!Roheline!
Roheline
Heegeldan, koon, meisterdan, tikin, lisaks natuke õmblemist ja viltimist.
.: Kes ma olen :.
Vanus: 30-ndates
Asukoht: Pärnumaa
Zodiac: Jäär
.: PROJEKTID :.
.: Meeldib :.
suvi ja meri
.: Ei meeldi :.
külm ja talv
.: Lingid :.
Anniki tehtud asjad
Ampsak teeb näputööd
Ise tehtud, hästi tehtud
Susa hobinurk
Põrgukiz
Laantelaps
Liisbet
Annlaa
Mannu
Kelly käsitööd
Hõbevalge
Psiho_de_lica
Ilutegija looming
Trika aretused
Nuputaja Kati
Rees-lõngaga mässaja
Pööraselt rahulik kamber
Kiusupunn
Muhv ja Sipsik
Suneye
Epu teod ja mõtted
Kristab
Sirtsuk
Dragonfly
Silpsolps
Tumevalge
Kelly käsitööd
Polkovniku butiik
Päiksekiire aardelaegas
Lin tegi
Marmelaad

.: Viimased postitused :.
Viimased postitused
Oktoober 2010
September 2010
Juuni 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
September 2007
August 2007
Juuli 2007
Juuni 2007
Mai 2007
Aprill 2007
Märts 2007
Veebruar 2007
Jaanuar 2007
Detsember 2006
November 2006
Oktoober 2006
September 2006
August 2006
Juuli 2006
Juuni 2006
Mai 2006

.: Külastusi :.

788033

free counters
23 Detsember 2006

Roheline posted @ 08:23 - Link - kommentaarid (11)

22 Detsember 2006
Minu päkaprojekti võib nüüd siis lugeda mõlemapoolselt lõppenuks. Minu pakk on saajal käes ja mina sain täna paki. Kuigi jah pidin ise minema postkontorisse küsima, mulle pole siiani pakiteadet tulnud.
Aga pakki tasus oodata, sest sisu on väga 5+! Tänud sulle
Näitan siis teile ka mida põnevat päka tõi:

4 tokki väga ilusat lõnga, mis sobivad omavahel. Mul juba ideed jooksevad, mis neist teha. Värvide valik oli muide väga hea!Siis üks imekena ehete komplekt, mis sisaldas kaelakeed, käevõru ja kõrvarõngaid. Kahte esimest hakkan kindlasti kandma, kõrvarõngaste koha pealt veel mõtlen. Lasin endal kunagi augud kinni kasvada, kuna unustasin kogu aeg rõngaid kõrva panna. Aga tore et just rohelised tegid, kuna selliseid riideid kuhu neid kõrvale panna mul kapis jagub

Ja kolmandaks oli pakis lahe põder (kelle külge ehted olid pandud). Selle rabas mu plika kohe endale, sellel kõrvas lahe kelluke, mida saab tilistada.Suur aitäh sulle !! Loodan et annad endast märku ka!
Roheline posted @ 13:23 - Link - kommentaarid (5)

21 Detsember 2006
Käisin täna esimest korda Pärnu tule-etendusel. Tean et see on Pärnus omamoodi traditsioon, aga ma pole varem sattunud osalema (ühel suvisel üritusel Pärnu rannas nägin küll tulest skulptuure). Oli täitsa huvitav, omamoodi vaatemänguline. Tuli on üldse ilus ja põnev ja sellega tehakse palju perfomantseid. Panen mõne pildi ka jutu jätkuks:

Teise asjana näitan ära mis ma päkapikuprojekti raames saatsin, kuna tuli märk, et kingitus on kenasti kohale jõudnud. Loodan, et saajale ikka meeldis. Kudusin siis väikse koti, aga kuna ma õmmeld ei oska, siis voodrit sisse ei teinud. Eks seda saab vajadusel kingisaaja ise ka teha Sisse panin tikkimise jm käsitöö ajakirja ning shokolaadi.

