!Roheline!
Roheline
Heegeldan, koon, meisterdan, tikin, lisaks natuke õmblemist ja viltimist.
.: Kes ma olen :.
Vanus: 30-ndates
Asukoht: Pärnumaa
Zodiac: Jäär
.: PROJEKTID :.
.: Meeldib :.
suvi ja meri
.: Ei meeldi :.
külm ja talv
.: Lingid :.
Anniki tehtud asjad
Ampsak teeb näputööd
Ise tehtud, hästi tehtud
Susa hobinurk
Põrgukiz
Laantelaps
Liisbet
Annlaa
Mannu
Kelly käsitööd
Hõbevalge
Psiho_de_lica
Ilutegija looming
Trika aretused
Nuputaja Kati
Rees-lõngaga mässaja
Pööraselt rahulik kamber
Kiusupunn
Muhv ja Sipsik
Suneye
Epu teod ja mõtted
Kristab
Sirtsuk
Dragonfly
Silpsolps
Tumevalge
Kelly käsitööd
Polkovniku butiik
Päiksekiire aardelaegas
Lin tegi
Marmelaad

.: Viimased postitused :.
Viimased postitused
Oktoober 2010
September 2010
Juuni 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
September 2007
August 2007
Juuli 2007
Juuni 2007
Mai 2007
Aprill 2007
Märts 2007
Veebruar 2007
Jaanuar 2007
Detsember 2006
November 2006
Oktoober 2006
September 2006
August 2006
Juuli 2006
Juuni 2006
Mai 2006

.: Külastusi :.

788033

free counters
31 August 2006
Seoses Tallinnas käiguga veel. Surfasin siis veits mööda kaubandust ka. Kuna sealseid kohti eriti ei tea, siis ega eriti midagi ei leidnudki. Jalamees nagu ma olin, eriti suurt ringi ka ette ei saanud võtta. Teadsin et Narva mnt-l on üks lõngapood, selle ka leidsin ja see oli väga hea. Mõned lõngad ostsin ka. Aga mulle meenus et kunagi oli Narva mnt 2-s ka üks põnev lõngapood, nimi oli vist Larina. Selle asemel leidsin sealt ilusalongi. Ega keegi ei tea mis selle poega juhtus, kas kolis ära või pandi kinni?
Siis leidsin Pärnu mnt-lt kino Kosmose vastast ühe lõngapoe, see oli tegelikult suht tühi. Midagi põnevat silma ei jäänud, kas polnud kaupa toodud äkki Aga selle kõrval oli üks kaltsukas ja seal müüdi ka lõngu ning riidevärve. Sealt oleks isegi midagi huvitavat saanud (eriti oli seal mohääri), aga kuna mingit kindlat ideed polnud, siis ei ostnud midagi.
Ning ühest raamatupoest ostsin siis ka viimase trüki Pitsilised koekirjad . Mul on tegelikult vana trükk ka olemas, aga selles tundus palju täiendusi olevat, rohkem õlasalle igatahes oli küll. Kahjuks on pildimaterjal väga kehva. Lõpuks surfasin Balti jaama turul, seal pakuti pea iags putkas mingit suht hea väljanägemisega lõnga paljudes värvides. Toki hind oli ka ainult 12 kr, aga seekord jäi ostmata (oli 70 % villla ja 30 % akrüüli). Lootsin sealt mingit põnevat venemaist ajakirja leida aga peale raamatute polnud seal midagi. Tegelikult oli Balti jaama turul ka üks päris suur kaltsukas, kus oli ka natuke lõngu ning mõned soome keelsed 90-ndate käsitöö ajakirjad, aga mul polnud enam aega neid lehitseda. Oligi kogu minu Tallinnas käik.
Roheline posted @ 07:47 - Link - kommentaarid (4)

Lõpuks saan siis ka katsiku pilte näidata. Sõbrants õnnelikult sünnitanud ja väike Mihkel sai omale uue teki:
Mihkel on sellel pildil vaid paari nädalane, aga tundub juba paarikuune Eks ta olnud juba sündides 4,4 kg ja 54 cm.Samas ka pilt kunagi räägitud pontsost, nüüd ka omaniku seljas. Minu arvates sobib väga hästi.Roheline posted @ 02:14 - Link - kommentaarid (7)

