Õmblemine, kaardid ... kõik uus on põnev.
Täiendatud postitus. Alustasin selle suve laagriga, mida olen õdede lastele juba mitmeid aastaid teinud. Sel aastal on kuus last vanuses 4 -12 aastat . Vahva on aga asja juures see, et juba küsitakse ka mujalt, et kas nö võõraid lapsi ka võtan laagrisse. Veel ei ole võtnud, aga vist on vaja hakata selle üle aru pidama ja ühel hetkel kasvavad ju omad lapsed laagrieast välja.
Tänane päev, 16.juuni, oli selline, et tegime
Manniga kaarte, siis saatsin kvartetiproovi ajaks õe juurde ja pärast väike jalutuskäik Tõrvas. Eks seele kaarditeoga ole nii, et kellel püsivust rohkem, see vaatab asja ilupilguga, kellel vähem, see lihtsalt teeb. Omajagu mängivad siin rolli ka vanus ja varasemad kogemused.
Teema: kaardid ja räägime rahast.
Kaarditegu sai selline. Kaunistatud said ka plokikaaned.




Jah, see rahateema oli selle pärast, et esimesel õhtul käisid lapsed poes ja kulutasid minu arvates arutult palju oma taskurahast korraga ära. Tegin koosoleku, mille käigus tuli karm otsus: 3 eurot peab igaühel jääma laupäevaseks laadapäevaks ja ülejäänu jaotame ära viie päeva peale. Poest tohtis osta ühe asja ja päevarahast ei tohtinud kulutada mitte sentigi rohkem. Raha oli selle päeva arutluse teemana tõsiselt luubi all.
Eile, 15. juulil, pidasime Kehtna KPK käsitöö õpetajateks õppijate kursuse kokkutuleku minu juures Oa tänaval. Vahva oli. Mõni pilt sellestki päevast.


Marta esitleb Linda valmistatud kõrvarõngaste alust.


Hetk issiga.

17. juuli- loodusepäev ja kingikotipäev.
Loodusepäev selles mõttes, et ajasin lapsed toast välja ja läksime Sõpruse parki. Kuna Marta oli nädal enne haige, siis meie läksime algul arsti juurde ja siis parki. Marta jäi 5. juulil niimoodi haigeks, et kui paari minutiga näitas kraadiklaas juba 40, võtsin ma termomeetri ära, sest ei tahtnud enam nähe, kuhu see edasi läheb. Nüüd tagantjärele võin öelda, et mul oli sel ööl tõsine hirm: temperatuur kõikus nii palju, et jube oli, laps oli koguaeg higine, tema väike süda kloppis nagu linnukesel ... Õnneks saime aga rohud peale ja nüüd on kõik jälle hästi.
Hetki pargis.


Koju jõudes tegime söögi ja siis läks kingikottide meisterdamiseks. Kuna minu asjad on veel kahes kohas, siis kasutasime taaskasutuslikku paberit. Teema: kingikotid.
Rasmus vaatab veel umbusklikult teisest toast pealt, aga liitus hiljem teistega ja kõik meisterdasid. Väiksematele olin rohkem abiks, suuremad said varsti ise hakkama ninga õpetasid väiksemaid. Töö käigus rääkisime ka sellest, kuidas oma valmistatud asju müüa ja millele tasub valmistamisel tähelepanu pöörata, et neid ka ostetaks. Püüdsime leida kingikottidele ka mingid hinnad.

Siin käib juba tõsine meisterdamine.



18. juuli. Meisterdame ja ajame äri.
Jätkuvad eelmiste päevade meisterdamised. Sel päeval tuli minu vend, laste on külla. Temal oli soov tekitada sünnipäevakink minu käsitöövarudest vastsündinud pisipiigale. Kingi sisuks sai minu ema heegeldatud valge peenikesest heegelniidist mütsike, Linda kootud papud, minu tehtud kaart ... ja see kõik oli ju vaja kuskile pakendada. Nüüd läks äriks, sest oli vaja paraja suurusega kingikotti. Äriõnn langes Sanderile, aga äri ajamise protsess tekitas elevust kõigis.
Onu Silver uurib kaupa.

Käib tõsine müügitöö.

Tehing on sõlmitud ja nagu äris ikka, siis kaotada peab ka oskama.

Pakendamine.

Kingikotte oli kogunenud kenake valik.

19. juuli. Laager vahetab asukohta: pakime ja sõidame maale, pooled bussiga, pooled autoga. Jätkub vaba tegevus: pallimängud, meisterdamine, endale ööbimiskoha paika seadmine. Järgmisel päeval peame Marta 5. sünnipäeva.