Roheline posted @ 19:57 - Link - kommentaarid (17)

18 Detsember 2006
Mina panin oma päkapikupaki juba eelmise nädala alguses teele, aga tundub et pole veel kätte jõudnud kahjuks. Samas kuulen et mõni saab paki järgmisel päeval kätte. Eesti Posti teed on imelikud

Ma ei tea miks ja kust tuli mul praegu detsembrikuus idee hakata bikiine tegema Aga ülemise otsa sain valmis. Sama error oli mul tegelikult eelmiste bikiniidega, ülemine osa valmis, püksidega aega küll... Siiani tegemata Ei julge lubada et sel korral paremini läheb, aga algust olen pükstega teinud küll.

Lisaks olen kaunistanud mõned juuksekummid. Valge oli ka kuskil aga ei leidnud praegu üles.

Roheline posted @ 11:28 - Link - kommentaarid (13)

17 Detsember 2006
Pärnakate jõulupeol käidud ja väga vahva oli. Meid oli päris palju kokku kogunenud, ka Läänemaa rahvast. Kes tegeles viltimisega, kes kudumisega, kes imetles niisama ringi. Mõnel käisid isegi päkapikud Ja mis põhiline, me saine Isetegijate kalendrid kätte!! Väga ilusad on peab ütlema, mina olen rahul.

Tegin mõne pildi ka, neid saate vaadata siit: ALBUM

Ise olen ikka vahepeal ühtteist teinud ka, aga mitmed asjad on veel pooleli. Tegin veel ühed sussid, mis läksid kingituseksÜkspäev nägin ühes kaltsukas lahedat saalomoni salli, hästi paksust efektlõngast. Päris lahe oli. Ei raatsinud küll osta, kuna võin ju vabalt ise samasuguse teha. Tegin prooviks Novita Maxist, see pole küll väga paks. Jäi alguses täitsa ok isegi, aga ma aurutasin kergelt teda triikrauaga ja see rikkus tulemuse ära. Ilma oli parem, aga noh teinekord olen targem.

Roheline posted @ 14:43 - Link - kommentaarid (3)

11 Detsember 2006
Polegi nagu vahepeal midagi suurt teinud. Eks kõigil on oma head ja halvad päevad. Mina olin paar päeva tõbine ja isegi käsitööd ei tahtnud teha. Täna aga tuli mul ema Helsingist ja tõi mulle üht-teist põnevat. Mõned ajakirjad mida Eestistki saab, aga ma polnud neid sattunud ostma. Lisaks veel mõned mohäärisegused lõngad kirpputorilt, seal olevatki hästi palju just mohäärlõngu olnud. Saak siis selline:Tegelikult olen ühe boolero veel heegeldanud, aga ma pole jõudnud seda veel lõplikult viimistleda. Motiivid on kokku heegeldatud ja ääred külge heegeldatud ja nüüd peaks veel korra üle tärgeldama. Aga selleks on kohe eriti head tuju vaja, sest see töö on kõige tüütum Pilti pole ka sellepärast kohe head võtta, tegin kiiruga lihtsalt põrandal ühe. Tehtud siis sellest niidist ja heegelnõelaga nr 2. Ausalt öeldes tegin selle täitsa umbes. Nägin kuskil Hiina lehel seda ja tekkis kohe isu järgi teha. Isegi proovilappi ei viitsinud teha Ei jõua ära imestada, et nii umbes tehtud ja täpselt paras sai....Ja lõpuks mõned riputatavad päkapikud ka:

Roheline posted @ 16:40 - Link - kommentaarid (7)

06 Detsember 2006
Eile linnas käies ostsin siis kuuserohelist naturaalset villast lõnga, mõned valged pärlid, punaseid vilditud viisnurki ja valget niiti. Sain valmis esimesed jõulukaunistused. Kuusk on heegeldatud kahekordsest villast, pärlid peale tikitud ja siis tärgeldatud. Punased tähed on kleebitud. Plaanis on veel mingi kogus lumehelbeid teha ja võibolla ka kardinatele riputada, kuna panin jõuludeks tumepunased kardinad üles ja valged helbed sobiksid neile hästi. Lisaks tahaks tuua vaasi kuuseoksi ja neile ühed pallid viltida. Aga töö selles suunas juba käib....

