Evemari näputöö
Minust
Vanus: 41
Asukoht: Valgamaa, Eesti
Tähtkuju: kaljukits
Meeldib
Mulle meeldib, kui oma tegemisi tehakse hingega, siis saab tulemustest ka rõõmu tunda.
Ei meeldi
Ei meeldi valelikud inimesed.
Lemmiklingid
kaardid sõbrapäevaks
kaardid sõbrapäevaks II
kaardid III
origami-tulp
Moonimaania- palju ja erinevat
Heegeldatud mütsid
Heegeldamine
Kaardid IV
heegeldatud rahvuslik müts
YouTube krokodilli-heegelpind
mini-nukk
ÕK: 12 kotti. Tarvikute kott
Kihnu kuulerid
Scrapbooking Youtubest
kanzashi ideid 1
kanzashi ideid 2
kannast alustatud sokk
väike kingikotike
kingikotike mummukad blogist
biscornu-
biscornu-tehnika, nõelapadjad
heegeldatud Sipsik, Sirtsuki blogist
Magnolia-kaardid I
Annis
piparkoogi taigen
kilekindad lastele
ideid jõulukaunistusteks
väike märkmik
CD-nõelapadi Buffini blogist
tore kott
kohvipakkidest poekott
roosid 1
köitmine you tubest
Südamekujulise pajakindad Avastajalt
Tilda kaardid
Tilda kaardid II
Tilda kaardid III
Tilda kaardid IV
Saarepiiga papud
Köitmise joonis
scrapbookingu kaardid
Mojo scrapbooking
volditud karp
Freebied/Tiddly
jõulukaardid-kuusepuu
Tatiku blogi
volditud lill
Mojo scrapbookingu blogi
Sliekje freebied
Vintage free paberid ja kaardid
volditud karbid
YouTube köitmine
spiraalsest paberist rosett
Liblikad
Südamekujuline karp
Papud
Ossu pajakindad
You Tubest karbi tegemise õpetus
Lillede žabloone
Tina blogi_ Magnolia
vahva karp
värvimispildid lastele
Cards By Bev Rochester
ümbrikust kingikott
MilkCoffee Ereti kaardimaania
Desire kaardid
Inky Angeli Magnolia
paberist roosid
vildist järjehoidjad
Altered Art kaardiblogi
Südamekujulised pajalapid
You Tubest karbi tegemine II
You Tubest karbi tegemine III
Peidetud Belgia piste
Lapiseelik
Lapiplokkide ühendamine Pireparmu blogist
Pinal Sillulullu blogist
Pajakinnas Sillulullu blogist
Mnu vormid ja lõiketerad
papud Hõbevale blogist
Õmblusega köitmine Anni Hobiblogist
Karpide pinnalaotusi
Mõnus šokolaaditort
Kaartide ideid Pinterestist
Beebi papud
Voolimist
Cuddly Buddly- kaartide ideed
Lahedaid ideid
Oi kui palju lõiketerasid
Tilda õmblemine
Palju lahedaid ideid
Beebi papud, sandaalid
Kahekordne kahvlilips
Kangast lilled
Kangast lilled II
Karpide voltimised
Paberist punumise õpetus
Meekoogi retsept
Jalajäljed liblikaks- kaart isadepäevaks
Šokolaadikaart
Lumehelveste lõiked
Tite tegu
Volditud jõuluvana
Kaartide lõiked ja õpetused
Kaart- korv
Kaart- papud
Palju magusaid ideid martsipanist
Tikutopsi karp
Palju ilusaid lehemustreid
Köitmise linke ja muud
Heegeldatud kleidikesed õpetusega

Tsitaat
Kui ise ei tee, on tegemata kõik!
Arhiiv
Viimased postitused
Juuli 2011

Praegu käsil

Lugemine
Et siis jälle õppimisega seotud kirjandus...

