Lõppkokkuvõttes võib aga öelda, et selle seelikuga pole ma nii rahul kui eelmisega. Eelmine roosaga meeldib rohkem.Roheline posted @ 14:37 - Link - kommentaarid (17)

18 Jaanuar 2007
Täna hommikul kui tibi ärkas, proovisin siis eilset top'i selga ka ja midagi oli nagu puudu. Proovisin teha äärtesse väikse pitsi ja jäi palju parem. Nüüd sain seljas pildi ka. Pea jäi aga nii udune, et lõikasin välja

Roheline posted @ 08:14 - Link - kommentaarid (13)

17 Jaanuar 2007
Huvitav, ma tegelen iga jumala päev käsitööga, aga siia jõuan ikka väga harva midagi panna. Eks poolikuid asju ju ei taha panna ja viimased päevad tegelesin ülisalajase Südamliku Salakingiga Sõbrale projektiga. Ja kohe tuleb hakata padjaprojektiga tegelema. Täna sai selleks lõnga valimas käidud.

Mis mul siis pooleli on. Olen hakanud vaikselt jälle uut seelikut tegema. Tuli vaimustus peale. Käsil on ka ühe suvise topi tegemine. Siis tahtsin endale tuunikat heegeldada, aga tuli kahjuks number väiksem ja harutasin üles. Uue tegemise tuju pole veel peale tulnud. Lohutuseks tegin oma väiksele tibile pooleldi tuunika, pooleldi topi. Tegemist on täislaks puuvillase lõngaga ja peale tikkisin väheke pärleid, et oleks ikka preilile kohane. Seljas pilti veel pole, kuna just lõpetasin tegemise, aga kell ju näitab südaööd ja preili ise tegeleb põõnamisega.Ja siis hiljuti sai alles uus omanik minu tehtud salli ja käpikud kätte ja tegime möödaminnes pildi ka:Roheline posted @ 22:33 - Link - kommentaarid (3)

08 Jaanuar 2007
Selle aasta esimene suurem projekt ka valmis. Tegin endale seeliku, mida kohe kindlasti kandma hakkan, kuna olen tulemusega üsna rahul. Tagantjärgi tarkuse hulka kuulub ainult see, et oleks võinud ikka nööbi kasuks otsustada, mitte luku. Lukku on pitsi alt väga ebamugav kokku panna ja lahti võtta.
Seeliku idee tuli tuli tegelikult sõbrantsilt. Kui ma oma roosat boolerot kudusin-heegeldasin, siis ta pakkus välja, et sinna sobiks jube hästi juurde must heegeldatud seelik, millelt kumab roosat alt. Mida rohkem ma sellele mõtlesin, seda rohkem tuuri läksin. Lõpuks ei saanudki teisiti kui hakkasin tegema. Niidiks kasutasin Säästukera, heegelnõel nr 2,5. Mustrid on võetud mitmetest kohtadest ja kokku sobitatud, kohati ka ise improviseeritud. Roosa alusseeliku aitas õmmelda ema, kuna mina pole selles vallas eriti kodus. Nüüd tahan veel kohe ühte seeliku teha suveks. Seekord teeks punase, pikema ja laiema. Aga ennem pean veel paar suuremat projekti ära lõpetamaJa seljas ka:
Roheline posted @ 16:12 - Link - kommentaarid (29)

07 Jaanuar 2007
Mul tuli äkki meelde, et ma oma kõige suuremat käsitöö kinki ei maininudki, nimelt tõi jõuluvana mulle Die Kleine Diana Häkelmode aastatellimuse.

Nüüd ühe vana aasta võla klaarimine, lubasin näidata oma beezi heegeldatud boolerot seljas ka. Siin see on. Nii paha on pimedal ajal välguga pilti teha, ei jõua enam päikest ära oodata. Aga ettekujutuse asjast saab.

Roheline posted @ 17:51 - Link - kommentaarid (9)

05 Jaanuar 2007
Vaatasin just märkmikust, et olen eelmisel aastal 87 valmis asja teinud (alates sellest ajast mil isetegijat lugema hakkasin). Üksipulki neid lahti ei viitsi lahata ja keda see huvitakski. Sellel aastal ka esimesed asjad juba valminud, polnud lihtsalt pilti kohe võtta. Lootsin tegelikult uue omaniku seljas pildid saada, aga ta jäi ootamatult haigeks. Nüüd ootame pikkisilmi kuna terveks saab.

Tegin siis kiiruga pildid ära. Tegemist siis tellimustööga, sall ja labakud. See on ausalt öeldes suurim sall mida ma elus teinud olen. Laius on 25 cm ja pikkus 206 cm + narmad. Lõngaks Bergere de France Toison ja lisatud juurde Kiddy mohääri, et oleks maksimaalselt pehme ja õhuline. Vardad nr.7 Selle salli jaoks läks 4 tokki.Juurde taheti labakuid, need ka mu esimesed. Pole lihtsalt varem viitsinud kindaid ise teha, ikka olen poes väga ilusaid näinud. Nüüd siis võibolla teen endale ka, kuna sain maitse suhu kuidas asi käib. Lilli küll peale ei tellitud, aga proovisin kuidas jäävad. Kinnitatud veel põhjalikult pole, et saaks soovi korral ära võtta. Eks näis mis tellija ütleb.P.S Lp külaline, kes sa küsisid eelmises postituses oleva lk 9 mustrit, siin see on
Selle mütsi õpetust ma kahjuks ei jaga.
Roheline posted @ 12:51 - Link - kommentaarid (3)

02 Jaanuar 2007
Tõmbasin ühe itaalia päritolu ajakirja arvutisse ka, seal hästi nummid lasteasjad. Palju kenasid ideid. Kui keegi väga tahab mõnda konkreetset mustrit sealt, siis andku mulle märku, vaatame mis teha saab Mulle endale meeldib sealt kõige rohkem üks imekena lilledega tekk.

Lana Bimbi

Roheline posted @ 13:59 - Link - kommentaarid (6)

01 Jaanuar 2007
HEAD UUT AASTAT KÕIGILE!!!!!

Polegi olnud aega näidata kuidas jõulud läksid, mida toodi, mida ise kinkisin. Pikka juttu ei hakka praegugi välja imema, näitan ainult pilte. Pildid said ka kiiruga tehtud ja mitmetel pole värvid päris need mis tegelikult.

Kõigepealt mis ise käsitöövallas sain:

- kotitäis lõngu:


- hunnik ajakirju (suured tänud Riinale!!!)


Mitmeid kinke olen juba näidanud siin, aga mõned on veel:

- üks vahva tirts sai pontso ja koti:


- lapsed said sokid:


- tegin hunniku salle ka, aga kõiki ei olnud meeles pildistada, siin on kaks neist:
- kaelaehe ja pross:


- lisaks kaks pontsot suurtele: esimesel on kasutatud ka efektlõnga Novita Sissy.Roheline posted @ 11:35 - Link - kommentaarid (6)