Roheline posted @ 14:45 - Link - kommentaarid (13)

05 Detsember 2006
Käisin täna linna peal eesmärgiga osta vajalikku kraami jõulukaunistuste tarbeks. Midagi tahan ikka ise kokku meisterdada. Seda enam et päris kuuske me sel aastal veel tuppa tuua ei saa, kuna üks väike tegelane teeks talle kohe 1:0. Aga küll ma midagi välja mõtlen. Tegelikult kirjutan hoopis sellepärast, et avastasin ühe väga laheda ajakirja Pärnu kaubandusvõrgust, ma ei teadnudki et seda meil müüakse. Igatahes soovitan tsekata, sama väljaandja teeb ka Knit it ajakirja. Ostetud siis R-kioskist.Lühiülevaade ajakirjast
Roheline posted @ 12:49 - Link - kommentaarid (10)

04 Detsember 2006
Olen jälle mõned sallid teinud Tegelikult küll läheb üks neist kingituseks vennale, aga kuna tema siin ei käi, siis võib vabalt demoda. Heegeldasin talle jõuludeks komplekti usa lipu värvides, kuna ta on hull usa autode fänn, kes käib kokkutulekutel ja muudel üritustel. Siis hea kekutada. Tegin demopildi Nelly seljas ka.Nellyle tegin uue ja soojema kaelussalli, eelmine oli sügiseselt õhuke.

Ja endale tegin õlasalli. Hakkasin tegelikult ükspäev kuduma õlasalli, aga ei tulnud selline nagu tahtsin ja arutasin üles. Siis otsustasin hoopis heegeldada ja selle salliga olen väga rahul. Lõng on Novita Santorini (hästi huvitav lõng). Kulus 3 tokki salli peale ja 1 tokk narmastele. Muster väga lihtne, 5 realised ketid üksteise otsa, aegajalt 10 sammast ühteketi-aasa. Pilt ei saanud kõige parem, aga ettekujutuse saab. Sall on tegelikult päris suur, aga pildi peale jäi ainult alumine nurk.Salli teema lõppu sobiks üks artikkel viimasest Knit it! ajakirjast.

10 põhjust milleks teha endale salli?

1. Kõik vajavad salli. Kui sa elad soojas kohas, siis sall on säravaks aksessuaariks. Kui elad külmas kohas (nagu Kanadas) , siis on sall hädavajalik.
2. Pole vahet mitu mantlit sul on, selleks ajaks kui jaanuar kätte saabub, on sul nendest kõigist kõrini. Aga omades nt 20 salli, saad lisada lõputusse talve väheke värvi ja võid iga päev omada uut väljanägemist.
3. Sa ei pea pabistama selle üle kas oled moodne, sall sobib kõikjale.
4. Salle on võimalik teha väga paljudes erinevates tehnikates. Võid kududa lihtsa parempidise koega salli, või teha peeneid pitse. Sa võid terve oma käsitöökarjääri jooksul teha ainult salle, aga sa ei korda ennast kunagi ning õppida samas kõiki erienaid tehnikaid.
5. Salle on lihtne teha. Kui oled aga algaja käsitööhuviline, võid osta megamoodsa efektlõnga ja lasta sellel teha oma töö.
6. Kui on olemas lohutus-söök, on olemas ka lohutuskudumine/heegeldamine. Kui oled igapäevaelust stressis, istu mugavasse diivanisse, võta kätte vardad ja hakka looma. See on eriti hea nendesse päevadesse, mil iga muu keeruline asi ajaks sind nutma.
7. Sall on alati ideaalne kink. Isegi kui kingisaaja elab Havail, on kerge siidisall omal kohal.
8. Kui sa peaksid näiteks minema panka röövima, siis usu mind, sall on väga elulise tähtsusega.
9. Ühele mu tuttavale meeldib öelda, et sall on lahendus pudelikaela probleemile. Kuna kael on inimkeha kitsaskoht, sealt põgeneb palju vajalikku soojust, siis salliga saad selle lekke peatada.
10. Ühe kena kirju või värvika salliga võid ilmesatada väga igavat ja konservatiivset kostüümi.
/olen teksti vähe omaltpoolt kohandatud/
Roheline posted @ 13:39 - Link - kommentaarid (10)