... ehk oma tööga seonduvalt loetud 1. Irene Vahi "Dolores" 2. Katarina Mazetti "Jumala ja minu vahel on kõik läbi" 3. Katarina Mazetti "Punamütsikese ja minu vahel on kõik läbi" 4. Ketlin Priilinn "Ei iial ilma Murita" 5. Kristel Kriisa "Neetud" 6. Jay Asher "13 põhjust"- raamat, mis tõsiselt raputab 7. Jenny Dawnham "Enne kui ma suren"- raputab, ikka täiega 8. Mai Raet "Surnud liblikad"

Filmid
Meeldivad filmid, kus saab ja peab kaasa mõtlema, aga aega nende vaatamiseks on vaja kusagil reservidest leida.

Muusika
Kuulan kõike pop-muusikast koorimuusikani välja.

Sõbranurk
Mojo Monday Blinkie

I'm Unscripted
Kaia sketš #20
Projektid
Lõpetatud projektid
Küünal Aastaprojekt 2014 Lumememm Käsitööolüppia 2014 Pitsitame koos 2012 Lumehelbed 2012 Värvispekter 2012 Soktoober 2012 Õmbleme koos 12 kotti Roosid talves 2011-2012 Hubane kodu 2011 Päkapikk jagab 300g jõulurõõmu Jõulukuulid Jõulupärg Teeme piparkoogimaja 2008 Advendiingel 2008 Olen päkapikk 2008 Värvispekter 2008
Külastused
Evemari näputöö
Õmblemine, kaardid ... kõik uus on põnev.
13 Juuli 2011
Veel pulmategemiste lainel. Nii see kõik algas.
Oli üks tore aprillipäev, kui vend helistas mulle päeval, et kas olen õhtul kodus. Olin sel hetkel Tõrvas õe juures ja valmistusin kooriproovi minema, neil plaanis üks nö neljasilmajutt. Ma veel viskasin nalja, et kas hakkate pulmi pidama ja kas on kutseid vaja. Olen kõigile oma kolmele õele kutsed teinud ja ka sisse kirjutanud. (Tõsi vanemal õele, kes abiellus neli aastat tagasi, sai juba kasutada arvutit.) Silver veeretas jutu mujale, aga mul jäi asjast kahtlane tunne.

Õhtul tuli vend oma noorikuga meile külla. Istusime ümber laua, ajasime juttu, mina hakkasin ajaviiteks kaarte tegema, aeg läks, minul kaardid valmisid ja viskasin veel nalja, et näe, kui oleksite kõik tööd teinud, siis oleks meil juba päris suur teenistus. Nemad vaatasid, et ilusad kaardid. Vend uuris vahepeal, mis arvutimaailmas toimub, üks lause viis teiseni ja korraga nad teatasid, et neil selline plaan ja palusid, et ma teeksin kutsed. Loomulikult olin nõus. Ühelt poolt suur vastutus, teisalt põnev ja armas, et selline tegemine mulle usaldati. Hea oli seda tellimust teha, sest noorpaaril oli üpris kindel versioon, mida nad tahaksid, aga andsid mulle ka vabad käed. Panime esmased mõtted paika. Sooviks oli, et kutse on rulli keeratud, põletatud servadega, kinnitatud ühe roosiga.

Aprilli viimasel õhtul teatasid noored, et tulevad meile ja teeme kutsed lõplikult valmis. Olin prooviks teinud ühe variandi, kuidas oleks võimalik roosi kinnitada. Et kinnitus hõlpsam oleks, mõtlesin, et on vaja teha mingi alus ning siis võiks kasutada sidumist. See variant läks käiku.

Materjal: valge tüll, fimoroosid, pärlid, kuumaliim, atlaspael, A4 lehed, millele oli prinditud tekst.
Nii valmis 16 kutset. Mulle meeldis, et noored olid ka ise tegemise sees ja juures. Jaan ja Silver põletasid köögis gaasipõletiga kutsete ääri, Anne lõikas tülliringikesi ning mina liimisin detaile omavahel kokku.Anne ja Silver seovad oma kutseid kokku ning tegin sellest ka fotojäädvustuse. Mulle meeldib pildistada käsi ja kohe, kui olin selle pildi teinud, teadsin, kuhu ma seda kasutan. See foto läheb pulmaalbumi peale, mille tahtsin teha noorpaarile kingituseks. (Selle albumi pildi lisan siia hiljem, sest õigel ajal jäi võte tegemata.)Mul oli au kutse saada esimesena, 1. mai esimesel tunnil, kohe, kui kutsed valmis said. Armas oli asja juures ka see, et noored viisid kutsed igale külalisele ise kätte. Kohati kulukas, aga südamlik.