22 August 2006
Ühel päeval ei viitsinud vanu projekte edasi teha vaid tuli tahtmine endale ka talveks müts ja sall teha. Kuna mul jäi kampsuni kudumisest tokk lõnga üle, siis proovisin sellega. Ma pole varem talvemütsi heegeldanud, ikka koonud. Nüüd tuligi kuidagi imelik. Midagi on nagu puudu. Mõtlesin et äkki tutt aitaks, aga proovisin teise mütsi tutiga, polnud ka suurem asi. Eks mõtleb veel, talveni ju veel aega on. Salli tegin aga väga lihtsa mustriga, läheb kiiresti edasi ja on mõnus teha. Heegelnõel nr 5 ka abiks. Muster koosneb ühest reast kinnissilmustest ja teine rida kolmekordseid sambaid vaheldumisi.Nüüd on mul käsil eest lahtise kampsiku heegeldamine. Pole varem sellist teinud. Mõte tuli kuskilt imeliku koha pealt, kus nägin kellegil sarnast asja seljas. Vaja ju kohe järgi teha! Vaatasin, et Ampsakul ka sarnane projekt käsil. Igal juhul olen jõudnud juba varukate tegemiseni, loodan nädala lõpuks valmis saada. Samas on suurematest asjadest pooleli kaks pontsot, üks heegeldatud, teine kootud.
Roheline posted @ 20:22 - Link - kommentaarid (1)

14 August 2006
Meie tsikil oli hiljuti tähtis sünnipäev, üks aasta sai täis. Tegin talle selleks puhuks väikse heegeldatud komplekti- sooja vesti ja mütsi. Vest on heegeldatud ja müts kootud. Mütsi äärde ainult heegeldasin väiksed kaared. Lõng on väga mõnus pehme, sama lõngaga tegin hiljuti valge võrkpontso. Ühel pildil on juubilar kingitud mõmmiga, keda alguses isegi võõristas, kuna tundus nii suur (isegi meie koer haukus ta peale). Teise peal on näha kuidas üritatakse kõndimist harjutada Pildi tegemine ei meeldinud täna eriti, väljas on väga palav äikse-eelne ilm ja siis topitakse mingid villased asjad selgaRoheline posted @ 14:30 - Link - kommentaarid (10)

05 August 2006
Täna käis meil üks tädidest külas ja kinkis lapsele oma kootud roosa komplekti. Sinna kuulusid siis vest, kampsun, kaks paari sokke ja kaks paari kindaid. Ühed kindad on ilma pöidlakohata, aga nii väike laps nagunii oma pöidlaid sinna ei pane. Talve me veel küll ei oota, aga kaugel need jõuludki enam on.Ise hakkasin lapsele ühte suurt mänguasja heegeldama. Vaatasin et koju on kogunenud üsna palju igasuguseid lõngajääke ja väiksemaid kerasid, mis tuleks ära kasutada. Üritan neist siis lapsele ühe suure ussi heegeldada. Uurisin foorumist täitmise kohta ka, selgus et täidetakse ka kilekottidega. See on küll hea idee, neid ju igas majapidamises jagub. Lisaks nad ju krõbisevad ja see peaks lastele meeldima. Eks näis kuna valmis saab, tundub pikaajalisem projekt olevat, kuna vahepeal vaja ju muid asju ka teha.
Roheline posted @ 14:10 - Link - kommentaarid (3)

04 August 2006
Käsitööst täna juttu ei teeks, aga tahaks näidata paar pilti oma tibust, mis minu arvates hästi välja tulid. Nimelt käisime nädalavahetusel vanaisa juures maal mett vurritamas. Alguses oli laps väga ilus ja puhas, nagu üks korralik tüdruk ikka:Pärast aga sai müratud koertega ja aias ja musta põranda peal ning tulemus oli selline nagu oleks tegemist pesuehtsa Pal tänava poisiga:Aga kinnitan, et tegemist on tüdrukuga Meil juhtus eile üks lahe lugu ka. Nimelt on tirts nime saanud issi jahi järgi. Vaatasime, et väga kena nimi, et on väärt lausa oma lapsele panemiseks. Saigi Nelly. Kuna see jaht on aga juba 20 aastat vana ja mitmete omanike käes olnud, siis on tal ka oma põnev ajalugu. Eile näiteks kohtusime juhuslikult selle mõnusa vanema daamiga, kelle järgi see jaht omal ajal nime sai. Jahis ripub siiani ka sama daami poolt meisterdatud kotermann. Väga põnev igal juhul.
Roheline posted @ 06:48 - Link - kommentaarid (3)

03 August 2006
Lõpuks ometi sajab vihma!! Sai teist üsna kaua oodatud. Käsitöö edeneb ka kohe paremini
Sain siis selle võrkpontso valmis mida teisedki siin tegid. Oli väga lihtne ja õnneks ei pidanudki kordagi harutama. Tegin alguses 2 rida sambaid ja siis alustasin 6-ste kettidega ja lõpetasin 8-stega. Lõngaks valisin pehme täisvillase lõnga (Super Soft Baby Double Knit). Seda müüakse Abakhanis vist viite värvi- valge, roosa, sinine, roheline ja kollane. Lisaks on igal selline siidise lisaniidiga versioon, aga lõng on hästi mõnus, mõeldud beebidele kudumiseks. Päris ühe tokiga hakkama ei saa, narmaste jagu läheb teisest tokist ka vaja.
See läheb nüüd sõbrantsile kingituseks, jääb vaid loota et ta seda siia varem vaatama ei satu.Aktsendiks tegin ühe lille ka.

Roheline posted @ 12:31 - Link - kommentaarid (6)