Paari nädala pärast tuli noortel veel tellimusi, et kas olen nõus tegema ka pulmalipu. Hiljem lisandus veel pulmaraamat, kuhu külalised saaksid oma mõtted ja soovid jäädvustada pulmapäeval ning pulmaküünal. Suur vastutus ja suur heameel oli mu hinges. Muidugi olin nõus.

Noored tegid kavandid, arutasime, pidasime plaani ja sellised nad said.

Pulmalipp.
Materjal: tikitud linane riie, punane kostüümiriie, atlaspael; tehnika: aplikatsioon. Algselt oli plaanis numbrite alla suur punane süda, aga siis ei oleks kuupäev välja paistnud. Vasakus servas tunnel, et saaks lippu ka masti panna. Linda pakkus, et äkki paneks täpikeste asemele väikesed südamed. Noorpaarile see sobis ja nii tegingi. Oi, kuis olen oma õmblusmasinaga rahul!Pulmaraamat.
Materjal: samad kangad, mis lipulgi ning kaunistuseks tutike, mis sai kutsetele, et oleks korduv osa; poest ostetud linane pits, sees on 21 A4lehte, nurgad on augustatud, atlaspael, jaapani köide. Tore oli see, et foto, mis nad albumisse tiitellehele valisid, oli kunagi ammu minu pildistatud.Pulmaküünal. Kui seda nägin, teadsin kohe, kuidas ja mida tahan sellega teha.
Küünla kõrgus 39cm, läbimõõt 10cm, põlemisaeg 250 tundi, ostetud Flora poest.
Materjal: küünal; fimoroosid, millest suurima läbimõõt oli 5cm; 1,0 traat, pärlid, pits, atlaspael, kuumaliim, glittervärvid. Küünal oli ise tõeliselt suur ja võimas. Kaunistuse tahtsin teha nii, et seda oleks võimalik vajadusel liigutada. Ajasin pärlid ja roosid järjest traadile, keerutasin traadi kahekaupa keerdu ning siis painutasin need kaks omakorda omavehel kokku. Kinnituseks atlaspael, millele liimisin veel roose, et noorpaaripoolne külg ka ilus vaadata oleks. Glittervärvidega kirjutasin nimed ja küünla tagumisele küljele kuupäeva. Et küünal oli tõesti suur, siis see on näha eelmisest postitusest, kuhu panin küünlale kõrvale ka tikutopsi. Oi, kuidas ma nautisin seda tulemust. Kui noored sellel järgi tulid, siis heameel oli näha ka nende silmis ning kuulda kommentaarides.

Nii nägi küünal välja pulmaeelsel päeval veel katmata laual.Ema palus, et teeksin noortele ka kaardi ning rahaümbriku. Kasutasin lillekujulisi auguraudu ning kreemvalget ja tumepunast paberit. Rahakaardile sai noorpaari pilt, mis jäi hetkel üle (ühe prinditud pildi keerasin ülekuumitamisega untsu ja nii nad tegid mulle paar pilti rohkem, nii igaks juhuks.

Meie kaart. Atlaspael, kaunistuseks kreemvalge südametega paber, servad põletatud ning äärtele panin kreemikad lillekesed. Siseküljel ka põletatud paber ning mõned lillekesed.

Noorpaarile kingituseks tehtud albumi ja küünla lisan hiljem, kui pildid saan.

Olen ütlemata rahul ja mul on väga hea meel, et Anne ja Silver usaldasid mulle need olulised tegemised oma ilusa päeva jaoks. Tegin neid tõeliselt suure mõnu ja hea tundega. Olen lõpptulemustega väga rahul.
Veidi aega tagasi tuli Jaan värske postiga, mille hulgas oli meile kiri. Ümbrikust leidsime ilusate tänusõnadega imearmsa foto noorpaarist. Aitäh teile, kallid olete!!!

Evemari posted @ 09:45 - Link - kommentaarid (3)745395 külastust